Tüm Arkadaşlara Teşekkürler.

burak_

Üye
İsim
burak
Merhaba arkadaşlar,

Nick'im de görüldüğü üzere ismin Burak.

Ankara'da yaşıyorum.

Golf tutkum çok eskiye dayanır.( mk dört, beş gibi )

Bu tutkunun kafamın içini kemirmeye başlaması  6 ay önce askerden dönüşle  başladı.

Önceleri leon fr alacaktım; ama golf'ün o süper ambiyans aydınlatması beni benden aldı.( anlayacağınız iki küçük aydınlatmaya, canım led farları sattık  :) )

Her gördüğüm golf aklımdaki modele biraz daha yaklaştırdı.

Tam da bu nokta önce DH, sonra burası.

Model, renk, iç döşeme, donanım, opsiyolar araştırmaları bu sitede sessiz ve derinden devam etti.

Buradaki paylaşımlar olmasa şimdiye üç dört aylık golf sahibi olabilirdim; ama iyi ki olmamışım.

Şuan baya yakışıklı bir makinayı kullandığımın farkındayım :D

Çünkü yoldan geçenlerin çoğu araba bakıyor. Hele o jantlar  :)

Velhasıl

76 gün önce kaporayla başlayan süreç böylelikle son buldu.

1.2 tsi 110PS + comforline + kum beji + sürüş konfor paketi + p.cam tavan + 18 durban jant + spor süspansiyon

ekleterek sabrımın ne kadar güçlü olduğu sınamak istedim.

Günde sayısız kere araç takibine bakarak ve ST sürekli telefonla taciz ederek kendimi de sabır konusunda test etmiş oldum.

Sabrımı test eden diğer bir şeyde zamlar oldu. &o

Yaklaşık 5000 lira gibi bir zammı 78 günde yemiş olduk.

72.500 lira liste fiyatındaki  rakamı indirimlerle anca 67.800 çekebildik.

Aracımı bu şekilde aldım.

bY9X7n.jpg

0Lr6oV.jpg

Kapıda duruşu, insanların bakışı, çevrenizdekilerin fikirleri, içine oturduğunuzda o his ( siz biliyorsunuz o hissi )

kararımın ne denli doğru gösterdi.

Bu kararımı vermemde çok fazla yardımcı olan forumdaki tüm arkadaşlara ve yöneticiler sonsuz teşekkürler.

Ufakta olsa foruma bilgi akışı konusunda aracımla ilgili ilk izlenimleri paylaşmak isterim.

1- yeni eklenen ve mecburi olarak dayatılan connectivity pakette bulunan bluetooth süper bir şey herkese tavsiye ederim.

2- çok tereddüt ederek ama görüntüsüyle beni benden alan 18 durban hep kafamın bir kenarında soru işareti olarak bekliyordu, aracı teslim almadan önce.

artık üzerinde gelen dunlop sport maxx rt lastiklerden mi yoksa eklenen süspansiyondan mı bilmem araçta hiçbir rahatsızlık hissetmiyorum.

Ve yol tutuşu çok iyi.

Hatta biraz ileri giderek.

Bir yakınımda bulunan ve benim sürekli kullandığım diğer bir mk7 1.2 tsi 16 doverli aracımızdan daha konforlu olduğunu iddia edebilirim.

Tekrar teşekküler.

@burak_

Aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. Güzel bir araç oluşmuş gerçekten :) jantlar aracı değiştiren bir kaç parçadan biri bende pişmanım aceleye getirdiğim için ama iş işten geçti artık. s=s20 Neyse tekrardan hayırlı olsun.  :'(

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam hayirli olsun oncelikle bende 15 gun once siparisini verdigim imzamdaki araci beklemekteyim hazir sizi yakalamisken sorim bu connevty paket standartmi yoksa opsiyonel mi ? Ondan sonra araci aldiktan sonra yapcaklarimin basinda cam flimi geliyo sizde flim kaplatmisiniz ben 1 numara dusunuyom sizinkilerin gorunusu hosuma gitti kac numara bide ne kadar a yaptirdiniz? Birde sizede sorim 1.2 performansindan memnunmusnuz ?

@burak_

Hocam fiyata göre elde ettiklerinize bakılırsa güzel iş maşallah ;) Bir u led ne yakışır size şimdi :)

yusuf dedi:
@burak_

Hocam fiyata göre elde ettiklerinize bakılırsa güzel iş maşallah ;) Bir u led ne yakışır size şimdi :)
Yusuf hocamın da dediği gibi birde U-Led  olursa daha ne olsun :)

@burak_

Hayırlı uğurlu olmasını dilerim.

Güzel günlerde sevdiklerinizle kullanmak nasip olsun.

İçinize sindiyse, keşke dedirtmediysek ne mutlu bize... &:

@KabileReisi

Çok Teşekkürler. Aslolan golf, diğer şeyler süsten ibaret.

İnşallah ikici golfünüze diyelim :)

Yunus Emre dedi:
Hocam hayirli olsun oncelikle bende 15 gun once siparisini verdigim imzamdaki araci beklemekteyim hazir sizi yakalamisken sorim bu connevty paket standartmi yoksa opsiyonel mi ? Ondan sonra araci aldiktan sonra yapcaklarimin basinda cam flimi geliyo sizde flim kaplatmisiniz ben 1 numara dusunuyom sizinkilerin gorunusu hosuma gitti kac numara bide ne kadar a yaptirdiniz? Birde sizede sorim 1.2 performansindan memnunmusnuz ?
*1.2 tsi performans olarak bence parasının üzerinde emin olun.

Şehir içinde sizi mahcup etmez.

Ben bu motorlu araçları "orta şerit aracı" olarak tanımlıyorum.

Orta şeritten giderseniz, suya sabuna dokunmazsanız güzel.

Lakin sürekli gaza fren basa basa yolalırsanız o da sizin cebinizdeki paraları alıyor.

Sonuç olarakta baya fazla yakıyor; ama mahcup etmiyor maşallah. ( 105 ps deneyimlerim öyle )

Aracınızı aldığınızda anlık tüketim verilerinden bu söyledikleri rahatlıkla gözlemleyeceksiniz :D

*Ben sipariş verirken connectivity paket  muhabbeti yoktu.

Bir hafta sonra ST aradı paketin eklendiği söyledi bende doğuşa çaktığımızı düşünerek bol bol sevinmiştim.

Teslim almaya yakın 400 liracık gibi bedeli paket fiyatı olarak faturaya ilave edivermişler sağolsunlar.

Bundan sonra standart mı olur yoksa aracın liste fiyatına mı eklerler mechul gibi  :D

*Hocam filmleri bayide çektirdim. Arkalar 2 önceler 1 numara. Fazlası gece görüşü etkiliyor gibi.

550 lira verdim. Çok iyi işçilikleri var.

Piyasada bu rakamın daha altına aynı kaliteyi alabileceğini düşünüyorum.

Peki sen niye yaptırdın diye sorarsan, bayi: "araç sıfır toz almadan yapılırsa daha iyi olur" dediler bende yedim :D :D

yusuf dedi:
@burak_

Sormayın hocam uled içeride sızım sızım sızlayan bi yara  :D :D

@silvershadow

Hocam emeğiniz büyük. Çok teşekkürler.

Hele o süspansiyon takozlarını dair paylaşımlarınız sonucu ST ve servisteki çalışan arkadaşla karşı söylediğim şeyler hafiften onların ağzını açık bıraktı  :)

Servisteki arkadaşa araçtan kaç takoz çıktı deyince göz bebekleri büyüdü. :D

Geri
Üst Alt