Kayis sesi ?

@pasa42 @ufin @forzaGillesBu ses büyük ihtimalle gergi makarası. Benim motorda da oldu, makara değişti düzeldi. Servisler bu sorunun farkında. O nedenle TPI bile yayınlanmış. Ekte ilgili TPI yı incelemeniz için yüklüyorum.

Bu sesin belirgin bir zararı yok, sadece soğukken yapıyor sonra düzeliyor. Ben de kayış sanmıştım ama değildi.

Siz de bu TPI numarasını vererek tekrar servise sorar iseniz sizin şasi numaranızdan kontrol edip, sizin araçta bu arızalı kasnaktan olup olmadığını anlayabilirler.

Ayrıca @ufin motorun sağ tarafından gelen ses drrr diye ise 2000 rpm civarı, yakıt boruları olabilir. Bende hızlanma sırasında 2000 rpm civarı veya kompresöre bindiğinde duyulabiliyor (trafikte pek duyulmuyor, duyabilmek için sessiz bir sokak veya ortam olması gerek).  Motorda sağ taraftan aşağı plastik muhafaza içinde iniyorlar ve onun içinde ses yapıyorlar. Bendeki bu şekilde idi, ben söktürmedim. Durup dururken sırf o ses için boruları sökmelerini istemedim. İleride başka bir onarım için sökülür ise o zaman yaptıracağım. Eğer bu ses ise bu ses de önemsiz bir şey.

Ekli dosyayı görüntüle 24405

Ekli dosyayı görüntüle 24404

Ekli dosyayı görüntüle 24406

Ekli dosyayı görüntüle 24407
@calikGüncel bültenleri yayınlayan bi site var mı?

@Fotoburak27 hocam yağ pompası 60 dereceye ısıya çıkana kadar yapıyor sesi ısınınca geçiyor sıfır pompa taksakta aynı ses çıkacak diyor servis anlam veremedim. 

@ogzogz Ben satın aldım. Açık bir yer yok. Ancak internette arama ile şansa bulabildiğiniz şeyler ücretsiz olabilir.

Satın almanın bir avantajı doğrudan kendi şasi numaranız için olanlara erişebiliyorsunuz.

Geri
Üst Alt