Jump to content

AhmetCakmak

Golf 8 Motor Seçenekleri, Yeni Teknolojiler ve Tüm Detaylı Bilgiler

Recommended Posts

Aracin hosa giden tek yeri koltuklari bence , hakikaten guzel gozukuyor ama kalitesinden endiseliyim. On tasarimi daha da itici geliyor renkleride felaket kotu bence. Saridida griside birseye benzemiyor. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bu mouse gray cok guzel bi renk ama nedense alirken tercih etmeye cesaretim olmaz gibi geliyo.. Baskalarinda gorunce guzel gelen renklerden heralde :D

Ama 8 guzel olmus bence ;)

Bi de her sey dokunmatik ya ben kisin eldiven takiyorum icerde nasil kullanicam medya sistemini falan, bu geldi gecen aklima :D

tarihinde Golf835 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bir abim Almanya’dan atti, 4000€ indirip yapip 40.000€ desek...

Trde fiyatlar ne olacak bilemiyorum, vergisiz cevirsek 265.000₺...

624FFD4F-DAA4-4856-8DD2-B4687D3DD079.jpeg

86F509F4-C2DA-47A5-9BD0-21CE318A63FC.jpeg

FA4AED1C-64E0-4897-B3FE-0422A0EB901B.jpeg

00A2DEA5-72A7-40BE-950E-CE402070906E.jpeg

tarihinde mehmetmert tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bizde 150 bin TL den baslayacakmis.

Full + full girtlak dolusu 210 civari olacakmis.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 25.10.2019 at 1:04 PM, AhmetCakmak yazdı:

Golf 8 anahtarını görmeyenler için. :) 

golf8-anahtar-1.jpg golf8-anahtar-2.jpg

Ha bak bu güzel olmuş, sanırım tuşlar hassas dokunmatik mi yoksa yine tuşlu mu çözemedim. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
13 dakika önce, Recep Gül yazdı:

Ha bak bu güzel olmuş, sanırım tuşlar hassas dokunmatik mi yoksa yine tuşlu mu çözemedim. 

Hocam tuşlar dokunmatik değil plastik normal buton. Dokunmatik gibi göstererek premium bir algı yaratmışlar. :) Şu videoda söylüyor ve gösteriyor dokunmatik olmadığını. Oradan buradan kısarak maliyeti azaltıyorlar. :)   

2:41'den itibaren.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, AhmetCakmak yazdı:

Hocam tuşlar dokunmatik değil plastik normal buton. Dokunmatik gibi göstererek premium bir algı yaratmışlar. :) Şu videoda söylüyor ve gösteriyor dokunmatik olmadığını. Oradan buradan kısarak maliyeti azaltıyorlar. :)   

2:41'den itibaren.

Hahah aynen hocam, dokunmatik gibi görünüyor, videodaki arkadaşın dilinden pek anlamasakta, oda dokunmatik sandığını fakat yanıldığını söylüyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni golfün bütün renkleri berbat ötesi, araba belki güzel ama renkler yüzünden kendini göstermiyor. Tungsten gri olsa süper olacak ama onun yerine mouse grey (fare grisi) var, grisi bile igrenc.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mehmetmert tahmin ettiğim gibi liste fiyatında çokta fark yok, doğuş sanırım indim yapmadan satabilmek için araç getirmeyip arzı kısarak talebi canlandırmayı düşündüğü için Kasım/Aralık aylarında araç getirmedi, 240 civarda bir rakamdı highline golfün listesi, golf 8 260 gibi bir rakamla sunulur ama golf 7,5 ta olduğu gibi 50-60 bin indirim olurmu orasını bilemiyorum.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Gönderildi: (düzenlendi)

Türkiye ve Almanya en son bilinen fiyatları şöyle: 

Golf MK7.5

1.6 TDI Golf Highline DSG Almanya Fiyatı 24.500.00 Euro (Vergiler Dahil) - Güncel Fiyat

1.6 TDI Golf Highline DSG Türkiye Fiyatı 236.800 TL (Satış Fiyatı)

Almanya'da %19 Vergi uygulaması var otomobiller için, yani aslında aracın ham ücreti kabaca 19.850 Eur. 

Türkiye'de %45 ÖTV ve %18 KDV şeklinde hesapladığımızda bu fiyat 33.960 Eur yapıyor kabaca. Yani günlük kabaca günlük kur ile çarpınca 226.000 TL yapıyor, Bunun üzerine ilk taşıma masrafları, MTV,  ve tescil ücretlerini ekleyince kabaca 236.800 TL çıkıyor anladığım kadarı ile. 

Şimdi Almanya Golf 8 fiyatlarına baktığımızda, 

En boşu, Life olarak geçiyor (vw.de'de) ve hiç bir ek donanım eklenmeden fiyatı:

Golf 8 1.5 TSI 130 HP Manuel Life Donanım: 27.510 EUR (Vergiler Dahil) 

%19 Vergiyi çıkarttığımızda kabaca ham fiyatı: 22.280 EUR. Türkiye'de bu fiyatlara Bildiğiniz gibi önce %45 ÖTV üzerine %18 KDV.

Yani en boş benzinli manuel Golf 8 Türkiye fiyatı en az 38.130 EUR. Buda yaklaşık günlük kur ile  254.700 TL'ye denk geliyor ki daha bunun üzerine taşıma masrafları, MTV, Tescil ekli değil. 

Golf MK 7.5 Örneğini göz önüne aldığımızda bu masraflar kabaca 10.000 TL tuttuğunu düşünsek (eminim daha fazla olacak, taşıma masrafları EUR cinsinden, ayrıca MTV ve Tescil'e sürekli zam geliyor ülkemizde) 

Sonuç olarak En boş Benzinli Manuel Golf 8'in Türkiye fiyatı 265.000 TL bandından gelecektir.  Üst paketler, opsiyonlar, Dizel DSG derken 350.000 TL'ye Golf görmek insanları şaşırtmayacak gibi geliyor bana 2020'de. Tabiki +- 20 - 30K olabilir, kur farklarından vergi mafiyetlerinden ve ülkeler arası donanım paketlerinden dolayı. Şu çok açık, hem kurdan hemde fabrikadan sürekli zam yiyiyoruz. Nisan 2015'de Highline 7 Fiyatı 68.400, bugün 236.800... Yarın 300.000 :(

Not: Tüm hesaplamalar VW.de ve VW.com.tr adresleri üzerindeki karşılaştırmalı fiyatlar üzerinden yapılmıştır. Öngörüdür, Tahmindir :) 

tarihinde Aliiii tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Zaman gösterecek tabiki ne olacağını ama öngörüm şudur: Boş manuel Golf 8, Dizel DSG Highline MK7.5'den daha pahalı gelecek ülkemize. Hoşgeldin 2020.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Ilk 7 mi sattiktan sonra nasil olsa 8 i alirim uzulmeye gerek yok demistim.

Hatta bu yuzden Golf835 diye nick sectim kendime :D foruma uye olurken...

Keske daha cok uzulseymisim extradan bu gunler icin...

Hep derim: "Insan ne oldum dememeli; ne olacagim demeli" :D

8, nick imde kaldi; binemedik, binemeyiz :D

tarihinde Golf835 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Aliiii Vw.de deki araclarin fiyatlari ile bayideki hazir araclarin fiyatlari ayni degil. Örnek Vw.de 25 bin euro olan arac yetkili saticida 22 bin euro veya daha düsük olabiliyor, internetteki fiyat özel siparis fiyati

Edit: Yetkili satici kar marji türkiye'dekinden cok daha fazladir, cünkü giderleri cok daha fazladir, bu yüzden fiyatlar cok saglikli kiyaslanamaz

Örnek: 2018'de 1.0tsi 20 bin euroya aldim dogus otodan, VW.de 23 bin euroydu. Direkt fabikadan Distribütörlere verilen fiyati bilmedigimiz icin, fiyat kiyaslamasi yapamayiz, bizde vergi yüksek ama diger giderler düsük.

tarihinde krym tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@krym Hakan hocam, tabiki kar marjı farklıdır Avrupa bayilerinde, dolayısı ile toplu siparişlerinde satış yapabilmek için önerilen fiyatın altında da satabilirler. Türkiye'de de öyle değil mi? Bayinin kendine toplu getirdiği fiyat ile özel üretim fiyatları farklı. Bu nedenle direk Avrupa fiyatlarını çevirip fiyat belirlemek yerine güncel MK 7.5 fiyatları üzerinden bir karşılaştırma yaptım ve yaklaşık giderleri ve fiyat farklarını hesaba kattım. Söylediğiniz gibi VW.de sitesinde de 

- Unverbindliche Preisempfehlung des Herstellers, zzgl. Überführungs- und Zulassungskosten. (Üreticinin önerdiği perakende satış fiyatı, transfer ve onay maliyetleri) 

Olarak geçiyor. Fakat Wolfsburg'da üretilen bir aracın Almanya içi transfer maliyetlerinin TR transfer maliyetleri arasında fark olacağı aşikar. 

Söylediğim gibi, tamamen 7.5 fiyatları üzerinden yola çıkarak yaptığım bir kıyaslama tabi 3-5 farkı olacaktır ama kabaca fiyatların böyle olacağını düşünüyorum, ve bu şekilde karşılaştırma yapmanın yanlış olacağını düşünmüyorum (ki 7.5 geleceği zaman 7 ile arasında bu şekilde bir çalışma yapmıştım ki 3 aşağı 5 yukarı benzer fiyatlar ile geldi). Fazlası bile gelmişti hatta Kur'daki yükselmeden dolayı.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Tarih: 2018 Haziran- Araba:1.0tsi dsg comfort beyaz-sürüs konfor paket 110 bin lira, euro kuru 5.5= 20 bin euro

Bugün Comfort manuel-paketsiz Golf almanya satis baskangic fiyati assagidaki fotoda: 25600 euro

Ekran Resmi 2020-01-01 15.56.26.png

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Yeni Golf fiyati 200-250 bin bandinda olacak, Golfün yeri piyasada burasidir, 250 üstü Mercedes A BMW1 alinir. 200 bine full 308, megane HB alinir, 200 bine bos golf alinir, aslinda hepmiz biliyoruz fiyat bandlarini

Hybrid arabalar haric, bizim ülkede piyasasi yok, nish kalir

tarihinde krym tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On 25.10.2019 at 2:14 PM, forzaGilles yazdı:

Beğendiğim nadir şeylerden biri oldu..

Anahtar güzel hocam

Canlı görmek lazım bu aracı

Tabuları yıkabilir o kadar da leş değil bence

Fiyattan dolayı arteona binmiş hissi verecek : )

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
2 saat önce, krym yazdı:

@Aliiii Vw.de deki araclarin fiyatlari ile bayideki hazir araclarin fiyatlari ayni degil. Örnek Vw.de 25 bin euro olan arac yetkili saticida 22 bin euro veya daha düsük olabiliyor, internetteki fiyat özel siparis fiyati

Edit: Yetkili satici kar marji türkiye'dekinden cok daha fazladir, cünkü giderleri cok daha fazladir, bu yüzden fiyatlar cok saglikli kiyaslanamaz

Örnek: 2018'de 1.0tsi 20 bin euroya aldim dogus otodan, VW.de 23 bin euroydu. Direkt fabikadan Distribütörlere verilen fiyati bilmedigimiz icin, fiyat kiyaslamasi yapamayiz, bizde vergi yüksek ama diger giderler düsük.

Trde satin aldiginiz araclarin cogu golf icin 5-6 ay once giren araclar bile olabiliyordu gecmis aylarda.Kur sabit degil ama onlarda euro sabit.

Yani araba aylar once Trye dusuk kurdan girmis olabiliyor, hatta orneklerinide forumda gorduk.Bakim zamanini sifirlamayi unuttular ve araclarin yillari dolmadan satin alan kisiye 5 ay sonra yag degistirin uyarisi vermeye basladi...vs

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@mehmetmert Konumuz online fiyatlarin sadece özel siparislerde gecerli olan fiyatlar oldugu ve gercegi yansitmadigi, Golf 8'in fiyatini bulabilmek icin yapilan hesaplamalarin dogru cikmiyacagi. Ben almanya da da golf satin aldim,online fiyatlar gercekci degil, manuel comfort 1.0tsi golfün fiyati suan vw.de 25630 euro =170 bin lira   Bu araba TR'de en pahali 130 bine satildi, kurlarda o kadar oyanamadi son 6 ay, halbuki ötv+kdv bu araba gercekten 25630 euro olsaydi TR'de 230 bine satilirdi, Almanya satis fiyati assagi yukari 18 bin euro civari.

Yani bu online fiyatlarin sacmaligi konusu Dogus otomotive has birsey degil, almanlarda aynisini yapiyor

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

hadi size kampanya yaptırdım:)

DF8A3448-BDC5-4835-AC0D-8B8583D89036.jpeg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
16 dakika önce, metinkar yazdı:

hadi size kampanya yaptırdım:)

DF8A3448-BDC5-4835-AC0D-8B8583D89036.jpeg

150 hp manuelin tadı da bir başkadır. :)  Ülkemize manuel gti ve R getirmeyen Doğuş ACT'yi de manuel getirmiyor...

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
7 dakika önce, AhmetCakmak yazdı:

150 hp manuelin tadı da bir başkadır. :)  Ülkemize manuel gti ve R getirmeyen Doğuş ACT'yi de manuel getirmiyor...

150'lik ACT motor şuana kadar sadece B8 kasanın Trendline donanımında geldi diye biliyorum hocam.

Civic gibi vututututu da yapabiliyorsa eğer harika.

:lol:

tarihinde yer_ucagi_34 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Etiket tabanlı benzer içerikler

• Yazan: AhmetCakmak
      Ana konuda takip ediliyor ama kaçıranlar olabilir diye yeni konu açalım dedim.
      Tüm bilgileri de yeni açacağımız Golf 8 kategorisinde detaylıca açıklamaya çalışırız.
      Golf 8 canlı yayın (10 dk içerisinde görücüye çıkacak): 

Golf 8'in tanıtım vakti yaklaştıkça casus fotoğraflar da bir hayli artmış durumda. En son şubat ayının başında kamuflajsız haliyle fotoğraflar yayınlanmıştı. Şimdiyse kamuflajlı haliyle Motor1 kameralarına yakalanmış. Her ne kadar halen daha photoshop olduğunu iddia edenler olsa da, casus fotoğraflar ile diğer fotoğraflardaki çizgilerden anlaşılacağı üzere Golf 8 karşımızda gibi gözüküyor. Golf 8'in 2019 Eylül ayında Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılması bekleniyor.
      Bugün Motor1 sitesinde yayınlanan kamuflajlı fotoğraflar:

Şubat başında yayınlanan fotoğraflardan hiç farkı yok neredeyse:

Yeni Volkswagen Golf'ün gelişim süreci şimdiye dek pek de markaların planına göre gitmedi. Havadan güncelleme konusundaki yazılımsal problemler takvimde sekteler oluşturmuş olsa da VW, Golf 8'in sene bitmeden tanıtılması için elinden geleni yapıyor.
      Ekim ayında tanıtılması beklenen yeni nesil Volkswagen Golf'ün üretiminin üçüncü çeyrek sonuna doğru başlayacağı tahmin ediliyor. İlk plana göre teslimatlar için 2020 Şubat işaret ediliyordu. Ancak Automotive News'tan gelen yeni haberlere bakılırsa VW CEO'su Herbert Diess, Golf 8'in ilk örneklerinin 2019 bitmeden müşterilere ulaşacağını belirtmiş.
      Volkswagen Grubu Üst Yönetim Kurulu toplantısında konuşan Diess, "Şu anda sıkıntılarla boğuşuyoruz ancak belirlediğimiz tarihi kaçırmayacağız ve sene bitmeden ilk teslimatları yapacağız." dedi.
      Eğer Volkswagen sözünü tutarsa önümüzdeki aylarda yeni teaser'lar görebiliriz. Ekim ayında yapılacak bir lansman, Frankfurt Otomobil Fuarı'nın birkaç hafta sonrasına denk gelecek. Böylece büyük etkinliğin rüzgârını arkasına alacak olan Alman üretici, hem masraf kısacaktır; hem de Frankfurt'ta tanıtlacak diğer önemli modeller arasında kaybolma riskinden kurtulacaktır.
      JATO Dynamics'in verilerine göre Volkswagen Golf, 149 bin 16 adet ile senenin ilk dört ayında hâlâ Avrupa'nın en çok satan modeli konumunda. Her ne kadar %14'lük bir düşük olsa da ünlü Golf, ikinci sıradaki Renault Clio ile 30 bine yakın bir fark (122 bin 405 adet) var.
      Kaynak: motor1
      Forumumuzda önceden paylaşılan casus fotoğraflar üzerinden komplo teorileri kurup kendimizi daha iyisi olacak diye geçiştirmeye çalıştığımız vakitler zamanla azalıyor. Bu hafta çekilen fotoğraflarla gerçek Golf 8'in karşımıza çıktığı bir gerçek. Halen daha stoplar photoshop sanılsa da üzerinde kamuflaj olduğu için o şekilde gözüküyor. İnternette yayınlanan çok daha farklı Golf 8 görselleri yabancı medya kuruluşlarının yaptığı photoshop çalışmalardır. 
      Volkswagen'in Golf 8 hakkında yaptığı son basın toplantısında 2020 yılının ilk çeyreğinde satışa çıkması planlandığı belirtilmişti.

Şu konuda daha önceden paylaşmıştık: 

Volkswagen Grubu, dün yapılan basın toplantısında bu yıl tanıtacağı araçları açıkladı.
      Gelecekteki ürün yelpazesini bir görsel aracılığı ile paylaşan Alman otomotiv devi, bu yıl içerisinde, Audi Q3 Sportback, Bentley Flying Spur, Porsche Cayenne Coupe ve ismi henüz konulmayan beş koltuklu bir Volkswagen crossover modeli sunacak. Ayrıca grafikte yer almayan Golf MK8’in tanıtımının da 2020 yılbaşından sonra yapılacağını belirtildi. 
      ---------------------
      Türkiye şartlarında benim en çok merakla beklediğim araç Skoda Scala. Fiyatı fazla absürt olmazsa oldukça tercih edilecektir diye düşünüyorum. Kalite anlamında elbette kuzeni Golf'ten marka konumu itibariyle aşağısında ama fiyat/performans aracı olarak tercih edilebilir. 
      Skoda Scala: http://www.golftutkusu.com/topic/7295-skoda-scala-üretime-girdi-satışlar-yakında-başlıyor/
      Skoda Kamiq: http://www.golftutkusu.com/topic/7373-2019-skoda-kamiq-tanıtıldı

Ayrıca merak edenler için T-Cross'un iç ve dış tasarımı:

• Yeni Oluştur...