U Led için Led Zenon Ampul Önerisi

arkadaşlar affınıza sığınarak sormak isterim..

niçin halojen için dizayn edilen farlara LED takmak istiyorsunuz, anlayamıyorum..

inanın halojenden çok çok daha kötü bir aydınlatma olacaktır

ışığın rengi sizi daha iyi aydınlatıyor gibi yanıltacak, buna da eminim

üstelik trafikte karşıdan gelen araçların içinde onlarca can var,

belki fark edemeyiz ama gözleri kamaşacak,  önündeki römorku göremeyecek ve belki de kaza yapacak..

bu tür ciddi modifikasyonları sadece ampul değiştirerek malasef ki yapamayız

bir kuş serisi bile tutup xenon dur led dir takıp
(of be çok iyi oldu) diyebilen bir ortamda 

biz yapmayalım.. lütfen..

bu tarz modifiyelerin zirve nokası olan gececusu.com web sitesinde onlarca paylaşım yapmış biri olarak..
bu forumu da incelemenizi isterim.
o kadar prof  şeyler  yapılıyor ki

bir focus farını komple dağıtıp valeo mercek ile harikalar yarattıklarına şahit oldum

ki forumda direk LED yada XENON takanlara cevap bile vermiyorlar

sözlerim eleştiri olarak algılanmasın ama biz bu aile olarak bilinçli olmalıyız
aydınlatma  yetersiz ise basic xenon aparatları ile takılır ve harika bir görüş sağlanır..
muayaneden de geçer

otomotiv firmaları opsiyon olarak boşuna xenon ile halojen arası farkı uçurum koymuyorlar..

bilinçli olmak' derim.. herkese kazasız  sürüşler dilerim. saygılar

@emrekk uzunlara hangi marka ampül kullandınız bende uzunlara şimşek etkili led takmayı düşünüyorum

arıza lambası yakar mı?

@HONEY ince (slim) beyinle birlikte xenon alsak farın içine atsak beyini muayneden geçebilir miyiz ? xenon arıza lambası yakar mı?

Resimlerdeki aydınlatma sizce yeterlimi ? ilk defa mercekli far kullanıyorum
Led de taksanız Xenon da arıza lambası canbus sistemli takarsanız hata vermez 

Slim de olsa farın içine balast sığmaz

Muayne olayını bende merak ediyorum bakalım ne olacak 2 ay sonra muayne gelecek :)

@doganersin  Ersin bey affınıza sığınarak mesajınızı yanlış anladıysam özür dilerim.

Halojen farlara led takıp karşıdan gelen sürücünün gözlerini almamak için replica u led taktırdım , u ledler içinede led ampül (DNA marka) takıldı.

89b55820-0467-490f-a388-98aab1f40bc6.jpgHONEY 2ay sonra muayne kağıdının resmini bekliyorum :) :)

89b55820-0467-490f-a388-98aab1f40bc6.jpg

@HONEY   :)

Elimde önceki 6C Polo'mdan kalma geri vites photon led mevcut satılıktır. PM'den resim gönderebilirim

Dün akşam farkettim ışık yetersiz geldi banada kısa ampülü değiştirmeyi düşünüyorum hangi marka(led olucak) önerirsiniz.

@tuqcan1 şimşek etkisi olan bi h1 takmanız gerek benimki şimşeksiz arıza felan yakmaz voltajı çektiği akım uyarsa

@doganersin @doganersin hocam arkadaşlar mercekli replica fara zenon takmaktan Led takmaktan bahsediyorlar. halojene bende takmıştım ledleri sarıya geçmek istemedim tekrardan, sonra u Led taktırdım halojenler Led takılınca ışığı inanılmaz dağıtıyor o konuda size katılıyorum. 

@emrekk U Led Farın montajını yaparken taktılar  h kaç bilmiyorum. Bilginiz var ise uzun ve kısanın h kaç olduğunu söyler misiniz?

@HONEY   :)

Elimde önceki 6C Polo'mdan kalma geri vites photon led mevcut satılıktır. PM'den resim gönderebilirim

Dün akşam farkettim ışık yetersiz geldi banada kısa ampülü değiştirmeyi düşünüyorum hangi marka(led olucak) önerirsiniz.
Arkayı da dinamik kayar led yaptığım için geri vites için ihtiyacım yok teşekkür ederim.

Photon H7 6200 lümen ( sattım )

Photon H7 8000 lümen Milestone ( şu an duruyor J far üzerinde xenon var muayne zamanı led takıp geçmeyi planlıyorum muayne sonrası satmayı düşünüyorum )

Kullandım hepsi ışığı dağıtıyor mercekli far a geçin bence 

@HONEY u led için Kısa far H kaçtır ?

uzun far için H kaçtır ?

@HONEY u led için Kısa far H kaçtır ?

uzun far için H kaçtır ?
U Ledli Bi Xenon Araçlarda ==>Kısalar - Uzunlar -> D3S

Gündüz Farı -> Park Led

Sinyal -> H21W

Dönüş Farı -> H7

Sis Farı -> H11

Basic Bi Xenonlu Araçlarda==>Kısalar - Uzunlar -> D3S

Gündüz Farı -> Park PW24W

Sinyal -> H21W

Dönüş Farı -> H7

Sis Farı -> H11

Halojen Araçlarda==>Kısalar -> H7

Uzun-Park-Gündüz Farı -> H15

Sinyal -> PWY24W

Sis Farı -> H11

@tuqcan1 ben çömezim U led hiç kullanmadım bilmiyorum :(

Biraz beklersen ben ustamı çağırayım sen otur çay söyliyeyim gelir ustam şimdi   :)

@forzaGilles

@AhmetCakmak
Estağfirullah hocam. 2-3 hobi amaçlı bilgiler ediniyoruz. :)   Zaten forumumuzda civatasına kadar tüm bilgiler mevcut 2015 yılından bu yana.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt