Jump to content

Tevfiksoysal

Long life ııı motor yagı buldum

Recommended Posts

Aracımın yag değişimini kendim yapmaya karar verdim fakat castrol longlifeııı motor yağının sadece servislerde bulunduğu söyleniyordu uzun araştırma yaptım buldum acaba servislerde kullanılan yag bumu https://www.hepsiburada.com/volkswagen-5w-30-long-life-motor-yagi-5-lt-seat-skoda-audi-uretim-yili-2019-p-HBV00000KLWQO?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc4-XaaDdZXhEYky0SsFusfeQilwL7ABOb20xLMrPswNuWncqSBPFuKBoCGWMQAvD_BwE

Screenshot_20190903-122947.jpg

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

2 saat önce, Tevfiksoysal yazdı:

Aracımın yag değişimini kendim yapmaya karar verdim fakat castrol longlifeııı motor yağının sadece servislerde bulunduğu söyleniyordu uzun araştırma yaptım buldum acaba servislerde kullanılan yag bumu https://www.hepsiburada.com/volkswagen-5w-30-long-life-motor-yagi-5-lt-seat-skoda-audi-uretim-yili-2019-p-HBV00000KLWQO?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.tum.universal-genel.pla&gclid=CjwKCAjwnrjrBRAMEiwAXsCc4-XaaDdZXhEYky0SsFusfeQilwL7ABOb20xLMrPswNuWncqSBPFuKBoCGWMQAvD_BwE

Piyasada bu yağdan çok daha kaliteli ve ucuz yağlar var .

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
6 saat önce, Tevfiksoysal yazdı:

Piyasada önüne gelen her yerde Castrol LongLife III yağ satılmaktadır., Sadece perakende sürümünde Edge LL diye yazıldığı için yanılgıya düşmüşsünüz., 

Castrol Edge LL 5w-30 (LL ‘nin anlamı (LongLife) 

Değişimi kendiniz yapacaksanız Liqui Moly öneririm., daha iyi bir yağdır., Liqui Moly TopTec 4200 LongLife III 5w-30

tarihinde forzaGilles tarafından düzenlendi
Murat006, SCC ve ysf.yalvac bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bende yakın zamanda değişim yapacağım ancak hem castrolun 3L yağını hemde liqui moly kullanan var mı aceba aradaki farkı çok merak ediyorum.@forzaGilles ikisini kullandıysanız farklarını söylerseniz sevinirim. Birde motul çok övülüyor 3ü arasında kaldım açıkcası.

ysf.yalvac bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
4 saat önce, Murat006 yazdı:

Bende yakın zamanda değişim yapacağım ancak hem castrolun 3L yağını hemde liqui moly kullanan var mı aceba aradaki farkı çok merak ediyorum.@forzaGilles ikisini kullandıysanız farklarını söylerseniz sevinirim. Birde motul çok övülüyor 3ü arasında kaldım açıkcası.

Motul ‘de Liqui Moly ‘de iyi yağlar., Mk6 aracımızda liqui moly kullanıyoruz memnunuz., arada kullanıcının hissede bileceği at ile deve kadar fark yok., marka olarak size en yakın hangisi geliyorsa bütçeniz dahilinde birini alıp kullananın., tek sorun motul de çakma yağ fazlaca mevcut., liqui moly de böyle bir şey yok direkt distribütörün satışı mevcut.

SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
On ‎03‎.‎09‎.‎2019 at 6:46 PM, forzaGilles yazdı:

Piyasada önüne gelen her yerde Castrol LongLife III yağ satılmaktadır., Sadece perakende sürümünde Edge LL diye yazıldığı için yanılgıya düşmüşsünüz., 

Castrol Edge LL 5w-30 (LL ‘nin anlamı (LongLife) 

Değişimi kendiniz yapacaksanız Liqui Moly öneririm., daha iyi bir yağdır., Liqui Moly TopTec 4200 LongLife III 5w-30

Castrol Long Life LLL ile Castrol Edge 5w-30 LL aynı ürün değil ama çok yakın bir ürün. castrol sayfasından özelliklerine bakacak olursak viskosite de uygun çalışma sıcaklığı/soğukluğu/donma arasında çok az bir fark var.

SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, Culture33 yazdı:

Castrol Long Life LLL ile Castrol Edge 5w-30 LL aynı ürün değil ama çok yakın bir ürün. castrol sayfasından özelliklerine bakacak olursak viskosite de uygun çalışma sıcaklığı/soğukluğu/donma arasında çok az bir fark var.

Bütün bunları zaten biliyorum., yıllar önce açtığım konuda sayfalarca anlattım., okumak isteyen için konu halaa mevcut., Edge Professional ‘in farkı araca fabrikada koyulan ilk dolum yağı kalitesinde üretilmesidir., üretim esnasında daha iyi filtreleme tekniği (mikro filtreleme) tekniği ile yağ daha temiz şekilde üretimden çıkıyor..

Culture33 ve SCC bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
15 saat önce, forzaGilles yazdı:

Bütün bunları zaten biliyorum., yıllar önce açtığım konuda sayfalarca anlattım., okumak isteyen için konu halaa mevcut., Edge Professional ‘in farkı araca fabrikada koyulan ilk dolum yağı kalitesinde üretilmesidir., üretim esnasında daha iyi filtreleme tekniği (mikro filtreleme) tekniği ile yağ daha temiz şekilde üretimden çıkıyor..

Doğrudur, ama konu bu başlıkta olduğu için ve yeni üyelerinde olabileceğinden dolayı aynı olmadığını belirtmek istedim. yeni üyeler nerede ne var bilemez sonuçta. 

forzaGilles bunu beğendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...