Yeni alınan araba hakkında yardım

@Kaaancark hocam şuan siz toplamda cebinizden ne kadar masraf ettiniz? ayrıca cebinizden yerine kasko dan yaptiramadiniz mi 

@Fotoburak27 hocam avukatin ucreti cikti ve dava ucreti cikti sadece, kaskosu var diye biliyorum ama bu sebepten tamamini kaskodan yapabilir miyiz bilmiyorum

Tesekkur ederim herkese, bizim basimiza geldi sizin gelmesin 2. El alirken cok daha dikkatli olmak lazim, konu aslinda dikkatten de ote araba alinirken expere sokuldu sase sorgulatildi her seyi temiz cikti koru korune alinmadi arac sonucta
Geçmiş olsun. Hocam madem öyle aracı aldığınız yerin adını ve yerini paylaşsanız ve bu 1 yıl içinde başka kimsenin ağzı yanmasa? Ne dersiniz? 

Bir tanıdığım sıfır aracı şu meşhur istanbul dolusuna yakalandı(sadece su hasarı, göçük yok) ve 1.000km olmadan perte çıktı. Arabanın kilometresi düşük olduğunda sorun olmayacak diye bir şey yok.

Öncelikle VW gidip ruhsat sahibiyle geçmiş dökümünü almak maksimum 20dk. Eğer güneşlik değiştiyse hele de başka bir marka ise zaten soldakiyle farkından anlaşılır. Klima tuşunun ters takılması ilk bindiğinde anladıysan ilandaki fotoğrafta fark edemedin mi ? Belkide ilan fotoğrafları sahteydi, ilan fotoğrafları duruyor mu acaba ?

Bu zararları kaskodan yapmanız pek mümkün değil. Hiç bir kasko önceki hasarları karşılamaz.

Umarım mahkeme iyi sonuçlanır ve iade edebilirsin. Ben Tarcanlar Ekspertiz ile mahkeme sonuçları hakkında konuşmuştum.

Eğer araç ağır hasara uğrayıp örtbas edildiyse iade ediliyor(kısa süre içinde mahkemeye verilmesi lazım. 5-10gün) Fakat kusurlar az ise değer kaybını tazmin ediyorsun. Koltuk, tuşlar vs toplamda 5-10k TL civarında yapılabiliyorsa bilir kişide bu yönde rapor edebilir maalesef. Bilinen bir gerçek var, sel hasarlı araçlarda her an arıza olabilir bu riski bilir kişinin raporlaması bilemiyorum... biraz zor.

çok geçmiş olsun. Yaşadığınız süreç zor, Allah sabır versin

Geri
Üst Alt