Aküm sizlere ömür...

musiqzz

Üye
İsim
Oğulcan
Araç
Scirocco
merhaba arkadaşlar 2012 model scirocco aracimin son zamanlarda marş süresi uzamisti ama dün aracim çalışmayana kadar aküden şüphelenmemiştim... dün gece takviye kablosu ile çalıştırdım, yarında aküyü değiştireceğim sanayide herhangi bir akücüce (varta yada mutlu düşünüyorum) dikkat etmem gereken bir şey var mi acaba akü değiştirilirken ? tesekkurler .

FF859C56-31DC-4679-B77B-06D6E9368730.jpeg

Agm veya efb olmayan düz karadüzen akü işte

7 yıl yaşamış ne güzel!

Bundan önceki araçlarımda start stopsuz mutlu akülerimi hep 6 yıl kullandım 

Bizim efb ler  tüyü bitmeden mefta oluyor

merhaba arkadaşlar 2012 model scirocco aracimin son zamanlarda marş süresi uzamisti ama dün aracim çalışmayana kadar aküden şüphelenmemiştim... dün gece takviye kablosu ile çalıştırdım, yarında aküyü değiştireceğim sanayide herhangi bir akücüce (varta yada mutlu düşünüyorum) dikkat etmem gereken bir şey var mi acaba akü değiştirilirken ? tesekkurler .

Ekli dosyayı görüntüle 25395
Aynı aküden veya biraz daha uzun ömürlü olan silver dynamic alabilirsiniz., 

Dikkat etmeniz gereken üretim tarihidir., Akünün raf ömrü 2 yıldır., 1 yıldan daha eski akü almayın., Varta ‘da üretim tarihini öğrenmek için garanti kartında 14 haneli kodu şu siteye girerek ne zaman üretilmiş öğrenebiliyorsunuz; http://karatguc.com/index.php/tr/serino.html 

Aynı kod akü üzerine de kazınmıştır ama biraz dikkatli bakmanız gerekir.

yorumlarınız için teşekkürler dün aküm bittiğinde araba coupe olduğu için kilitlediğimde camlar otomatik kalkmadı sapıttı yani elektroniği, gece o şekilde bıraktım sabah düzelmişti... acaba yarın akü söküldüğünde yine aynısı olur mu ?

@forzaGilles hocam bende varta agm akümü henüz takmamıştım, yarın servis bakımımla birlikte rica ettim ücret almadan akümü takacaklar kodlamada yapacaklar, sorum şu akü kodlaması neden ve nasıl yapılıyor? Amper değerlerini mi giriyorlar, birşeyi eksik yaparlar mı acaba?

@forzaGilles hocam bende varta agm akümü henüz takmamıştım, yarın servis bakımımla birlikte rica ettim ücret almadan akümü takacaklar kodlamada yapacaklar, sorum şu akü kodlaması neden ve nasıl yapılıyor? Amper değerlerini mi giriyorlar, birşeyi eksik yaparlar mı acaba?
Yeni akünün değerleri ve akü üzerindeki bem code (varta code) giriliyor.. 

Video da anlatıyor; 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles yani eksik bir şey yapmazlar inşallah. Eski akü 68 A yeni akü 70 A, yine 68 girerlerse sorun olur mu?

@forzaGilles yani eksik bir şey yapmazlar inşallah. Eski akü 68 A yeni akü 70 A, yine 68 girerlerse sorun olur mu?
Öyle bir durumda sistem zaten kabul etmez diye düşünüyorum.. siz kendilerine yeni aküyü araca tanıtmalarını (kodlamasını) yapmalarını söyleyin..

Akünün üzerinde zaten bem code (varta kodu) yazıyor..

Parça kodu ise: 570 901 076 

Vendor Code: VA0

@forzaGilles hocam araç şuan serviste, akü değişiminde sonradan taktırdığım ekran-park sensörleri-geri kamerası-gizli özellik kodlamaları silinir mi acaba? Servis yetkilisi orginal kodlamalar kalır gibi birşey şöyledi, diğer kodlamaları bilemem dedi. (Ayrıca ön fren balatam bitti bitecekmiş, indirimli 370 tl fiyat verdi, kabul ettim. Yağ, polen filtre, yağ filtre, hava filtre, ön balata, 1240 tl. Getirdiğim akümüde ücretsiz takıp kodlayacaklar.)

EC92CB2C-1319-43FD-911F-5B4D1762CBD1.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forzaGilles hocam araç şuan serviste, akü değişiminde sonradan taktırdığım ekran-park sensörleri-geri kamerası-gizli özellik kodlamaları silinir mi acaba? Servis yetkilisi orginal kodlamalar kalır gibi birşey şöyledi, diğer kodlamaları bilemem dedi. (Ayrıca ön fren balatam bitti bitecekmiş, indirimli 370 tl fiyat verdi, kabul ettim. Yağ, polen filtre, yağ filtre, hava filtre, ön balata, 1240 tl. Getirdiğim akümüde ücretsiz takıp kodlayacaklar.)

Ekli dosyayı görüntüle 25397
Hiç bilmiyorum, kodlamadan anlamam, onu @yusuf @forjust1day hocalarım bilir.,

370’e takacağı Fren balatasını economy serisi mi takıcaklar yoksa aracın üzerindekinden mi mutlaka öğrenin..!! Ekonomi serisi olan balatanın parça kodu JZW ile başlar ve ömrü daha kısa oluyor., 100 lira daha verin aracın üzerinde olan fabrikanın taktığı orjinal üründen taktırın derim., Yanlış anlaşılmasın her ikisi de orjinal yedek parça ama ekonomi serisi olan ömrü kosaltılmış müşteriye çözüm odaklı sunulan bir ürün benim tavsiyem 3 kuruş fazla olsun, frende ucuza kaçmayın derim..!!

@forzaGilles balata eco seri hocam, üst seri ellerinde yokmuş malesef, birde v kayışı ses yapıyordu baya yıpranmış onuda değişicekler artı 130 tl. 

@forzaGilles balata eco seri hocam, üst seri ellerinde yokmuş malesef, birde v kayışı ses yapıyordu baya yıpranmış onuda değişicekler artı 130 tl. 
Ellerinde yoksa bile siparişle parçanın merkezden siparişle gelmesi en fazla 2 gün sürer., aradaki fark max. 100-120 tl. Ben olsam 2-3 gün bekler gelince taktırırdım karar sizin.. 

Araç kaç km’de ki v kayışı yıpranmış.? V kayışını değişeceklerse sorun kayışla beraber kayışın gergi makarasını/rulmanı nı da değişcekler mi..? Bişeyi yapcaklarsa tam yapsınlar..

Geri
Üst Alt