iPhone 11 (iOS 13) bluetooth telefon konuşması sorunu

designer

Üye
İsim
Mehmet
Yeni aldığım iPhone 11 (iOS 13.2 yazılımlı) telefonumu, 2016 MK 7 confortline aracımın standard bluetooth donanımıyla kullanırken sorun yaşıyorum. Telefondan müzik çalarken sorunsuz ses yayını yapılabiliyor, ancak birisiyle konuşmaya kalktığımda karşı tarafın sesi bozuk plak gibi kesik-kesik geliyor. İşin ilginç tarafı iPhone 11 modelinden önceki cihazlarda sorun olmaması. iPhone 6 veya iPhone 7 cihazla sorunsuz herşeyin çalışması. iPhone 11 telefonumu şu anda iade ediyorum ve yenisini alarak donanımsal bir sorun var mı onu anlamaya çalışacağım. iPhone 11, iPhone 11pro veya iPhone 11pro Max kullanan ve MK7 confortline üstünden benzer sorun yaşayanlar var mı? Sorunun çözümü konusunda VW tarafında bir yazılım güncellemesi vb. yapılabilir mi? (yeni cihazlarda yeni nesil bluetooth teknolojileri olduğu için soruyorum)

Eğer sorun yaşıyorsanız bu sorunu mutlaka Apple'a bildirmenizi öneririm. Eğer cihazınız türkiyeden alınma ise garantisi bitip bitmemesi önemli değil. Sorun cihazla ilgili ise mutlaka bir çözüm üretilecektir. Daha önce de dediğim gibi yazılımla veya VW ile ilgili olmadığını varsayıyorum çünkü ne VW servisi ne de Apple'ın bu konuya ilişkin çok sayıda şikayet tespiti yok. Yeni cihaz gelince buraya da sonucu yazacağım. iPhone 6 cihazımı torpidoya koymaksızın 12.4 yazılımıyla sorunsuz kullanıyordum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@designer kardeşim, telefonumu henüz ios 13 e güncellememiş biri olarak sana akıl verirken ben de okuduklarımdan ve de kullanıcı yorumlarından esinlenmiştim. Lakin sonrasında multiple forum araştırması yaptım ve akabinde ios 13.1 ios13.1.2 vs tüm güncellemelerin içeriklerini üşenmeden okudum. İos 13 te '' CarPlayde iyileştirme sağlar''  ibaresi varken, sonraki  1-2 diye giden güncellemelerin içeriklerinde '' Birtakım araçlardaki Bluetooth bağlantı sorunlarını giderecek iyileştirmeler içerir'' açıklamasını gördüm. Yani bu güncellemeye ait bir bug ve de yine yayımlayan (apple) tarafından düzeltilmesi gerekiyor kanımca. Çünkü hiçbir ios güncellemesinin ardından bunca çabuk ve ardınsıra ek güncelleme gelmemişti. 

Upvote 0
Eğer sorun yaşıyorsanız bu sorunu mutlaka Apple'a bildirmenizi öneririm. Eğer cihazınız türkiyeden alınma ise garantisi bitip bitmemesi önemli değil. Sorun cihazla ilgili ise mutlaka bir çözüm üretilecektir. Daha önce de dediğim gibi yazılımla veya VW ile ilgili olmadığını varsayıyorum çünkü ne VW servisi ne de Apple'ın bu konuya ilişkin çok sayıda şikayet tespiti yok. Yeni cihaz gelince buraya da sonucu yazacağım. iPhone 6 cihazımı torpidoya koymaksızın 12.4 yazılımıyla sorunsuz kullanıyordum.
Yeni cihazı ios13 e güncellemeyin yeter şayet fabrikadan ios13 yüklü gelmezse tabii..

Upvote 0
iphone 11 ve iphone 11pro'ların tamamı min. iOS 13 ile gelir :)  malesef 12'ye düşürme şansım yok :)  

Upvote 0
Merhaba,

Iphone 11, ios 13.1.1 versiyonu kullanıyorum bir problem yaşamadım. 

Upvote 0
Merhaba, golf 7.5 iphone 11(13.2 sürümü) ile herhangi bir problem yaşamadım ben. Yüksek ihtimal media’nın Bluetooth ile sorun olabilir dostum. Eğer telefon geldiğin de aynı sorun devam ederse bayi ile iletişime geçip media’ya bir baktır derim ben. Geçmiş olsun kolay gelsin

Upvote 0
Yeni ürünler geldi, konunun yazılım sorunu olduğu kesinleşti. Yeni gelen telefon Apple 13.2.2 güncellemesiyle biraz daha stabil çalışıyor. Müzikte sorun yok konuşmalar da genel olarak iyi. (iPhone 11 pro ve 13.2.2)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
merhabalar,

Hafta sonu yadigar iphone 6'ımı iphone 11'le (İOS 13.2.2 yüklü) değiştirdim. Yeni telefonu 2016 mk7 (6,5 inchlik ekran var) aracımla eşleştirmeyi bir türlü başaramadım. Çok defa tarattım, her ikisinde bluehtooth'u resetledim sonuç nafile. Iphone 6'yla sorunsuz çalışıyordu. Ne yapabilirim, önerisi olan var mı?

Upvote 0

Geri
Üst Alt