Yakıt için yardım

@Culture33 dostum arkadaşın pasat geçen gün 35 km menzil ile yolda kaldı. Meğersem benzin yüzünden araç yolda kalırsa en az 15 lt koymak gerekşyormuş. Bizim arkadaş da ilk başta 5 lt almış ( zar zor karakol kayıtı istiyorlarmış) araba çalışmamış. Servisi arayınca öğrenmiş en az bir 15 lt koymanız gerekir diye. Niye anlattın dersen menzil 30 km yazdı dediğin için 😄
teşekkür ediyorum ama o arkadaşın aracında bir sorun var sanırım. benim o seat a binen arkadaş keç defa menzil 0 iken yakıt almaya gitti. ben çok nadiren çeyrek depoya inerim. genelde çeyreğin bir tık üstünde giderim yakıt almaya. bende ki 30 km olan menzil, aracı sıfır aldığımda olan menzildi. Ankara Çankaya Doğuştan aldım aracı hemen yanında da Shell vardı zaten orada fulledim.

@Culture33 dostum arkadaşın pasat geçen gün 35 km menzil ile yolda kaldı. Meğersem benzin yüzünden araç yolda kalırsa en az 15 lt koymak gerekşyormuş. Bizim arkadaş da ilk başta 5 lt almış ( zar zor karakol kayıtı istiyorlarmış) araba çalışmamış. Servisi arayınca öğrenmiş en az bir 15 lt koymanız gerekir diye. Niye anlattın dersen menzil 30 km yazdı dediğin için 😄
Kendi plakasına ruhsatı göstererek alabilirdi aslında.  

@Abyz0234 Opet veya Shell veya BP veya PO vb. bir firmanın yakıtı diğerinden bariz iyidir demek münkün değil. Hepsi aynı yakıt. Katkıları farklı. Bence memnunsanız durup dururken değiştirmenize gerek yok.

Not. Aldığınız istasyon çok önemli. Düzgün bir yer olmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
teşekkür ediyorum ama o arkadaşın aracında bir sorun var sanırım. benim o seat a binen arkadaş keç defa menzil 0 iken yakıt almaya gitti. ben çok nadiren çeyrek depoya inerim. genelde çeyreğin bir tık üstünde giderim yakıt almaya. bende ki 30 km olan menzil, aracı sıfır aldığımda olan menzildi. Ankara Çankaya Doğuştan aldım aracı hemen yanında da Shell vardı zaten orada fulledim.
Oda zaten menzile güvenerek devam etmiş devamlı aldığı istasyona gider diye düşünmüş ancak yolda kalmış. Sorun olabilir dediğin gibi 

Kendi plakasına ruhsatı göstererek alabilirdi aslında.  
Ben tanıdık istasyondan aldım götürdüm. Yasakmış özellikle benzin yanıcı diye vermiyorlarmış. Jeneratör yakıtı olarak yazıyordu çıktı fişinde pompacının cebinede 20 tl ateşledim ayrıca 

Ben nerde ucuz mazot varsa ordan alıyorum 3 senedir sorunda yaşamadım mazot mazottur katkısı yoktur sadece menzil daha fazla oluyor

Ben nerde ucuz mazot varsa ordan alıyorum 3 senedir sorunda yaşamadım mazot mazottur katkısı yoktur sadece menzil daha fazla oluyor
Üstat öyle deme

ben 6 sene Türkiye’de biodizel üretimi yapan 5  firmadan birinde çalıştım. PO ve OPET firmalarının tedarikçisiydik. Yasa gereği normal mazotun içine binde iki oranında biodizel katılması gerekir. Bu biodizeli yapmanında bin bir türlüsü prosesi  var maliyet hesabı var en dandik yöntem veya en kalitesiz atık yağ ile yaparsın. Tabiki bu firmaların kalite kontrol departmanlrı var ancak onlarıda atlatmanın yolları var. Açıkcası ozamanlar ben dizel araç kullanırken asla PO ve OPET den almazdım 😄

@Alpyaman dandik bi akaryakıt firması pavo diye bi petrol akaryakıt dağıtım şirketi aynı zamanda  ordan alıyorum şuan 5.90 mazot ucuz satıyor diye şikayet etmişler mazot incelemede temiz çıkmış bizzat gördüm testleri almayada devam ediyorum Km fazla yapıyor çok memnunum bir depoda 110 km fazla menzil yapıyorum aynı güzergahta işe gelip gitme

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Alpyaman dandik bi akaryakıt firması pavo diye bi petrol akaryakıt dağıtım şirketi aynı zamanda  ordan alıyorum şuan 5.90 mazot ucuz satıyor diye şikayet etmişler mazot incelemede temiz çıkmış bizzat gördüm testleri almayada devam ediyorum Km fazla yapıyor çok memnunum bir depoda 110 km fazla menzil yapıyorum aynı güzergahta işe gelip gitme
Tabiki karar sizin saygı duyuyorum. İçinde olduğum sektörden edindiğim bilgi ve tecrübeleri paylaştım. İleride aracınıza zarar gelmesin yeter.

bu arada Sebringleri satmayı düşünürseniz tekrardan ilk sıraya beni yazın  😄

ben mecburen bp benzinini kullanıyorum cunku % 5 parapuan veriyor

Geri
Üst Alt