Jump to content

Seastar76

Cruise control eklemek

Recommended Posts

2 saat önce, tuncer_2632 yazdı:

Bu ülkede trafikte seyreden sürücülerin bir çoğu dengesiz. Oto yolda dengesiz trafik sürücüleriyle yol alırken öndeki aracı acc özelliği kullanıp takipe alsanız aracı bir yavaşlatıp bir hızlandırmaktan başla bir işe yaramaz diye düşünüyorum. Hız sabitleyiciyi bile oto yollarda çok sıkışık olduğunda kullanamıyoruz. Bence bu ülkede acc özelliği boşa verilen para gibi görüyorum. Bence hız sabitleme daha yeterli.

Yumurta radar nasıldı bilmiyorum ama kullandığım yeni nesil h10 radar mükemmel çalışıyor trafikteki dengesiz sürücülerlede gayet iyi başa çıkıyor, accli araç kullanırsanız bu söylediklerinizin tam tersini düşüneceksiniz bu konuda garanti veriyorum

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@forjust1day Tuna Selam. H10 diye bahsettiğin Hardware version'u mu oluyor?

Sendekinin Parça kodu: 5Q0907572G gibi mi?

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@murat644 merhaba murat bey bende 2015 midline plus golf var direksiyonda tuş yokdu çerçevesiyle beraber hız kontrollü tuş takımı aldım bunları nasıl aktive edebilirim ne almam gerek gateway değişmesi dışında.montajı kendim yapabilirmiyim tuş takımını boş olarak takdım direksiyona

tarihinde ramazan1 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar maalesef şu anda VW 'in aldığı güvenlik tedbirleri nedeniyle, servisten temin edilen parçalar haricinde, dışarıdan parçalarla hız sabitleyici aktive olmuyor diye biliyorum. Mutlaka servisten aldığımız parçanın içinden çıkan servis kodunun girilmesi gerekliymiş. 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Tgg yazdı:

Arkadaşlar maalesef şu anda VW 'in aldığı güvenlik tedbirleri nedeniyle, servisten temin edilen parçalar haricinde, dışarıdan parçalarla hız sabitleyici aktive olmuyor diye biliyorum. Mutlaka servisten aldığımız parçanın içinden çıkan servis kodunun girilmesi gerekliymiş. 

Bu durum sadece Radar icin mi gecerli yoksa normal Cruise vs icin de durum ayni mi acaba?

tarihinde CemK tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@CemK Ustalardan aldığım bilgi bu yönde, artık uygun fiyatlı olan retrofitçilerin yaptığı aktivasyon işlemi  mümkün değilmiş, hız sabitleyici için. Ya servise kollu yaptıracağız,  ya da servisten fonksiyonel direksiyon takımlarını alıp dışarda montajını yaptıracağız. Tabi direkt Ender Elektroniğe falan da yaptırabiliriz, ancak onlarda parçaları servisten aldığı için 2500 civarına hallediyorlar.

Ben Bursa Doğuş'la konuştum, direksiyon kollu montajıyla birlikte 1750 TL fiyat verdi(%10 iskontolu), eğer fonksiyonel direksiyon isterseniz biz yapamayız alıp dışarda yaptırmanız gerekir ve fiyatı iskontolu 1940 TL olur dedi, Apo usta 2200 TL, ender ise 2400 TL istiyor.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Bence bu işi yaptırmak isteyen 3-5 kişi olursak, toplu halde Apo Usta'yla anlaşıp forum fiyatı olarak 2000 TL gibi bir rakama hallettirebiliriz. Daha önce amblem kamerada da foruma özel 1500 TL fiyat vermiş

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@Tgg hocam servisten servise fark var. normalde servis her türlüsünü montaj yapabilmesi gerekli. ama orada çalışan arkadaşların bilgisizliğinden dolayı biz böyle yapabiliyoruz diyorlar.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@tuncer_2632  Kesinlikle öyle servisten servise fark var, eskiden birkaç servis dışında diğer servisler basit bir hız sabitleyici montajını yapmazken, şimdi çoğu serviste bu işlem yapılıyor. Hatta fonksiyonel direksiyonlu şeklini siz neden yapmıyorsunuz diye sordum, servis yetkilisi Doğuş olarak orijinal dışındaki opsiyonlara girmiyoruz dedi. Başka servislerden giren olur mu araştırmak lazım.

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

benim bu konuda önerim 500 tl civarında çıkma tuştakımı ve çerçeve satanlar var. onlardan bu parçalar temin edilip. bcm yada gtw uymuluysa crack işlemi yapılması ve ana üniteden direksiyon kutusunun altın bir adet kablo çekilmesi. bu işler için crack işlemini 250 tl ye çözüyor gruptan bazı arkadaşlar. hat çekme işleminide yaparlar toplam 400-450 tl civarı tutar max. yani toplamda 900 tl ile hız sabitleyicinize kavuşmuş olursunuz. ama bilen birine yaptırmak gerek, bakın burası çook önemli :) :) 

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Merhaba,

Sonradan eklenen parçalarda işçilik çok önemli. Yeni bir parça takılırken mevcut alanları çizmeden ve temiz işçilik yapacak insanlar bulmak gerekiyor.

Ben açıkçası sonradan bir şey yaptırmaya önceki tecrübelerimden dolayı korkuyorum :(

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

@murat644 Murat Bey Merhaba, 2017 Golf 7  Comfortline dsg aracım var. Sonradan r-line direksiyon takıldı. Üzerinde hız sabitleme tuşu vs var. Sadece aktivasyon mu gerekiyor? Aktivasyon nasıl yapcam

tarihinde Thisrock3636 tarafından düzenlendi

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Benim 2017 golf comfortline var... Mersin OPAT servisini arayıp hız sabitleme eklenebilir mi eklenirse maliyet ne olur dedim... eklenebilir fiyat, 2600 tl dediler

İletiyi paylaş

Sitelerde Paylaş

Hesap oluşturun veya yorum yazmak için oturum açın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

Hesap oluştur

Hesap oluşturmak ve bize katılmak çok kolay.

Hesap Oluştur

Giriş yap

Zaten bir hesabınız var mı? Buradan giriş yapın.

Giriş Yap

• Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...