Golf 7 yan ayna titreme sorunu

Efhe

Yeni Üye
İsim
Efe
Merhaba arkadaşlar.

İlk defa böyle bir problem ile karşılaşıyorum. Sol yan aynam 60km ve üstüne çıkınca yukarı aşağı yönde titriyor ve doğal olarak göremiyorsunuz arkadaki araçları...

Ne yapılır düzeltilebilir mi? Yada nereye götürüp tamir ettirmek lazım bilemedim.

Merhaba arkadaşlar.

İlk defa böyle bir problem ile karşılaşıyorum. Sol yan aynam 60km ve üstüne çıkınca yukarı aşağı yönde titriyor ve doğal olarak göremiyorsunuz arkadaki araçları...

Ne yapılır düzeltilebilir mi? Yada nereye götürüp tamir ettirmek lazım bilemedim.
Kapıyı açtığınızda aynanın bulunduğu bölgede 2 tane vida görüceksiniz onlar gevşemiş olabilir . Bazı model yıllarında o bölgede kapak oluyor onu çıkartmanız gerekebilir.

Upvote 0
bendede oldu arka yapışkanından ayrılıyor. oto camcıda 20tl'ye tekrar yapıştırtdım düzeldi bilginiz olsun

Upvote 0
aynısı bende de oldu. @hakan1979 hocamızın dedği gibi arkasındaki yapışkan özelliğini yitiriyor. Söküp ısıya dayanıklı silikon ile yapıştırabilirsiniz.

Upvote 0
@tuncer_2632 Umarım elimde kalmadan sökebilirim yada hakan hocamın dediği gibi oto camcıda yaptıracağım...

Upvote 0
@EfheHer iki aynam da birbirine yakın zamanlarda oldu bu. Silikonların zamanla sertleşmesi nedeniyle oluyormuş. Serviste 20dk da ücretsiz yapıştırmışlardı. Yalnız ısıtma sistemi eskisi gibi çalışmıyor bu silikon sebebiyle. Servise sorunca tüm sistemi değiştirmek gerektiğini söylemişlerdi. Silikon kesin çözüm olmadı maalesef. 

Upvote 0
@Efhe kalmaz hocam üstten kısımdan aynayı kendinize çekin. Youtube da videoları var. yerli yada yabancı kişilerin paylaşımları

Upvote 0
@Efhe

iç ayna kısmı mı sallanıyor yoksa aynanın kapıya bağlı olduğu ayna gövdesi mi bunu bilmek lazım., sorun ayna gövdesinden ise çözümü basit arkadaşların söylediği gibi gevşeyen vidaları sıkmak., ayna ısıtıcısını sürekli açık bırakmak aynanın gövdeden ayrılmasına sebebeyet verdiğini söyleyenler vardı.. ama iç ayna kısmında sorun varsa ve silikon ile çözülmesi ayna ısıtmasının görevini yerine getirmesini engelliyecekse o zaman bunu yapmanın pek bir anlamı olmuyor.. iç aynayı servisten veya çıkmacılardan temin etmek en mantıklısı., ayna ısıtması çalışmadıktan sonra pek bir anlamı olur mu benim için ısıtma fonksiyonu ayna kadar önemli., 2014 model 5.yaşında aracın %25 zubizu indirimiyle beraber o iç aynanın çok pahalı olacağını pek zannetmiyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Ayna sürekli ısıtıcı konumunda kalırsa bir süre sonra aradaki yapışkan tamamen eriyor. O yüzden sadece gerekli durumlarda ısıtıcı konumuna alınmalı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Aynısı benim başıma da gelmişti uzun yolda giderken. Ayna yapışkanından kurtulduğu için titreme yapıyor. Yol üstünde kaliteli bir çift taraflı bant ile kendim yapıştırdım. 4-5 ay oldu şimdilik sıkıntı çıkmadı. Isıtma konusa gelince, enteresan bir şekilde işlem görmeyen aynadan daha hızlı bir şekilde buğu çözüyor.

Upvote 0

Postum düşmemiş bir daha bakınca gördüm.

Sorunum ayna yapışkanı zamanla sertleşip tutmayı bırakması. yani titreme sebebi çok ufak bir silikonun aynayı hala tutmasıymış. siyah çekomastik aldım bizondu sanırım hatırlamıyorum. çok ince uygulayıp yapıştırdım hiçbirşeyi sökmeden. ilginç bir şekilde diğer aynamdan daha iyi buğu çözüyor. 9 ay oldu hiçbir problem yok.

Upvote 0

Geri
Üst Alt