Yeni Taşındım - Daireme internet tesisat mı gerekli?

@metinkar Direkt Türktelekomdan mı internet almamı önerirsiniz, onların altyapısını kullananlardan alsam hata mı etmiş olurum? (Millenicom,türknet vs)

Turknet kullanıyordum 1 aydır evde ne internet ne de telefon çalışıyordu. Turknet topu Türk Telekom'a atıyor onlar arıza bizden değil diyorlar tam 1 ay uğraştım bu şekilde en son dayanamadım iptal ettirdim. ADLS altyapıda da yer olmadığı için mecburen Superbox aldım 1 sene kullanacağım. Mahallenin başına Fiber kutu koymuşlar benim taahhüt bitene kadar gelir o zaman TürkTelekoma geçerim.

Kısaca arıza çıkana kadar Türk Telekom hariciler güzel ama olurda arıza çıkar ise maalesef yapacak bişi yok, ben TurkNet'ten muhatap bulmama rağmen çözüm sunamadılar.

@Kırcalı türknette altyapı adsl miydi vdsl miydi? Superbox ta taahhüt oluyor muydu?

@Kırcalı türknette altyapı adsl miydi vdsl miydi? Superbox ta taahhüt oluyor muydu?
Altyapı ADSL idi yıllardır Türk Telekom'dan kullanıyordum zaten, AKK yüzünden TürkNet'e geçmiştim. İlk arızada çözüm sunulamadı maalesef, komşum da da DigiTürk paket var aynı dert onda da varmış günde 100 kere internet'ten düşüyorum diyor çözüm yok maalesef.

Superbox 12 ay taahhütlü veriliyor.  

@thelordof Fiber altyapı yok, o yüzden böyle. Turknet'in ben de çok sorunlu olduğunu duydum. Müşteri hizmetlerine bile ulaşmak zormuş. Yoksa daha uygun fiyatları var ama tercih etmedim. Millenicom'a internetten başvurdum, ertesi gün aradılar, teyit ettiler. Akşamına da ekip geldi, kurulumu yaptı gitti, çok çabuk oldu her şey. VDSL modem gerekiyor 35 mbit için. Ben de onlardan aldım. Kendileri de veriyor isterseniz ama aylık ücret ekliyorlar. 16 mbit benim için gayet iyi. Uzun zamandır 5-6 mbitleri kullandığım için bana iyi geliyor. Ayrıca sürekli hızlıca bir şeyler indirmeniz gerekmiyorsa yetiyor. 1080p videoları bile kesintisiz izleyebiliyorum.

@Kırcalı hmm , valla türkiye de sıkıntısız internet vs yok. Superboxun taahhüt süresi iyiymiş keşke biraz daha uygun olsaymış:)

@bcaksk türknetin müşteri hizmet ulaşma seçeneği çok olmadığı için eledim diyebilirim. Şu anda aklımda millenicom var benim de kararsızlık var illaki:)  Evet vdsl modemim yok dolayısıyla modem de bakıyorum asus dsl ac750 beğendim gibi.  Millenicom ne kadar ücrete modem verdi size ve hangi marka model? Uzun yıllar 24 kullandım.  Bir de stabil her zaman veremiyorlar en azından bana öyle oldu, 16 o nedenle düşünmüyorum.   35lik hız sınırsız fiyatı da uygun hem milleni vdsl de.

@thelordof Benim tarife de 35'lik olan bu arada, alabildiğim 16 yani. Bu altyapıyla iyi bana göre. Çünkü aynı altyapıyla Superonline ADSL'den (ki ikisi de TT altyapısı kullanıyor) 5-6 mbit görüyordum. Ben modemi onlardan almak istemedim, her ay modeme para vermek can sıkıcı. Letgo'dan bi tane VDSL modem aldım yakınımdaki birinden 80 liraya (vodafone'un verdiği VDSL modem) Millenicom'dan alsam toplamda 250'ye falan geliyodu galiba.

Geri
Üst Alt