Halojen far ampül seçimi ?

Anladığım kadarıyla uzun farlarınız sarı değilmi hocam@erkanwrc

Sent from my iPhone using Tapatalk

Evet arkadaşlar bir süredir halojen farlı golfüme far aydınlatması için bir çözüm arıyorum.Orjinal xenon fara geçmek isterdim şu anda hem aracın görünüşünü asilleştirmek için ama bütçeme uymuyor şu anda 

Lafı uzatmayayım, ben farları (h7, h11,h15) osram night breaker unlimited ile değiştirmeyi düşünüyorum.Bu noktada kafama takılan şeyler şunlar.
1. Ampülleri nereden tedarik etmeliyim?
2. Ampülleri nerede değiştirebilirim ?
3. Ya da ampülleri tedarik etmeden önerebileceğiniz orjinal osram ampül takabilecek bir yer var mı?

Malesef Yen'i araç sahibi olmama rağmen anladığım kadarıyla piyasada hiç kimse aracınıza sizin kadar değer vermiyor.Ben bu konularda çok titizim ve galiba bu yüzden saçma sapan şeyler başıma geliyor.Bu işleri yarın (24 eylül 2016) halletmem gerekiyor.Tavsiyelerinizi bekliyorum , iyi forumlar herkese :)

Evet arkadaşlar bir süredir halojen farlı golfüme far aydınlatması için bir çözüm arıyorum.Orjinal xenon fara geçmek isterdim şu anda hem aracın görünüşünü asilleştirmek için ama bütçeme uymuyor şu anda Lafı uzatmayayım, ben farları (h7, h11,h15) osram night breaker unlimited ile değiştirmeyi düşünüyorum.Bu noktada kafama takılan şeyler şunlar.

1. Ampülleri nereden tedarik etmeliyim?

2. Ampülleri nerede değiştirebilirim ?

3. Ya da ampülleri tedarik etmeden önerebileceğiniz orjinal osram ampül takabilecek bir yer var mı?

Malesef Yen'i araç sahibi olmama rağmen anladığım kadarıyla piyasada hiç kimse aracınıza sizin kadar değer vermiyor.Ben bu konularda çok titizim ve galiba bu yüzden saçma sapan şeyler başıma geliyor.Bu işleri yarın (24 eylül 2016) halletmem gerekiyor.Tavsiyelerinizi bekliyorum , iyi forumlar herkese [emoji4]
İyi akşamlar bence H11 sisler ve H15 leri değiştirmenize gerek yok pek birşey katmayacak aracınıza H7 yi değiştirebilirsiniz internetten uygun fiyatlı olanı seçin kendiniz değiştirin böylesi daha zevkli kimse sizin aracınıza daha titiz davranamaz

@erkanwrc hocam teşekkürler tavsiyeniz için.H11 ve H 15 için haklısınız sanırım ama renk uyumu için değiştirmeyi düşündüm, çok fark etmez mi renk olarak ?

@erkanwrc hocam teşekkürler tavsiyeniz için.H11 ve H 15 için haklısınız sanırım ama renk uyumu için değiştirmeyi düşündüm, çok fark etmez mi renk olarak ?
Şimdi hocam beyaz veya koyu sarı yapmadıktan sonra araca birşey katmayacağı düşüncesindeyim sadece %20 daha fazla beyaz ışık veriyormuş zaten farlar yanarken H15 ler iptal sislerde zaten şahsen far ve sislerle gezilmesi taraftarı değilim park ve sislerle gezerseniz parklar voltajı düşük olacağı için ben beyaz ampüllerde yaşadım sarı yanıyor gene uyumsuz olacak H7 normal farlarda bir nebze belki daha iyi görüş sağlanır ama yinede siZin gibi halojen kullanıcısı olarak aracın dış görünüşüne ve size katkı sağlıyacığını sanmıyorum H7 olarak. Bi alın bakın beğenirseniz ondan sonra H11 ve H15 alın paranız boşa gitmesin

Comfotline holojen farlı araca sahip olan değerli hocalarım. Uzun araştırmalarım sonucu doğru ampul ve rengi seçtiğime inanıyorum. Forum'mumuzun da bunda cok büyük etkisi var. (Golf'le ilgili herhangi bir şey arıyorsanız burada mutlaka vardır, burada yazmıyorsa öyle bir şey yoktur :) ) yazısı beni cok mutlu ediyor ve her girdiğimde tekrar tekrar okuyorum :) öncelikle ampul markası philips'in yan ürünü olan photon diamond vision 5000K xenon effect (h7,h11,h15) Yolda giderken boş arazi bulup resim ve video çektim videoları yükleyemedim boyutları büyük olduğu için ikinci resimde uzunlar acık şekilde çektim tabi sislerde yanıyor etkisi daha fazla görünyor olabilir resimler kötü çıkmış olabilir video yükleyebilseydim daha güzel olacaktı. umarım xenon taktırmadan farlarını benim gibi beyaza çevirmek isteyen hocalarıma yardımcı olabilmişimdir.

Ekli dosyayı görüntüle 1132

Ekli dosyayı görüntüle 1133

Ekli dosyayı görüntüle 1134

Ekli dosyayı görüntüle 1135
Merhabalar,

Yukaridaki paylasim sonrasi ben de bu ampullerden taktirmaya karar verdim.

Ama sanirim gündüz farları diye farklı bir ampul yok halojenlerde, kisalari yakiyor.

İzmir'de bu ampul değiştirme işlemini kime yaptırabilirim?

Saygilar

@erkanwrc hocam söyledikleriniz çok mantıklı yarın H7 leri takıp, fotoğrafları paylaşacağım [emoji4] 
Valla çok iyi olur hocam o ampülleri bende merak ediyorum eğer mümkünse tek ampül değiştirip resimlerseniz bizde burada aradaki farkı görmüş oluruz.Bende sizin referansınızla H7 leri değiştirebilirim

Merhabalar,Yukaridaki paylasim sonrasi ben de bu ampullerden taktirmaya karar verdim.

Ama sanirim gündüz farları diye farklı bir ampul yok halojenlerde, kisalari yakiyor.

İzmir'de bu ampul değiştirme işlemini kime yaptırabilirim?

Saygilar
Benim elimde H15 gündüz park ve uzun photon ampül var bende izmirdeyim hatayda oturuyorum bu ampülden isterseniz verebilirim aracınızada takarım

Photon ampulleri aldim (H15 5000k diamond vision H7 ve H11 6000k Supreme) ama aldigim yer tamponu cikarmak gerek yoksa H15 leri degistiremeyiz dedi. Helal olsun ama hallederiz abi demedi. Guleryuzlu hizmet ilgi alaka da iyiydi.

Mecburen C.tesiyi bekleyip servise gideceğim...

Takinca fotoğraf çekip paylaşırım.

Selamlar

Photon ampulleri aldim (H15 5000k diamond vision H7 ve H11 6000k Supreme) ama aldigim yer tamponu cikarmak gerek yoksa H15 leri degistiremeyiz dedi. Helal olsun ama hallederiz abi demedi. Guleryuzlu hizmet ilgi alaka da iyiydi.Mecburen C.tesiyi bekleyip servise gideceğim...

Takinca fotoğraf çekip paylaşırım.

Selamlar
Valla hocam helal olsun aldığınız yer çok becerikliymiş hiç alakası yok H15 le tamponun yanından bile geçmiyor ben kaç kere değiştirdim en basit ampül

@erkanwrc sizinle konustuktan sonra soyledim bak burada kapak var dedim ama aslinda H11 sıkıntı cikardı ona. Kapagi malesef acilamayacak sekilde hemen dibinde baska birsey var. Kavanozu sokup one almak gerekiyor, kavanoz da tamponu sokmeden one gelmiyor, gozumle gordum.

Neyse artik hayırlısı boyleymis.

Bunlar vizeye takilmaz herhalde diye dusunuyorum, sonucta halojen ampulu degil mi?

Geri
Üst Alt