2. el araç plaka seçimi

Merhaba herkese,

Bu sabah Kağıthane trafik tescile gittim. Benim istediğim plaka 34 MNL XXX şeklindeydi. Ancak mnl grubunun sultanbeylide olduğunu kendilerinin veremeyeceğini söyledi. 3 harfli bir takım istediğim için de ortalama 1000 lira gibi bir ücret isterler dedi. Açıkçası hem sultanbeyliye gitmek hem de 1000 lira vermek pek işime gelmedi. Artık 2. Aracı alacağımız zaman gündeme alacağım bu konuyu

Bu yeni sistemde ikametgah olayı da kalktı mı bu arada? Bağış karşılığı da almak istesen bağlı bulunduğun şubede değilse o plaka, bağışla da veremiyolardı?

[mention=5]Negatiwe[/mention] eksik bilgi var burada, eski plakanızı alabilmeniz için aracı plakasız satmanız lazım, plakasız satabilmek içinde alacak kişinin sizden başka bir şehirde ikamet etmesi gerekiyor. Yani aracınızı başka şehire satmalısınız. Satıştan hemen sonra plakanız boşa çıkacak, sizde hemen o plakanınız bağlı olduğu ilçe trafikten plakanızı tc numaranıza işleteceksiniz ( bağış yine istiyorlar ) yeni araç aldığınızda da notere tc’nise işlenmiş plakam var dediğinizde size o plakayı verecektir.

Bir düzeltme de ben yapayım, babam trafik polisi olduğu için konuya hakimim. aracımı alırken plaka tahsisi ben de yaptırdım ama tahsis 24 saatlik yapabiliyorlar. Aracımı sattım, plaka boşa düştü gittim adıma tahsis ettirdim ne zaman istersem o plaka benim diye bir şey yok. Saygılar

Sent from my iPhone using Tapatalk

Merhaba herkese,
Bu sabah Kağıthane trafik tescile gittim. Benim istediğim plaka 34 MNL XXX şeklindeydi. Ancak mnl grubunun sultanbeylide olduğunu kendilerinin veremeyeceğini söyledi. 3 harfli bir takım istediğim için de ortalama 1000 lira gibi bir ücret isterler dedi. Açıkçası hem sultanbeyliye gitmek hem de 1000 lira vermek pek işime gelmedi. Artık 2. Aracı alacağımız zaman gündeme alacağım bu konuyu

İlçelerle ilgili de şöyle bir durum var. Eğer eski yani sıradan olmayan plaka alacaksanız trafik şubede ilçelerin harf grupları vardır eskiden beri bazılarının internet sayfasında yazılıdır. Bursa yıldırımdan örnek vereyim 16 cxx 01-99 16 Lxx 01-99 şeklinde mesela C ve L harf grubunu verebiliyor sizin ikametiniz yıldırım ilçesindeyse başka ilçede ikamet ediyorsanız o ilçenin harf grubundan verebiliyor. Görselde u v j harf grubu olmasına rağmen sadece C ve L grubunu açmıştı emniyet mesela. IMG_6274.JPG

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mevcut aracın plakasını satıĺdıktan sonra başka bi araçta kullanabilmek için şubede ne kadar süre opsiyonlayabiliyorlar bilgisi olan var mı?

Geri
Üst Alt