U Led ve Sis Farı Hk.

eren34

Üye
İsim
Eren
Merhabalar sislere apexi marka h11 led ampül almıştım fakat u led ile çok uyumsuz göründüğü için çıkardım. U led ile aynı renkte yanan h11 bulabilir miyim? İlk fotoğraf bana ait, ikincisi istediğim şekle örnek  :)

DB268136-B937-4374-9BCC-6061B722B27B.jpeg

FE3756DB-7692-4515-BFB3-21DFC6BAC7B5.png

Sisler için aldığınız ledler yuvaya tam oturuyor mu? Gevşeklik yada kenarlardan açıklık kalıyor mu? Geçen elektirikçide bir golfe takarlarken gördüm ledin etrafı bildiğiniz açık kalmıştı içeri toz su girerdi. @onurmat @forzaGilles 
@Golftdi linkteki ürünün h11'i de h7 'si de sorunsuz bir şekilde yerine oturarak kapakları tam oturtuluyor(sağdaki çoklu resime ait ürün grubu) onu bildiğim için aldım zaten ürünleri. Soldaki resimdeki gibi soğutucusu vs olmadığı ekstra kesme biçme işlemine gerek yok zaten benim de en sevmediğim şeydir öyle şeyler. Zaten sürekli yanmayacağı için çok ısınacaklarını sanmıyorum(tabi siz sisleriniz devamlı açık gezerseniz bişi diyemem). @mustafacagri  dediğinde haklı olabilir GTI tamponda uymayabilir ona yorum yapamam ama golf 7 tampona kusursuz biçimde uyuyor. Foto olarak kapakların içinden çekilmiş resimi paylaşabilirim özelden istersen.

@caglar_61 dostum muayene konusundan emin değilim.

image.pngimage.png

Upvote 0

@forzaGilles yok hocam sisleri sormuştum ben, viraj farını değişmeyi düşünmüyorum, aydınlatması böyle güzel. Ama sisleri led yapmayı düşünüyorum. Sislerde 1 kapak kapanıyor mu 2 led yuvasının etrafında açıklık kalıyor mu ?

Upvote 0
@Golftdi Linkteki mavi almüminyum H11 i alırsan kapak sorunsuz kapanıyor.

**led yuvasının etrafında açıklık kalıyor mu? Burada ne demek istediğini neyi sorguladığını anlayamadım?

H11 led alıyorsun zaten sislerinde aynı tipten neden açık kalsın anlamadım? :/

Upvote 0
@onurmat yukarıda da yazmıştım geçen gün elektrikçide bir golfün sisleri led yaparken gördüm yuvanın etrafı açıktı arkadan farın camı bile görünüyordu o yüzden sordum.

Upvote 0
@Golftdi linkteki ürünün h11'i de h7 'si de sorunsuz bir şekilde yerine oturarak kapakları tam oturtuluyor(sağdaki çoklu resime ait ürün grubu) onu bildiğim için aldım zaten ürünleri. Soldaki resimdeki gibi soğutucusu vs olmadığı ekstra kesme biçme işlemine gerek yok zaten benim de en sevmediğim şeydir öyle şeyler. Zaten sürekli yanmayacağı için çok ısınacaklarını sanmıyorum(tabi siz sisleriniz devamlı açık gezerseniz bişi diyemem). @mustafacagri  dediğinde haklı olabilir GTI tamponda uymayabilir ona yorum yapamam ama golf 7 tampona kusursuz biçimde uyuyor. Foto olarak kapakların içinden çekilmiş resimi paylaşabilirim özelden istersen.

@caglar_61 dostum muayene konusundan emin değilim.

Ekli dosyayı görüntüle 23775Ekli dosyayı görüntüle 23774
Gti tampona uymayan dediğim ürün sislerle ilgili bir mevzu H11 ile alakalı. H11 lerde sığmama durumu çok çok zor. Çünkü arkası geniş o kısmın. 

Viraj aydınlatma olarak da gri olan led benzeri led kullanıyorum 1 senedir. Gayet memnunum tam sığıyor farın içine ve kapaklar kapanıyor. Performans olarak halojenden çok daha iyi normal havalarda. Ekstra olarak uzun fara da kodladım viraj aydınlatmayı, uzun yolda baya iyi oluyor 👍

Upvote 0
Statik viray farındaki o yuva klasik tip H7 ampüle göre yapıldığı için led takmaya çalıştığınızda uzun kalıyor ve koruyucu kapağı kapatamıyorsunuz., 

Zaten kapanma ihtimale olsaydı bile viray farı merceksiz olduğu için led ampül ile sağlıklı bir aydınlatma alamazsınız., bunun yerine H7 tip performans ampüllerinden takabilirsiniz ancak onda da 5000kelvin gibi çok beyaz ampül takarsanız aydınlatma performasınız düşer.. 
Her konuda ısrarla söylediğiniz "sağlıksız", "dağınık" led performansı.. 

IMG_20200114_165245.jpgIMG_20200114_165256.jpg

Upvote 0

Geri
Üst Alt