Kamera Bağlantısı Hakkında

Görüntü kalitesi fevkalade güzel 256 gb hafıza kartı 4 gün döngüsel kayıt sürekli park halinde iken hızlı kayıt yöntemi ile daha uzun daha az gb lı videolar elde ediyorum. Tavsiye ederim 

Maxitekno sayfasında bangood ile uğraşmadan satın aldım markanın Türkiye bayiliği de mevcut google üzerinden aratırsanız ulaşabilirsiniz.

marka bu arada kendi internet sayfasından seri numarası girişi yapıldığında ürününe garanti de vermekte

Hocam arıza vereceğini zannetmiyorum. Çakmaklığın sigortasının üstünde direk enerji gelen sigorta terminali var. O bağlantı aparatını orya takabilirsiniz. Ancak şöyle bir durum var. Park halinde kayıt yapacağı için akünün enerjisini kontrol eden bir elektronik cihaz takıyorlar. Akünün enerjisi riskli değere düşerse o cihaz kameraya giden elektiriği otamatik olarak kesiyor. O saatten sonra cihaz kayıt yapmıyor. Araç kamera sistemleri ile ilgili internette bir form var o arkadaş her şeyi anlatıyor. Ordan araştrabilirsin.

@Golftdi Bahsettiğiniz kamerayı çok tavsiye etmem bu konuda az biraz bilgi sahibi biri olarak.

Belirtilen kamera "70mai" içerisinde pil var ve bu kamera güneş altında park halinde arabanın içi acayip ısındığı yaz aylarında pil şişerek kullanılmaz hale geliyor.

Tavsiyem kamera alırken kapasitörlü modellere bakmanızdır.

@ondermynet kapasitörlü modeller hangileri var mı tavsiye bir ürününüz? Bir de ben araç kapalı iken elektrik gitsin istemiyorum. Akü kontrol eden cihazlar var ama o değerlerde aküyü zayıflatıyormuş, kamera videoları olan uzman öyle diyor. Ben sadece araç çalışırken açılsın istiyorum. kapalıyken de kendi şarjı ile bir kaç saat dayanmaz mı.

@Golftdi Kapasitör sadece kontak kapattığınızda son videoyu kaydedecek kadar bir akım verir, pilli modellerde aynı yapıdadır çok uzun süreli kayıt yapamazlar çünkü içlerindeki pil gerçekten çok küçük değerlerde.

Ekstra bir güç kaynağı ile bir çözüm bulunabilir tahminim söylediğiniz konuda. Kamera seçimi ile ilgili kamerarehberi.com adlı sitede incelemeler var kapasitörlü birkaç kamera modelinin incelemesi ve indirim kodları oluyor.  Ben çift kameralı viofo a129 u aküden besleyerek 24 saat kayıt yapacak şekilde bir yıldır kullanıyorum aküyü zayıflattığı doğrudur ancak akım koruması mevcut bu yapıların yani sizin seçtiğiniz voltaj değerine düşünce akımı kesiyor, araç çalışırken kayıt yapıyor, çalışmazken saniyede birkaç kare resim çekerek bunları videoya çeviriyor.

@Golftdi @ondermynet Viofo bence çok yeterli. A119S ini almış idim geçen sene, orijinal aksesear bağlantı kablosu ile sigorta kutusundan özel bağlantı aparatlarını aldım. Yetkili servis kabloyu döşedi (tavandan geçip sol yan direk içinden inip sigorta kusutusuna girdi).

Dashcam için uygun da bir Sandisk SD Card aldım.

İlk 6 ay 1920 1080 çözübürlükte 50 fps kullandım ama sonra yaptığım incelemede gereksiz bulup 24 fps ye düşürdüm.

Kapasitörlü olması doğru tercih. Viofo A119S de kapasitör 1 s bile kayıt yapmıyor elektrik gidince o da gidiyor aklınızda olsun. Yani kapasitörlü olup da 1-2 dk kayıt yapabilen duymadım.

Kontak kapalı iken kamerada elektrik bırakma fikri inanın hiç iyi değil ! Bu tip cihazlar aracınızın orijinal aksesuarı değil, orijinal elektrik tesisatına da müdahale ediyoruz, ne olacağı belli olmaz, akü bitmesini geçtim yangın filan çıkarır Allah korusun. Bence park halinde kayıt yapmasına gerek yok. Kışın kar yağdığında bu tip kontak kapalı kayıtlar ayrıca problem çıkarıyor (kar tanelerinden kayda geçiyor) diye okumuş idim.

Ben olsam kontağa bağlı bir sigortadan elektrik alırdım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@calik bende araç kapalı iken kayıt etsin istemiyorm sırf akü sağlığı için. O yüzden kontağa bağlı bir sigortadan alacağız elektiriği anladım!

Geri
Üst Alt