Aküm sizlere ömür...

@forzaGilles 75000 km 2013 model araç, sadece kayışı değişiyorlar kayış yıpranmış hocam. 

@forzaGilles 75000 km 2013 model araç, sadece kayışı değişiyorlar kayış yıpranmış hocam. 
Normal o zaman., o km’de 6 yaşında araç sonuçta., Yalnız söyleyin kayışın rulmanı da değişsinler., bu şekilde yarım yamalak iş olur., 50-60 liralık bir parçadan bahsediyoruz.. Kayış sesi boşuna yapmıyordu., Rulman artık ömrünü doldurmuş ondan yapıyor..!!

@Golftdi eski rulman bu şekilde yeni kayışın çalışmasını da etkiler., kayışı erkenden yıpratır..!!

@forzaGilles söyledim rulman da bişey yok km den dolayı gerek yok diyorlar

@forzaGilles birde dışarıdan alınan akülerde bem kodu yokmuş, ben kendi yöntemimle kodlamaya çalışacağım diyor eleman

229B212A-35DC-4303-B3D5-8B4DF5A40C97.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Golftdi kodlamasını yapsında önemli değil., Rulman “şuan için” sağlam olabilir ancak ömrümü tamamlayıp değişim zamanı geldiğinde (v kayışı değişecek bu seferde bir süre sonra rulman sorun çıkaracak) 2.kez işçilik mi ödiyeceksiniz..? Tamirhane usulü iş yapıyorlar.. bu şekilde 50-60 liralık parça için 2. kez işçilik ödemek zorunda kalıcaksınız.. Onlar rulmanı sökmek ile uğraşmak istemiyorlar.. 

@Golftdi yedek parça ve işçilikte %25 zubizu indirimi yapmaları lazım zaten.!!

@forzaGilles hocam sizin rulman dediğinize bilye diyor usta, bilyede sorun yok ben 15 bin km garanti veriyorum diyor. Israr ettim gerek yok dediler. V kayışınada taş girip zedelemiş zaten dedi. 

@forzaGilles hocam sizin rulman dediğinize bilye diyor usta, bilyede sorun yok ben 15 bin km garanti veriyorum diyor. Israr ettim gerek yok dediler. V kayışınada taş girip zedelemiş zaten dedi. 
Bilye desin nolcek., Yaa arkadaş bu ustaları anlamıyorum 15bin garanti veriyorda., peki o ileri zekalı 15bin km sonra 2. kez ödeyeceğiniz işçilik ücretini kendi cebinden mi verecekmiş...??? Manyak falan mı bu usta..?

@forzaGilles bugün sizi baya rahatsız ettim hocam kusura bakmayın, günün sonucu; akü kodlaması yapılamadı, start-stop devreye girmiyor, akü ünitesi ile bağlantı kurmuyormuş kodlama, (dışardan alınma akü olduğu için) komple resetleyip yazılım yükleyip deneyelim dedi eleman, o zaman da bütün kodlamalar gidiyor, kamera, park sensörü, far yağmur, kapı ışıkları sonradan yaptığım herşey gidiyor.. serviste bunların kodlamasını yapmıyor, bende bırak böyle kalsın dedim çıktım. Yani sadece akü değişti kodlama olmadı. Bir saat yol geldim hiç devreye girmedi start-stop. Bakalım birkaç gün sonra kendiliğinden devreye girerse akü kontrol ünitesi ile bağlantı sorunu gitmiş demektir, o zaman servise uğrayıp akü kodlaması yaparım. Yoksa böyle devam şimdilik.

Geri
Üst Alt