Golf 7 Jant - Lastik Uyumu Hk.

user14123

Üye
İsim
Mehmet
Arkadaşlar öncelikle hepinize merhabalar, malum önümüz kış Golf 7 Comfortline aracımda yazlık 205-55/R16 lastik yerine 225-55/R16 kışlık lastik takabilir miyim? Düz yerde kullanıyorum aracı ve ev iş arası kullanacağım (4km) bazende şehir içi kullanım. Jant genişliği 6,5j diye biliyorum çekincem taktığımda yanaklar çok balon gibi durur mu diye. Ayrıca lastik genişliği ve yüksekliği de artacağından herhangi bir aksama sürtme sorunu çıkabilir mi? 

Yardımlarını için şimdiden teşekkür ederim.

@mehmettopuz davlumbazin iç kısmına surtecegini düşünüyorum, sessiz bir ortamda tam sağ yada tam sol yapıp aracı ileri geri hareket ettirip bakmanız lazım yoksa lastiklerin taban-yanak birleşim köselerinden yeme yapıp aracın dinamiklerini bozabilir.

Upvote 0
@mehmettopuz 

Dover jant 6.5j ölçüsünde. Bu ebatın verdiği maksimum lastik genişliği 215.  225 takarsanız o lastik jantın içine girmeyebilir, girse bile zorlama girer.

Bence bu aracın 2.2cm yükselmesinden daha büyük bir sorun oluşturur.

resim.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
@mehmettopuz davlumbazin iç kısmına surtecegini düşünüyorum, sessiz bir ortamda tam sağ yada tam sol yapıp aracı ileri geri hareket ettirip bakmanız lazım yoksa lastiklerin taban-yanak birleşim köselerinden yeme yapıp aracın dinamiklerini bozabilir.
Evet hocam dediğinizi denedim uzaktan değmez gibi görünsede sağa sola çevirince iki parmak sığdığını bizzat deneyimledim. Demek istediğim sanki olur fakat araca 2-3 kişi bindiğinde davlumbaza sürtecek diye düşünmekteyim vazgeçtim böyle bir girişimden. Gidip yine 205-55/R16 kışlık alacağım :)

Upvote 0
Ekonomisinde vs değilim elimde lastik varken olur ise neden yenisini alayım, ekonomik bir sıkıntımız yok çok şükür.

Diğer taraftan neden bu kadar tepki verdiniz ki? O zaman herkes internette araştırma yapsın doğruyu bulsun (ki ben araştırdım buldum) kimse gelip burada diğer arkadaşların görüşlerini almasın, soru sormasın. Neyse, madem öyle konu kapanabilir benim sorum kalmadı...
2. el uygun ebatla takasa girin

Upvote 0

Geri
Üst Alt