Araç üzerindeki tüm taş izleri ve çözümü

Makine7

Üye
İsim
Sercan
Selamlar arkadaşlar. 
Golf 7 aracımda sayamadığım kadar çok taş izi var bir çoğu nokta şeklinde. Tamponda olanlar çok umrumda değil ama kaputta ve kapılardakiler özellikle can sıkıyor artık. Bu izleri nasıl yok ederim ya da en aza indirgerim bu işlerle kim ilgilenir. Araç beyaz olduğu için taş izleri bariz belli oluyor. Kıymetli yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. 

Benim araçta bolca vardı. Malum 200 üstü hıza çıkınca uzun yolda kaçınılmaz oluyor. Tokyo garage de seramik yapılırken sağolsun salih usta ilgilendi ve en aza indirgedi hasarları. 

Upvote 0

@Makine7 valla kardeşim öncelikle aracın boya kodubnda bir boya yaptır 200 ml  eline alacaksın sulu boya fırçasını sonra rütüşlere dokundur göz damlası gibi düşün sonrada iki gün sonra falan tekrar yap yani orginal boyanın kalınlığından cok az belli olmayacak şekilde yap  biir hafta sonra falan eline al 2000 lik zımparayı korkmadan sulu bir şekilde zımparala ama tabi kendine güveniyorsan camsil şişesinin içerisinde püskürterek yap sulu işlemi sonraa da bir pasta iyi bir pasta ama paraya kıyacagız artık bugibi durumlarda teşekkürler

Upvote 0
Benim arabayı çöpçü çöp kutusunun demir tutamaçı ile çok kötü çizdi. Forum donanımda rutuş boyası yapan bir arkadaş vardı boyayı ondan aldım, kendi oje fırçası değilde, kürdan ile sürdüm sonrasında zımpara ve el pastası ile aynı orijinali gibi kapattım, kaç senedirde atmadı ve bilmeyen birinin bulmasına imkan yok.

Upvote 0
@murat52 Hocam biraz daha ayrıntı verebilir misin ? 
Zımpara yapmak herkesin yapabileceği bişey değil bilginiz olsun., elinizin yatkın olması lazım.. yoksa verniği alır götürürsünüz.. ayrıca yapılacak bölgeye bant çekerek zımparanın diğer sağlıklı bölgelere gelmemesi için., şayet zımpara ile müdahale yapılacak ise polisaj ihtiyacı doğar bu da ayrı bir konu..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Şimdi şöyleki, bendeki çizik yaklaşık işaret parmağı uzunluğu ve genişliğindeydi forzagilles hocamında dediği gibi etrafını maskeleyip üzerinde çalışma imkanım vardı. Fakat kaputtaki taş izleri çok daha küçük ve çok daha geniş bir alandadır.

Sizin yerinizde olsam rutuş boyasını alır kürdanda değil bir toplu iğne ucu ile onuda sızdırarak hepsine çok ince bir boya sürerim. Böylece zımpara ve polisajada gerek kalmaz.

Upvote 0
En guzeli arkadasin dedigi ince sulu boya fircasi birde botanin koduna gore boya özenerek yaparsaniz çok kolay dedigim islem bana maliyeti 10 lira oldu eger istanbuldaysaniz bayrampasa tarafinda erdal nalburiyede butun araç boyalari mevcut

Upvote 0
Gaziosmanpaşa sanayide serkan boya var hakanı bulun boya  kodunu ve her türlü yardımı yapar nasıl yapılacağını neyle yapalıcağını mix boyada yapılıyor mequersın ürünlerini veriyor uygun fiyatlı 

Upvote 0

Geri
Üst Alt