Kullandığınız en iyi araç şampuanı ,tavsiye edebileceğiniz malzemeler/ekipmanlar

@the_dr hocam şöyle söyleyeyim, ben diamon gloss boya koruma, cam film ve koltuk ve vinil korumayı, kapı eşikleri ve bagaj kapağı ile birlikte kapı kollarının iç tarafının şeffaf film ile kaplanmasını toplamda 1450 tl ye yaptırdım. bu indirimli hali tabi, muhabbetimizi koyulaştırdık iyi anlaşabildik. herhangi bir çizik veya cam filminde bir sıkıntı olduğu sürece gidip ücretsiz faydanılabileceğim bir yer. o yönden sıkıntım yok, yaptıkları işlemlerin garantiside mevcut istediğiniz ziebarta gidip garanti kapsamındaki işlemlerinizi ücretsiz yaptırabilirsiniz, bence iç mekan temizliğinizi yaptırmanızı öneririm çok uçuk bir rakamı yok düşünülebilir. herhangi bir leke oluştuğunda nemli bir bezle silin yeterli çıkacaktır diyorlar çıkmazsada hemen bize getirin biz çıkarırız diyorlar, yaptıkları işlemleri bizzat takip ettiğim için zararlı birşey yapmıyorlar bundan emin olabilirsiniz.

cradlemelih dedi:
@the_dr çok sağolun değerli hocam Murat hocamında dediği gibi ölçü almak için o şekilde dıştan görünüyor,

boya koruma olarak diamond gloss u tercih ettim. Bayi ile iyi ilişkiler kurduğumu söyleyebilirim.

sabah 9:30 dan akşam 16:00'ya kadar sürdü işlemler, bu süre zarfındada her safhayı merakla ve heyecan ile inceleme fırsatı buldum, o yönden nereye ne yapıldığını biliyorum. Özellikle dikkat ettim @silvershadow Murat hocamın dediği gibi camları 3 gün açmamam ve arabayı da en az 3 gün yıkamamam söylendi, garanti belgesinide aldım ve çıktım :)
Değerli Melih Hocam;

Çok memnun oldum ben de içinize sinmesine.

Hele hele 3 gün su değmesin demeleri bu işi bildiklerinin kanıtının sağlaması bana kalırsa.

silvershadow dedi:
@the_dr çok sağolun değerli hocam Murat hocamında dediği gibi ölçü almak için o şekilde dıştan görünüyor,

boya koruma olarak diamond gloss u tercih ettim. Bayi ile iyi ilişkiler kurduğumu söyleyebilirim.

sabah 9:30 dan akşam 16:00'ya kadar sürdü işlemler, bu süre zarfındada her safhayı merakla ve heyecan ile inceleme fırsatı buldum, o yönden nereye ne yapıldığını biliyorum. Özellikle dikkat ettim @silvershadow Murat hocamın dediği gibi camları 3 gün açmamam ve arabayı da en az 3 gün yıkamamam söylendi, garanti belgesinide aldım ve çıktım :)
Değerli Melih Hocam;

Çok memnun oldum ben de içinize sinmesine.

Hele hele 3 gün su değmesin demeleri bu işi bildiklerinin kanıtının sağlaması bana kalırsa.
Kesinlikle murat hocam, herhangi bir sıkıntıda hemen gelin halledelim demeleride satış sonrası müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmaları açısından çok önemli :)

Ben seramik koruma yaptırttım ilk aldığımda ve yan camlara film çektirttim banada aynı şekilde 3 gün camları açmayın dediler ben 5 gün kadar hiç cam açmadım ve seramik koruma yapıldığında aracı 2 gün kapalı garajda beklettim, ziebart zaten tartışmasız kalite yönünden işin hakkını veren ender firmalardan.

burakca dedi:
Ben seramik koruma yaptırttım ilk aldığımda ve yan camlara film çektirttim banada aynı şekilde 3 gün camları açmayın dediler ben 5 gün kadar hiç cam açmadım ve seramik koruma yapıldığında aracı 2 gün kapalı garajda beklettim, ziebart zaten tartışmasız kalite yönünden işin hakkını veren ender firmalardan.
kesinlikle hocam, gittiğim yerde muhabbette ustaların en yenisi 7 senelikmiş, 22 senedir bu işi yapan usta var, demek istediğim işçiliğin önemli olduğu burdan anlaşılabilir, tecrübe çok önemli ve bu tecrübeninde ziebart firmasında fazlasıyla bulunduğunu düşünüyorum.

Detailing işinin olayının %50si ürün başarısıysa %50si onu kullanmayı bilmekten geçiyor.

İki örnekle ön yargı tarafını aşmak isterim ;

30-40 yaşlarında bir profesyonel detailing ustası

20-30 yaşlarında detailing meraklısı/usta adayı

Bu iki profilin makina tutma becerisini ne siz bilebilirsiniz ne de uzaktan biz. Bunu yalnızca aracınızı teslim ettiğiniz bayii ekibi bilebilir. Bunun bir standartı yoktur, herkesin yöntemi kaba tabirle her yiğitin yoğurt yemesi başkadır.

30-40 yaşlarında ömrünü bu işe adamış kişinin şüphesizki tecrübesi çoktur fakat bu kişinin muhtemelen gelişen ve değişen ürün,makina,araç boya/vernik teknolojisini takibi çok başarılı olma ihtimali zayıftır. Belli çizgisini bozmak istemez, alışkanlıklarından vazgeçmez. Muhtemelen enerjisini, iş rutinliğinden kaybetmeye başlamış bile olup bitse de gitsek moduna geçmiş olabilir.

20-30 yaşlarında genç enerjisini yeni ve hevesli olduğu alana yayması daha muhtemel, yenilikleri ve teknolojiyi daha çok seven muhtemelen birşeyler öğrenip uygulamaya aç bu profil deneme yanılmaya bazen daha çok yanılmaya ve tekrar denemeye istekli olabilir.

Bu iki örnekten yola çıkarak aslında 7 yada 22 yıllık tecrübeden ziyade yeni teknoloji ürün ve boyalarla kişinin ilgi ve becerisini sorgulamak çok daha doğru olacaktır. Profiller üzerinde kesin ifade ile yaklaşmak doğru olmaz. Belki tam tersi gerçekleşebilir ancak çoğunlukta tablo böyledir.

Lütfen bedelini ödediğiniz iş ve işleri sorgulayın, öğrenmeye çalışın hep siz karlı çıkacaksınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
kesinlikle hocam, gittiğim yerde muhabbette ustaların en yenisi 7 senelikmiş, 22 senedir bu işi yapan usta var, demek istediğim işçiliğin önemli olduğu burdan anlaşılabilir, tecrübe çok önemli ve bu tecrübeninde ziebart firmasında fazlasıyla bulunduğunu düşünüyorum.
Hocam hangi bayide yaptırdınız işlemleri ?

mcanerol dedi:
Arabanın gelmesine az kaldığı için ekipmanları toplamaya başlıyorum internette dolaşırken gördüm.

http://www.meguiars.com.tr/shop/index.php?route=product/product&path=315&product_id=1049#!prettyPhoto[gallery]/0/

http://www.meguiars.com.tr/shop/index.php?route=product/product&path=315&product_id=1057

İkinci linktekinin tam olarak ne olduğunu anlamadım valla biri açıklarsa güzel olur ? Wax mı ne o ya ? :D
boya koruycusu diyor sanırım wax gibi birşey..ben fk1000p yada fusso ile wax yapıyorum daha güzel daha doğal bence..üsteki eldiven, sampuan ve kurulma bezı bendede var..sampuanı begenmedım o fiyatı haketmıyor kurulma bezı bana kucuk geldi daha buyuk olsa daha ıyı olur o fiyatı kesınlıkle haketmıyor ben sadece camları sılıyorum...eldivenı begendım ama daha uygun fiyatlı meguisın eldıvenleri var..mothersın urunleride guzel...

kurulma bezını 5 yıl önce ingiltereden almıstım http://www.cleanyourcar.co.uk/microfibre-cloths/microfibre-drying-towels/huge-38-x-28-microfibre-drying-towel/prod_154.html linktekini aldım halen kullanıyorum yıpranmasına ragmen iyi iş goruyor gayet buyuk ve suyu guzel emıyor..Tr de boyle bir kurulma bezı bulsam alırım..meguirsten açık ara daha iyi.. ayrıca meguiersin urunlerini için ben www.otocity.com kullanıyorum.. aksarayda yerleri  (sayıner otomotiv)... saglam firma ...philipsin ampullerını hep buradan alıyorum adamlar patlagı anında degıstırdıler..  kargosu biraz yuksek..n11 de dukkanları var bırde sanalpazarda sanırım.. cek mek olursa kendı sitesıne gore daha uyguna gelıyor..otogold.com ve otosupermarket.com da bazı ürünlerde uygun veriyor..ben mıkro bezleri supermarkketten almıstım 10 tl ye halen kullanıyorum gayet guzel urunler.. birde meshur erdemboya var.. yerı perpada 2-3 kere yerıne gıttım ketum bır amca ile iki tane genc arkadas calısıyor..ilginc sistemleri var..fiyatlarıda cok uygun degıl..alınırsa atas ın urunlerı oradan alınabılır bırde bolunmus urunlerı ordan alabılırsınız...ben fk1000p yı bolunmus oradan alıyorum..eger kargoya destek birini bulursanız yourcleancarsdan alabılırız..tabii tr fiyatlarına göre uygun olan malzemeleri..bu site gıbı bır kac sıte var ingiltere merkezli.. hangısı uygun ise ondan alınabilir..benım onerılerım boyle..

@mcanerol Bostancı ziebart bayisinde yaptırdım hocam, aynı zamanda biz değerli GolfTutkusu.com sakinlerinede özel bahsettiğim bayide geçerli olmak üzere indirim mevcut.

uzun araştırmalar sonucunda ben işlemlerimi kendim yapmak istedim tabi kişiseldir. ben o kadar para vermek istemiyorum açıkcası bayilere. Yapılacaksa Seramik kaplama yaptırılır. oda çok maliyetli bir işlem kaliteli birşey istiyorsanız.

Bende biraz detailing işi ile uğraşmak hobi gibi birşey olduğundan kendi malzemelerimi kendim topladım. ve kendim koruyacağım aracımı.

CMasteR dedi:
uzun araştırmalar sonucunda ben işlemlerimi kendim yapmak istedim tabi kişiseldir. ben o kadar para vermek istemiyorum açıkcası bayilere. Yapılacaksa Seramik kaplama yaptırılır. oda çok maliyetli bir işlem kaliteli birşey istiyorsanız.

Bende biraz detailing işi ile uğraşmak hobi gibi birşey olduğundan kendi malzemelerimi kendim topladım. ve kendim koruyacağım aracımı.
Size tamamen katılıyorum hobi gibi ayni. Fakat bunun icin yer lazim. Ayrıca ekipman lazim en basitinden yıkamak icin hortum vs gibi. Fakat site ortamında bunların hiç biri mümkün degil. Millet neye laf edeceğini şaşırmış. Köpek gezdirme bile yasak olucak neredeyse yakında. Geçenlerde kapalı garaj olmasina rağmen bisikletimi yıkadım olay oldu. Ki kimseye bir zararımda olmadı ama iste insaları anlamak zor.

Seramik icin size takılıyorum bu devirdi onu yaptırmak lazım. Fakat gel gelelim hiç bir konuda bu işlerden anlamıyor iseniz bu is direk intihar. Bu ürünler neredeyse ağır kimyasal sınıfına girer ki acemi ellerde araca zarar vermenin yanında kendinize zarar verebilirsiniz. Fiyatların farkındayım bayilerdeki ama açıkcası yapıcak başka bir seyde yok. Seramik yerine sentetik boya koruma yaptiricam.

Fakat anladım kadarıyla bu islerde ilgilisiniz ve durumunuz müsait ondan kesinlikle sizin acınızdan doğru ve en güzelini yapıyorsunuz hocam. 

@mcanerol Teşekkür ederim hocam. adamlar Nano boya koruma adı altında yapılan işleme 600 TL fiyat veriyorlar. Tamam süre olarak belki 1 yıl gidiyor lafım yok. fakat 3 ayda bir kendim detaylı temizliğimi kill'imi deepclean'ı en sonda waxı mı atar geçerim miss gibi olur. Sonraki yıkamalarda hızlı cila ile araç üzerinde bulunan waxı desteklerim olur biter.

İnanın o kadar detailing malzemesi aldım ufak bir çeyiz dizdim :) 250 TL civarı tuttu. ben bunları 1 seferlik kullanmayacağım minimum 3 kez tekrarlarım bu işlemleri.

Ayrıca uğraşmak istemeyenler olabilir fakat bu birazda araba ile sizin aranızdaki bir bağ gibi birşey. Ben arabamı sevip okşamayı tercih ediyorum :)

Geri
Üst Alt