Çift bölgeli tam otomatik klima "Klimatronik"

@silvershadow
366422b9027858873ccfbb6449b83418.png
hocam sadece kırmızı ile işaretli yerden soğuk alıp diğer 3 koltukta sıcak olması mümkünmü ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

@silvershadow
366422b9027858873ccfbb6449b83418.png
hocam sadece kırmızı ile işaretli yerden soğuk alıp diğer 3 koltukta sıcak olması mümkünmü ?

Mümkün...

Ayak kısmına hava akımını kapatır sadece iki koltuk arasındaki havalandırmadan beslenirse...

Sürücü tarafında oturmazsa...

Ama eğer sürücünün arkasında oturursa Ne yazık ki Mümkün değil... çünkü sürücünün arkasındaki havalandırma kanalı sürücünün havalandırma kanalından beslenmekte.

Bu eğer passat alsaydınız mümkündü. Çünkü onda 3 bölgeli klima var.

Kışın ben sıcağı sevmem uykumu getirir malum hanım çocuklar sıcak gerekli bunu sağalamak için sormuştum ama düşencede kolay icraatta zor birşeymiş :) cevap için teşekkür ederim

Şu klimatronik konusunu bi oturtamadım kafamda. Mesela kış aylarında sıcak derecelere ayarlayacağımız zaman AC aktif olmalı mı? ya da olup olmaması fark yaratır mı? Diyelim autoya bastık ac ile birlikte açıldı sistem. Tekrar ac tuşuna basıp kapatmalı mı?

Bir başka soru da klima ayarlarında air care climatronic diye birşey var. Anladığım kadarıyla faydalı bir özellik alerjenlere karşı ama sürekli bu şekilde kullanmanın sisteme bir zararı vs olumsuz yanı olur mu?

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Şu klimatronik konusunu bi oturtamadım kafamda. Mesela kış aylarında sıcak derecelere ayarlayacağımız zaman AC aktif olmalı mı? ya da olup olmaması fark yaratır mı? Diyelim autoya bastık ac ile birlikte açıldı sistem. Tekrar ac tuşuna basıp kapatmalı mı?

Bir başka soru da klima ayarlarında air care climatronic diye birşey var. Anladığım kadarıyla faydalı bir özellik alerjenlere karşı ama sürekli bu şekilde kullanmanın sisteme bir zararı vs olumsuz yanı olur mu?

ac buğu engeller ve havayı temizler. Ben açık tutarım hep

Sanırım 2016 Temmuz sonrası üretilen araçlarda ve makyajlı kasada eklenen bir özellikle araçtaki polen filtresi antiallejik özellikli (bio-karbon) filtre ile donatılmış., Anladığım kadarıyla içerdeki havayı temizleyerek allerjenleri (bakteri-mantar-maytlar) gibi maddeleri temiz hava sağlıyor., dış hava girişini belli oranda kombine/revize ederek (sirkülasyonu kısmen açıp-kapatarak) 

Tabii bunu ne kadar süre boyunca (10 dk. veya 1 saat) etkili bir şekilde yapabilir o tartışılır., detaylı açıklama aracın kullanım klavuzunda yazıyordur

Mann Filter bir süre önce FreciousPlus adında (bio-allerjik ve aynı zamanda karbonlu) yeni nesil bir polen filtresi tanıtmıştı., sanırım bu özelliği sonrasında araçlara entegre ettiler.

http://www.frecious-plus.com/en

Tabii bunu ne kadar süre boyunca (10 dk. veya 1 saat) etkili bir şekilde yapabilir o tartışılır., detaylı açıklama aracın kullanım klavuzunda yazıyordur

Kullanım kılavuzunu okudum ancak tam da sizin bahsettiğiniz minvalde, sadece faydalarını anlatan bi açıklama mevcut. Ama ayarlardan aktif/deaktif seçimini de kullanıcıya bıraktığına göre kullanılmak istenmeyen durumların da olabileceği fikri oluşmuştu kafamda. Bilinen, bu şekilde bir durum var mıdır acaba diye bir sorayım dedim. Sağolun hocam teşekkürler

@nightwolf

Değerli Hocam

Açıklamada faydalarından bahsettim dogru. Akıl yürütmeniz tamamen gecerli; bu tuş default olarak açık değildir. Bunun anlamı bu tuşun açık kalması zorunlu değildir; yani bu tuşun kapatılması gereken yer ve zaman sürücüye bırakılmıştır. Buna göre konfor ekipmanı Park pilotun kapatılabilir olması da benzer bir akıl yürütmeyle sonlandirilabilir. Elbette güzel  yurdumun güzel insanlarının arasında halen park pilota güvenmeyip veya sesinden rahatsız olup  camdan ya da kapıdan kafayı uzatmak ve hatta dışarıçıkmaksuretiyle kendi gözleriyle görmeden park edememek gibi eğilimlere sahip olanlar varken bu donanımı kapatma düğmesi ise yarardır.

Merhabalar, yazin sicak havalarda klimayi auto modunda actigimda on cama soguk hava ufleme yapmiyor. Halbuki disaridaki sicak en fazla on camdan iceriye giriyor, on camdan da ufleme yaparak hava perdesi olusturmasi gerekmez mi?

Gunduzleri oto mod ile yeteri kadar serinletemiyorum araci. Manuele alip onden de ufleme yaptirmam gerekiyor. Sizlerde de durum boyle mi?

Kisin ise auto mod on cama da ufluyor, bugulanmayi engellemek icin.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt