Jump to content

Recommended Posts

Iyi günler abiler arkadaşlar araç ön yolcu tarafından su mu aliyor yoksa nemlenmişti kurumadı mı bir türlü anlayamadım daha önce yasayan oldu mu böyle bi durum araç 2013 1.4 tsi golf highline 91.000 km de

20191109_090349.jpg

20191109_090400.jpg

20191109_090349.jpg

tarihinde mehmetcimcik tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mehmetcimcik geçmiş olsun.

Herhangi bir sudan geçiş, yağmurlu havada sürüş, içeride tabana su dökülmesi ya da yıkama sonrası bi durum değil ise klima tahliye hortumunun kabin içine su sızdırmasından olmuş olabilir. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@ogzogz evet tahminen öyle oldu servisle görüştüm bir süre takip edin yağmursuz havada vs tekrar böyle bir durum olursa tahliye kanalları ile alakalı bir durum olabilir dediler şu an kurudu zaten takipteyim teşekkür ederim

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, mehmetcimcik yazdı:

@ogzogz evet tahminen öyle oldu servisle görüştüm bir süre takip edin yağmursuz havada vs tekrar böyle bir durum olursa tahliye kanalları ile alakalı bir durum olabilir dediler şu an kurudu zaten takipteyim teşekkür ederim

Arka bagajı bir kontrol edin yedek lastığın altına bakın eğer orada da su varsa çözümü basit ...değilse sıkıntılı bir durum vardır kapılardaki lastiklerden bile alabiliyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, mehmetcimcik yazdı:

Araç ağaç altında çok kalıyorsa ön camın altındaki bölgeye giren yapraklar bir süre sonra tıkıyor balçık gibi oluyor., tahliye olamayan su klimanın hava çektiği bölgeden içeri dolar., klima filtresini söküp bakın ıslaklık var mı diye..

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, reko yazdı:

Arka bagajı bir kontrol edin yedek lastığın altına bakın eğer orada da su varsa çözümü basit ...değilse sıkıntılı bir durum vardır kapılardaki lastiklerden bile alabiliyor

Birazdan onu da kontrol edeyim👍

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
8 saat önce, forzaGilles yazdı:

Araç ağaç altında çok kalıyorsa ön camın altındaki bölgeye giren yapraklar bir süre sonra tıkıyor balçık gibi oluyor., tahliye olamayan su klimanın hava çektiği bölgeden içeri dolar., klima filtresini söküp bakın ıslaklık var mı diye..

Şu an kurudu paspası bir süre kullanmayacam gazete serdim kontrol altında tutup tekrar bakacam 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mehmetcimcik 

Su tahliye hattınız ek'teki gibidir , silecek grubunun altında kalan Plenum haznesi , yani ön göğüs boşluğunda ön tahliyeler sonlanıyor oradan ulaşabilirsiniz...

image.png.4f0d446382e54e89bedb98e08585cea6.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
12 saat önce, mehmetcimcik yazdı:

@mehmetcimcik uzun süreli soğuk klima kullanırsanız, tekrar olup olmadığını test edebilirsiniz. Yoksa malum kışa giriyoruz. Artık sıcak kullanmaya ya da soğuk az kullanmaya başladık.  Emin olabilmeniz için biraz soğuk klima açarak deneyebilirsiniz. Bu sayede diğer yerleri kontrol etmeye yönelebilirsiniz.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: Gg1522
      ARAÇ BİLGİLERİ
      Genel bilgiler:  2013 model manuel dizel midlineplus paket 62000 de ek olarak golf 7.5 panjur difizör ve higlinelarda oğlanlardan j kayar sinyali far ve kayar sinyalli stop bulunmaktadır (05072869978)
      Boya ve değişen:  Sol arka çamurluk yarım boylı birde tampon değişmiştir bunların hepsi VW servisinde orjinall olarak yapılmıştır bunların harici hatasızdır 
      Fiyat: Guruba özel fiyat 143000
      FOTOĞRAFLAR:

• Yazan: frknyldrm
      Herkese merhaba, ben Furkan.

İstanbul'da yaşıyorum, 26 yaşındayım ve kendimi bildim bileli otomobillere karşı aşırı ilgim var.   
      Golf maceramız 2004 Mk4 1.6 Pacific OV ile başladı, 1997 Mk3 1.6 Sport OV ve ardından 2009 Mk6 1.4 TSI Highline DSG ile devam ederken 2011 Passat B7 1.4 TSI DSG Comfortline ile iki yıllık bir reklam arasına girdik.
      Sonunda "Golf Tutkusu" ağır bastı ve maceraya bu sefer 2019 1.6 TDI Comfortline DSG ile devam etme kararı aldım. Bu otomobilin diğerlerinden farkı, kendi alın terim ile sahip olmam ve şahsıma ait olan ilk otomobil olmasıdır. 

Arabasını seven adama, arabası ne olursa olsun saygım var. 1.2 twingo'ya da bindim, passat'a da bindim. Varlığı da yokluğu da bilirim, kürke değil içindeki insana hürmet ederim.

Allah'tan, hepimiz için önce sağlık ve huzur, ardından istediğimiz arabalara sahip olmayı diliyorum.
      Bu başlık altında daha önce tadına baktığım Golf'leri tanıtıp güncel aracıma yaptıklarım/yapacaklarım ile devam etmeyi düşünüyorum, keyifli forumlar dilerim.

İlk olarak 2011 senesinde ehliyetimi almama aylar kala satın aldığımız 2004 Model Mk4 1.6 Pacific ile başlayalım. Rengi, jantları, stopları, koltukları ve 3 kollu direksiyonu ile en güzel kombinasyona sahip Golf 4 idi bence, temizi denk gelirse bugün olsa yine binerim. Maalesef bu otomobile ait pek fazla fotoğraf yok, kusuruma bakmayın tadımlık paylaşıyorum. Yine maalesef diyeceğim, çünkü bununla beraberliğimiz ev alma sebebiyle kısa sürdü. Bir sonraki aracımızın Golf Mk3 olacağını bilmiyorum tabi o günlerde.

Peyderpey diğer otomobilleri de paylaşacağım, bu 1.bölüm sonu olsun.
    • Yazan: Kemal007
      İyi akşamlar forumdaşlarım. Bugün golf 7 1.6 tdi 90 bg aracımı epey bi zorladım rampa yukarı. Yaklaşık bi 40 km kadar çıkmışımdır gaz kesmeden. Bir süre sonra hararete baktığımda ilk defa hararet çizgisinin 90ın bi tık yaklaşık tahminimce 100-105 civarına geldiğini gördüm. Sonra gazı kestim hararet normale döndü. Ancak yağ sıcaklığı hemen hemen 120nin altına yol boyunca pek düşmedi. Bu bi sorun mudur? Yağın eksik olabileceği aklıma geldi ama araç her hangi bir uyarı vermediğinden sorun etmeyip sizlere danışmak istedim. Şimdiden cevaplar için teşekkür ediyorum. Saygılar
    • Yazan: yusuffkayaa
      İyi akşamlar. Bugün OBDEleven ile aracımı kurcalarken 1 tane sorunla karşılaştım. Bir diğeri ise DASHBOARD yazılımını güncelleme nasıl yapılır ? Sadece servisten mi güncelleyebiliriz ya da kendimiz de güncelleme şansımız var mıdır ? Güncelleme hakkında yazan sürümü ve sorunu aşağıya bırakıyorum.

• Yazan: Aliiii
      Ürün Adı:  Golf 7 Highline Ön Tampon (Kurşun Gri - LA7N)
      Detaylar:  Abimin aracından çıkan tampondur. R-Line'a geçtiği için boşa çıkmıştır. Far yıkama kapakları, ayakları ve su jetleri hariç fulldür. Sisleri ve tüm üzerindeki trimler orjinaldir. . Boyasında muhtelif yerlerde bir kaç ufak çizik vardı rütuş yapılmıştı zamanında, 10 üzerinden 9.5' dir. Kesinlikle tamir, kırık çatlak yoktur. Sensör delikleri açıktır. İhtiyacı olan benimle iletişime geçebilir.  
      Fiyat:  1100 TL
      Fotoğraf:  

• Yeni Oluştur...