Amerikan Park

Ankk vag isimli sitede polo 6c1 ile ilgili amerikan park kodlaması var ben geçen gün comfortline polo'da baktım bulamadım sanırım sadece lounge donanımlı polo'da açılıyor

Sent from my iPhone using Tapatalk

bunu 3.kısım olarak yaptım ben gayette güzel oldu. Sinyali 40 yaptım kapıları fulledim :)  

İlk kapıları açtığımda yanınca bir durdum ne oluyo diye sonra jeton düştü hemen istenildiğinde kapatılması bakımından bence en güzeli bu gibi muayeneye giderken de çok basit bir şekilde medya ekranından kapatılabilir yada kısılabilir şiddeti.

Merhaba amarikan parkları icerden kısıp acıyorlar oyle bi imkanımız varmı acaba

@ugurgoncu_02

3. KISIM

Normalde amerikan parkları %30 şiddetinde yanacak şekilde açarız ancak bu kodlama sayesinde ışık şiddetini media ekranından ayarlamak mümkün olduğu için kodlamada %50 olarak belirledim. İstenilirse bu değer %30'a çekilebilir. Media ekranından yapılan ayarlamada ışık seviyesi %100'e alındığında aslında sizin vag.com ile belirlediğiniz %50 veya %30 değere ulaşılacaktır. 

Sol Sinyal:

(9)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion D 0 > Value: Ambientelicht 3

(10)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert CD 0 > Value: 50

(11)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimming Direction CD 0 > Value: maximize

(16)-Leuchte 0 BLK VL B36-Lichtfunktion G 0 > Value: Blinken links Dunkhelphase

(18)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimmwert GH 0 > Value:

(19)-Leuchte 0 BLK VL B36-Dimming Direction GH 0 > Value: minimize

Sağ Sinyal:

(9)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion D 1 > Value: Ambientelicht 3

(10)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert CD 1 > Value: 50

(11)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction CD 1 > Value: maximize

(16)-Leuchte1BLK VRB20-Lichtfunktion G 1 > Value: Blinken rechts Dunkhelphase

(18)-Leuchte1BLK VRB20-Dimmwert GH 1 > Value:

(19)-Leuchte1BLK VRB20-Dimming Direction GH 1 > Value: minimize

konu içi bu degerli hocam parklar açıkken yanar bu kodu girersek

@ugurgoncu_02 Uğur hocam 1. Kısımda standlicht algeimen olarak yazan yerleri ambientlicht 3 yapın yeterli. Hem 1. hemde 3. yapılmayacak yani. Kanal sıraları farklı ama bir önemi yoktur.

Moderatör tarafında düzenlendi:
değerli hocam amerikan parkları yapmak için 1.mesajdaki 1 ve 2.kısımları yapmanız yeterli. 3.kısmı siz atlayın o zaman. 

2.kısım gündüz de yanması için yapılıyor.

kodlama yaparken sırayla ne görüyorsanız hızlıca yapın. sinyal hatası seri kodlama yapmamaktan yada karışık kodlama yapmakla oluyor. bende yaşamıştım. büyük sorun değil.

gördüğunüzü sırayla ve hızlıca kodlayın 2.kez.

madem 3.aşamadan vaz geçtiniz orada yaptığınız kodlamaları da eski haline getirin. 

@Fatih Tursun

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Orhan Hoca hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Benimde takıldığım nokta 3.aşamayı yaptım ama nasıl geriye çevireceğimdi. Log dosyasını açıp tek ilk haline çevirdim kodlamaları. Sonra ilk iki adımı uyguladım normal bir şekilde çalışıyor şimdilik. 30 olarak ayarladım uzun vadede duyu eritme far tasını karartma yapar mı ona göre kısayım. Şimdide geri viteste ayna indirmeyi aktif ettim geriye takınca ayna iniyor ama vitesi boşa aldığımda eski konumuna gelmiyor anca ayna anahtarını 0 konumuna alıcam o zaman eski haline dönüyor,acaba kodlamada bir hata mı yaptım neden böyle yaptı nasıl çözebilirim bunu ? Aynanın ne kadar aşağı ineceğini nasıl ayarlıyoruz,şu an çok az aşağı iniyor yeterli değil. Kodlamayı yaptıktan sonra aracı çalıştırdım,normalde rolantide 0.5 0.6 anlık ortalama ile çalışan araba 0.9 dan aşağı düşmedi uzun bir süre boyunca sonra normale  döndü. Bunun kodlamayla bir alakası olabilir mi ? Çok soru sordum kusuruma bakmayın.

@yusuf youtube da bi iki videosunu izledim,golf ve leon un. Direk inip kalkıyordu. Acaba elle kendileri mi kumandayı 0 a getiriyorlar ? 

Gündüz farlarını teypten kapattım,gündüz farı kapalıyken amerikan parkları yakamaz mıyız ? İlla park yada gündüz farı ile mi yanıyor ?

@Orhan Hoca hocam ilginiz için çok teşekkür ederim. Benimde takıldığım nokta 3.aşamayı yaptım ama nasıl geriye çevireceğimdi. Log dosyasını açıp tek ilk haline çevirdim kodlamaları. Sonra ilk iki adımı uyguladım normal bir şekilde çalışıyor şimdilik. 30 olarak ayarladım uzun vadede duyu eritme far tasını karartma yapar mı ona göre kısayım. Şimdide geri viteste ayna indirmeyi aktif ettim geriye takınca ayna iniyor ama vitesi boşa aldığımda eski konumuna gelmiyor anca ayna anahtarını 0 konumuna alıcam o zaman eski haline dönüyor,acaba kodlamada bir hata mı yaptım neden böyle yaptı nasıl çözebilirim bunu ? Aynanın ne kadar aşağı ineceğini nasıl ayarlıyoruz,şu an çok az aşağı iniyor yeterli değil. Kodlamayı yaptıktan sonra aracı çalıştırdım,normalde rolantide 0.5 0.6 anlık ortalama ile çalışan araba 0.9 dan aşağı düşmedi uzun bir süre boyunca sonra normale  döndü. Bunun kodlamayla bir alakası olabilir mi ? Çok soru sordum kusuruma bakmayın.
Amerikan park için değer olarak 30 iyidir Hocam. Fazlası uzun vadede zarar verebilir.

Ayna düğmesi R konumunda, geri vitese taktığınızda ayna ayarladığınız pozisyona iner. İleri doğru 15km/h hızı geçtiğiniz zaman eski konumuna geri yükselir. İzlediğiniz video da muhtemelen ya ayna düğmesini 0'a alıyorlardır ya da araç otomatikse P konumuna alıyorlardır vitesi.

Rolantinin kodlamayla bir ilgisi yoktur. Araç motor soğukken ilk çalışma da bir süre. 0.8-1.0 devir arası gezinir. Sonrasında kendine geldiğinde 0.5-0.6 dolaylarına düşer.

Aynanın geri viteste ne kadar ineceğini ayarlamak için yanlış bilmiyorsam;

Aracı çalıştırın, ayna düğmesini R pozisyonuna alın, aynayı inmesini istediğiniz pozisyona alın.  Hiçbir şeye ellemeden ileri doğru 15km/h hızı geçecek şekilde hareket edin. Bu şekilde hafızaya alıyor diye biliyorum ama tam olarak doğru cevabı bilen Hocalarımız yanıtlayacaktır.

NOT: Bu özelliğin vag-com kodlama ile açıldığı araçlarda tamamen sağlıklı çalışmadığını çözdük. Açtığım araçlarda da(kendi aracımda dahil), forumda kodlama ile açan Hocalarımızda da aynanın tam inmediği  veya inse de tam olarak eski pozisyonuna çıkmadığı, veya  fazla yukarı/aşağı gittiği şikayetleri olabiliyor. Sizde durum nasıl, bilgi verirseniz çok iyi olur.

@fcsrn hocam 15 km ye çıkınca eski haline dönüyor evet,konum ayarlamasını tam deneyemedim. Biraz daha dışa doğru ve aşağı gösterse çok çok daha iyi olacak. Rolanti konusu kafama takıldı,dün gece ve bu sabah kodlamalar yaptım. Gece kodlama bitince çalıştırdım rolanti düşmedi. Normalde  0.6 0.7 leri görmem 25 30 saniye sürerdi şimdi çok daha uzun sürüyor. Bu sabah kodladım,çalıştırdım yine aynı. Ama geceye göre biraz daha çabuk düştü. Normalde böyle yapmıyordu acaba bi ayarını mı karıştırdım.

@Orhan Hoca Teşekkür ederim Orhan hocam. Forumda yeniyim mobilden giriyorum flood için kusura bakmayın. Siz rolanti konusunda ne düşünüyorsunuz ?

Geri
Üst Alt