VW Türkiye'nin ayıbı

Culture33

Paylaşımcı Üye

İsim
Mehmet
Selamlar VW arkadaşlarım

Sizlere dün VW instagram’da kırmızı Arteon olan bir resim paylaşımının altına yaptığım ve hiç bir şekilde argo, kötü söz, hakaret içermeyen yorumum önce silindi, sonrasında da sayfaya girişim engellendi. Yaptığım yorum,

“Keşke kırmızılığı kadar iç aksamlar eski kalitede olsa, 2013 model olan aracımdan gelmeyen trim sesleri 2018’den geliyor. Tavsiyem eski kaliteyi bozmamanız yönündedir”

Sonrasında Arteon için algılanmasın diye kendi yorumumun altına yanıtla butonuna basarak,

“yanlışlık olmasın aracım  Golf, Arteon değil”

Diye açıklama yapayım dedim, birde baktım ki yorum silindiği için yanıtlanamamktadır uyarısı geldi.

Bir aracın eksini veya olmasını istediğimiz eski kalitesini yazdım diye yorumum nasıl silinir. Buna tepki olarak ta,

Yaptığınız terbiyesizlik, yorumu nasıl silersiniz diye yazdığımda da, engelle karşılaştım.

Diyeceğim şudur ki, bunlara aracını öven sözler yazın sizden iyisi yok, ama araçtaki bazı eksiklikleri veya olmasını temenni etimiz şeyleri yazınca anında sistem dışı. Onun bu VW altında yazılan hiçbir yoruma inanmayın güvenmeyin diyorum, kendiler hakkında gerçekleri yazınca anında gerçek yüzlerini kabalıklarını ve terbiyesizliklerini gösterdiler. Acaba geçici olarak mı diye bu sabah tekrar kontrol ettiğimde durumun aynı olduğunu gördüm. Sizlere olduğu gibi diğer arkadaşlarıma da VW’nin, ne face, ne de instagram hesapları takip etmemeleri, takip edenlerinde silmeleri. Bu sabah durumu anlattığım yaklaşık 15 arkadaşım böyle şey olamaz, bu yorum için mi deyip sildi.

Size bunun ile ilgili bir fotoğraf da ekliyorum.

vw-TR.jpg

Kurumsal sayfa yöneticileri ve ya sosyal medya uzmanları engellemenin artık bir çözüm olmadığını bilmeleri gerekir diye düşünmekteyim. 

Engelledi, bak şimdi noldu ?? Her yerde konuşuluyor bu yaptığı. Daha fazla itibar kaybı bence. 

Engelleme yerine “değerli fikir ve düşünceleriniz için teşekkürler, dikkate alınacaktır “ gibisinden bir şey yazsalar güzel bi imaj çizerlerdi. Çok kral hareket olurdu  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam sayfa yorumunuza katılmakla birlikte, sitem ettiğiniz konunun muhatabı orası olmadığını belirtmek isterim.

O sayfa güzel arka plan ile katalog resmi atacak ve like kazanacak. İşi sadece o.

Kurumsal sayfa yöneticileri ve ya sosyal medya uzmanları engellemenin artık bir çözüm olmadığını bilmeleri gerekir diye düşünmekteyim. 

Engelledi, bak şimdi noldu ?? Her yerde konuşuluyor bu yaptığı. Daha fazla itibar kaybı bence. 

Engelleme yerine “değerli fikir ve düşünceleriniz için teşekkürler, dikkate alınacaktır “ gibisinden bir şey yazsalar güzel bi imaj çizerlerdi. Çok kral hareket olurdu  :)
Size sonuna kadar kadar katılıyorum, az evvel de vw iletişim ile görüştüm, gayet serin bir şekilde "hımm evet, konuya bakarız ama size geri dönüş yapmayız" dediler, bende dünkü davranışlarından sonra sessiz kalmamayı ama kendilerinden de herhangi bir şey engel kaldırılması vs gibi bir şey beklemediğimi belirttim.

Hocam sayfa yorumunuza katılmakla birlikte, sitem ettiğiniz konunun muhatabı orası olmadığını belirtmek isterim.

O sayfa güzel arka plan ile katalog resmi atacak ve like kazanacak. İşi sadece o.
Tam muhattabım orası değil ama yarı yarıya muhattabım, elinden bişey gelmez hak vermek dışında veya bi ifade de bulunmak. ama bu şekilde de davranılmaz. ben illa başkalaına uyup güzel şeyler mi yazmalıyım. durum buydu. belki buradan da okurlar kendi iç bünyelerinde bişeyler yapar yaptırırlar dedim ama kimden ne ummuşuz aşikar ortada. eleştiri yapmayın sadece bizi ovün diyorlar.

dikkat ettiniz mi her servisten sonra genel müdürlük arardı, memnunmusunuz diye, 4 defa servise gitmeme rağmen hiç bir şekilde aranmadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt