İnternetten yağ alışverişi

@BeyazGolf kesinlikle hocam bende yagı kendim aldim filtreleride alip disarida yaptirayim diyordum nereye baksam guvenemedim gidip serviste yaptirdim

@Ahmet Tokmak bir bilgim yok maalesef hocam ama bence 35 TL icin yagda riske degmez, hem sahte hem eski olma ihtimali var ben kendi sitesinden aldim ekim 2019 uretimi geldi

Ben de 2015 tdi aracıma liqui molyy top tec 4200 almayı düşünüyorum. Sanıyorum aracımla uyumludur. Yalnız liqui molyturkey ile bu satıcı arasında biraz fiyat farkı var 35 tl kadar. Satıcı Mekato.  İnternetten araştırdım sitesinde luqui moly ürünleri var. Ayrıca filtre de satıyor Mann filtre seti 250 tl. Bu da piyasadan daha uyguna geldi. Sahte olma olasılığı var mı acaba? N11de de baya popüler bir satıcı. Bakmak isteyenler için sitesi  https://www.mekato.com.tr/
sitesine girdiğimizde 9. ay üretimi gözüküyor. liqui molyde sahte riski çok az ama hem biraz daha taze hem de güvenilir olması için ben olsam liqui moly resmi sitesinden alırdım. 35tl için riske atmaya gerek yok.

bu yağın vw 504.00 507.00 onayı olduğu yazıyor açıklamasında.

Bu yağ golf 7 lere uyumlu değil galiba 5004 - 5007 yazmıyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Arkasında yazıyor !! uyumlu....

Esp formula vardı onun üretimini bitirdiler...

Formula aramaya gerek yok yani...

Ben de 2015 tdi aracıma liqui molyy top tec 4200 almayı düşünüyorum. Sanıyorum aracımla uyumludur. Yalnız liqui molyturkey ile bu satıcı arasında biraz fiyat farkı var 35 tl kadar. Satıcı Mekato.  İnternetten araştırdım sitesinde luqui moly ürünleri var. Ayrıca filtre de satıyor Mann filtre seti 250 tl. Bu da piyasadan daha uyguna geldi. Sahte olma olasılığı var mı acaba? N11de de baya popüler bir satıcı. Bakmak isteyenler için sitesi  https://www.mekato.com.tr/
Bildiğim kadarıyla orjinal ürün satıyor. Konya bolgesi liqui moly yetkili satıcısı. Facebook ta bir golf forumunun sponsoru birçok alan kişi var sikayetci yok

internetten yağ konusunda çok dikkatli olmak lazım. aşırı ucuz satandan uzak durmak lazım. satıcısı hepsiburada olan bir mağazadan veya üretici markanın yetkili mağazalarından almak lazım.

Yanitlarin hepsini okudum , ancak ben en temel birsey soracagim musaadenizle . Araciniz ile yaginizin uyumunu nasil kontrol ediyorsunuz ? Ya da soyle de sorsam daha iyi olacak galiba aracima hangi yagi almam gerek bunu nasil ogrenebilirim ? 

@turanttm 

Üretici  kataloğunuzda şu şartları belirler; viskozite, sertifikasyon, hacim/yağ kapasitesi. Motoru pist kullanımı gibi extrem zorlamıyorsanız pahalı motor yağları almanıza gerek yok diye düşünüyorum. Bazı arkadaşlar ekstra sessizleştiğini söylüyor ama yeni bir yağ koyduğumuzdan kaynaklanıyor olması olası. Bir çok yağ denedim hepsinde aynı etki. Plasebo etkisi yaşıyor olabilirler.

Sentetik yağlar mineralli yağlara nispeten daha uzun süreli dayanıklılık sergiliyorlar. Yaşadığımız koşullarda değişim periyodu 15.000(10.da olabilir hatırlayamadım uyarı olursa editlerim)  olsada,  avrupa ülkelerinde 30.000'de değiştirilmesi öneriliyor. 

Yetkili servis veya üreticinin yağ tavsiyesini pazarlama amaçlı olduğunu düşünüyorum, bir de bu yağların üzerinde logolar da olur bence boşverin.

Dikkat edilmesi gerekenler üreticinin verdiği specler ve yağ sertifikasyonudur. Vw golf viskozite 5w-30 öneriyor, soğuk bir yerde yaşanıyorsa ısı derecesi -20 altına düşen hava koşulları gibi gibi 0w-40 kullanılabilir.

Sertifikasyon için genelde dexos 2  ya da acea a3/b4 veya c3.

Kataloğunuzdaki önerilere uygun bir yağ tercih edebilirsiniz.

Geri
Üst Alt