Ön Yıkama Şampuanı Öneri

mbonat

Katılımcı Üye

İsim
Bahadır
Merhaba Arkadaşlar

Kullandığım ürünler bitti  şampuan olarak  Valet Pro Concentrated Car Wash - Konsantre Ph Nötr Yıkama Şampuanı 5lt aldım .  Ön yıkama şampuanı olarakta valet pro combo 2 almayı düşünüyorum . Hem f/p oranı iyi hemde diğer ürünlere göre agresif olduğu için ön yıkamanın amacını yerine getirir diye düşünüyorum . Her yıkama sonrası hızlı cila kullandığım için alttaki korumayı götürmez diye düşündüm . Alternatiflere açığım önerilerinizi bekliyorum ...  k2 ve mjjc foam lance ikilisi ile ne kadar sulandırma yapmam gerekir ?

@mbonat

Hocam merhaba,

Sizin yaptığınızı bacanağımda uyguluyoruz. Ben çift kovayla ugraşamam o kadar vaktim yok hem de ist da benzinlikte adama küfür ederler dedi. Ön yıkamayı yapıp hızlı cila ile şuan işini görüyor. 

Ön yıkama için Flowey b33 aldık sulandırma oranı çok iyi. Tam bir f/p ürünü. Sağlam köpük yapıyor.  Gerçi spreylemede de kullanılıyor. Üzerine de şuan sonax bsd atıyor. Bitince autobrite direct p32 ile 50/50 karıştırıp öyle uygulayacak. 

Şuan stokta 5kg liği yok ama 500ml satıyorlar denemek için alabilirsiniz.

https://www.hobiotom.com/flowey-b33-boost-cleaner-extra-on-yikama-kopugu-5-lt

Burdaki incelemeyi yapan arkadaş çok sağlam uygulamalar yapıyor. Karşılaştırma da yapabilirsin.

https://detailforum.com/konu/flowey-b33-boost-cleaner-extra-incelemesi.1147/

@mbonat

Hocam merhaba,

Sizin yaptığınızı bacanağımda uyguluyoruz. Ben çift kovayla ugraşamam o kadar vaktim yok hem de ist da benzinlikte adama küfür ederler dedi. Ön yıkamayı yapıp hızlı cila ile şuan işini görüyor. 

Ön yıkama için Flowey b33 aldık sulandırma oranı çok iyi. Tam bir f/p ürünü. Sağlam köpük yapıyor.  Gerçi spreylemede de kullanılıyor. Üzerine de şuan sonax bsd atıyor. Bitince autobrite direct p32 ile 50/50 karıştırıp öyle uygulayacak. 

Şuan stokta 5kg liği yok ama 500ml satıyorlar denemek için alabilirsiniz.

https://www.hobiotom.com/flowey-b33-boost-cleaner-extra-on-yikama-kopugu-5-lt

Burdaki incelemeyi yapan arkadaş çok sağlam uygulamalar yapıyor. Karşılaştırma da yapabilirsin.

https://detailforum.com/konu/flowey-b33-boost-cleaner-extra-incelemesi.1147/
Hocam ben genelde ön yıkama + çift kova veya tek kova yıkıyorum .  Araba  sadece tozluysa ön yıkama , durulama sonrasında ön yıkama şampuanı ve süngerle aracı yıkıyorum . Siyah aracımıza hare giderme boya düzeltme yaptık . Şuan üzerinde sıfır hare var onun için uzun süre korumak istiyoruz . Benim amacım aslında zamandan kazançtan ziyade minimum çizik oluşturarak aracı temizlemek .   Flowey b33 ürününü inceledim bana baya agresif geldi combo 2 de agresif fakat bildiğim kadarıyla o kadar agresif değil . Benim kullanımın için fazla agresif olabilir. Markayı daha önce hiç duymamıştım biraz araştırma yapayım .

Hocam ben genelde ön yıkama + çift kova veya tek kova yıkıyorum .  Araba  sadece tozluysa ön yıkama , durulama sonrasında ön yıkama şampuanı ve süngerle aracı yıkıyorum . Siyah aracımıza hare giderme boya düzeltme yaptık . Şuan üzerinde sıfır hare var onun için uzun süre korumak istiyoruz . Benim amacım aslında zamandan kazançtan ziyade minimum çizik oluşturarak aracı temizlemek .   Flowey b33 ürününü inceledim bana baya agresif geldi combo 2 de agresif fakat bildiğim kadarıyla o kadar agresif değil . Benim kullanımın için fazla agresif olabilir. Markayı daha önce hiç duymamıştım biraz araştırma yapayım .
Flowey b33 korumayı eller hocam. Combo 2 de aynı şekilde. Hatta wax ı sökmek için kullananlarda var. Flowey ev13 veya vp foamula 1 o zaman senin için ph nötr olmaları waxı ellememeleri açısından tavsiye edebilirim. Şunu unutmamak lazım iyi temizleyen bir ön yıkama şampuanı kesinlikle wax a zarar verir ve masum olmaz. 

Flowey i kullanmadım ama kullananlar memnunlar genel olarak. Vp foamula 1 yeni çıktı bende bir kez denedim. Bence başarılı bir ürün. Kıri ve trafik filmini sökmede başarılı ph nötr olması nedeniyle wax a da herhangi bir zararı yok. 

Tabi tamamen temiz olması için çift kova yıkama da ön yıkama şampuanında yerine nanolex pure, zymöl auto wash gibi ph nötr ve kendisini ispatlamış bir çit kova şampuanında kullanmalısın.

Harelerden ne güzel kurtulmuşsun o zaman kurulama havlusu ön plana çıkıyor. Bilmiyorum ne kullanıyorsun ama twisted pile havlular var ön numara beş yıldız. Kurulama da bence çığır açmışlar. Purestar duplex, Klin korea duo ve wizard of gloss marlin gibi bir havlu temin etmeni şiddetle tavsiye ediyorum. Yurt dışından getirenler var forumlarda onlardan temin edebilirsin. Bende Purestar var çok memnunum 70/90 ölçüleri ve nerdeyse 2 golfü tek seferde kurular. Tamponları ve etek altları mı başka bezlerle kurulayarak:)..

Vp Sfc2 yi Bi senedir ben de kullanıyorum k2 basic+mjjc ikilisi ile. Wax ı söküyor malesef ben de sökmez diyerek aldım ama etkisiz, zararsız diyemem. Ama güzel iş çıkarıyor temizlik anlamında orası ayrı. 

Vp Sfc2 yi Bi senedir ben de kullanıyorum k2 basic+mjjc ikilisi ile. Wax ı söküyor malesef ben de sökmez diyerek aldım ama etkisiz, zararsız diyemem. Ama güzel iş çıkarıyor temizlik anlamında orası ayrı. 
Hocam kaça kaç sulandırıyorsunuz köpük resmi var mı 😊 her yıkama sonrası kc pw uyguluyorum . Şuan kendi aracımda katı cila yok soft 99 autotehnic premium uygulamayı düşünüyorum . Hızlı cilayı götürsün sıkıntı yok alttaki katmana zarar vermesin . 

Hocam kaça kaç sulandırıyorsunuz köpük resmi var mı 😊 her yıkama sonrası kc pw uyguluyorum . Şuan kendi aracımda katı cila yok soft 99 autotehnic premium uygulamayı düşünüyorum . Hızlı cilayı götürsün sıkıntı yok alttaki katmana zarar vermesin . 
Açıkçası göz kararı kullandım 2.5 3 litre bitti 1 senede. Ama ortalama 1 litre karışımda 150 ml ye yakın koydum diyebilirim. Diğer türlü köpük kıvamı çok az oluyor bana göre. Dediğim oranda yapınca tam traş köpüğü kıvamı oluyor. Foto olarak hiç yok elimde şu an :(

@mbonat combo 2 köstik içerir yapacağınız korumayı etkiler.,boşuna uğraşmış olurdunuz., başka ürünlere bakmanızı öneririm., vp foamula1, vp ansf, flowey ev13 gibi.., araç kirli olduğunda köpüğün kir çıkarma etkisini güçlendirmek için bir miktar apc ilave ederek etkisini artırabilirsiniz.. bir de aracı sünger ile yıkarsanız o çizikler geri gelir., yıkama eldiveni temin ediniz..

Ustadlar,

Enerjinize hayran kaldım araba yıkatırken bile beklemekten sıkılıyorum.

Sizler çift kovalar ismini cismini duymadığım ürünler ile emek harcıyorsunuz.

Saygıyla eğiliyorum helal olsun :)

Açıkçası göz kararı kullandım 2.5 3 litre bitti 1 senede. Ama ortalama 1 litre karışımda 150 ml ye yakın koydum diyebilirim. Diğer türlü köpük kıvamı çok az oluyor bana göre. Dediğim oranda yapınca tam traş köpüğü kıvamı oluyor. Foto olarak hiç yok elimde şu an :(
150 ml şampuan kullanımda traş köpüğü kıvamında köpük yapması çok iyimiş . Sulu atınca boşa atıyormuşuz gibi geliyor .

@mbonat combo 2 köstik içerir yapacağınız korumayı etkiler.,boşuna uğraşmış olurdunuz., başka ürünlere bakmanızı öneririm., vp foamula1, vp ansf, flowey ev13 gibi.., araç kirli olduğunda köpüğün kir çıkarma etkisini güçlendirmek için bir miktar apc ilave ederek etkisini artırabilirsiniz.. bir de aracı sünger ile yıkarsanız o çizikler geri gelir., yıkama eldiveni temin ediniz..
Korumayı etkileceğini biliyorumda pw her yıkamada atıyorum geçen prille yıkayıp demir tozu yaptım hala su itiyordu araba . Combo 2 bunlardan çok daha mı agresif .

Sünger dediğim sonaxın kırmızı iki tarafı farklı olan süngeri

1/10 oranında valet combo 2 yi kullanıyorum.

Yeni doğan ikizlerimden fırsat kaldıkça, haftada yada 2 haftada bir (o da 1-2 saat) olduğu için her yıkamada kullanıyorum, foam lance ile ön yıkamada.

Daha sonra çift kova ile ph nötr şampunla yıkama eldiveni kullanarak aracı komple geçiyorum.

Sonax bsd'yi 3 yıkama sonra çıkarıyor valet. O nedenle çok agresif diyemeyiz. 2009 yılından beri K3 + atas foam lance kullanıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
yıllar önce Astra G aracıma  gece  03:30 da  sokak lambası altında  jantı kaldırıma sürtme kaynaklı hasar nedeniyle  boya+ ince fırça ile  rötuş yaptığım günler oldu .. o gece ekip arabası yanaştı...  araçtan inen polis neredeyse kelepçeyi takıp götürecekti .. Jant / lastik hırsızı olmadığımı zor anlattım....

Aynı aracı marka oto şampuanlarla evin önünde yağmur altında bile bir  çok kez yıkadım. Karşı apartman balkonundan hep   nizamettin bey amca'nın  fix seslenişi   " yıkaya yıkaya eskittin arabayı "  

ama şunu söyleyim ... bu sevdanın dozu zaman geçtikçe bir tık azalıyor.  

valla aldım  blendax/elidor kıvamında bi oto şampuan yıkayıp geçiyorum. 

ağaç reçinesi ağaç sıvısı kuş pisliği yemesin  ona dikkat ediyorum. 

Korumayı etkileceğini biliyorumda pw her yıkamada atıyorum geçen prille yıkayıp demir tozu yaptım hala su itiyordu araba . Combo 2 bunlardan çok daha mı agresif .

Sünger dediğim sonaxın kırmızı iki tarafı farklı olan süngeri
Combo 2 ‘nin esas sorunu köstik içermesidir., köstik denilen madde yıkamacı köpüklerindeki bol miktarda bulunan maddedir., hee tabii bu yıkamacı köpüklerindeki orana göre daha az olabilir ama sonuçta köstik işte., Combo 2 genelde detailing işi ile uğraşan uygulamacılar araçtaki korumayı sökmek vs. için kullanır ama sonuçta onlar bile aynı araca sürekli kullanmıyorlar..! Kullandığınız koch pw atıyorum 3 hafta dayanıcaksa süreyi kısaltıcaksınız her yıkamada pw kullanıyorsanız koruyucu katman azalcak tekrar pw atıcaksınız yani araç üzerindeki katman yeterli seviyede olmayacaktır.,

Köstikli ürünler sürekli kullanımda aracın plastiklerine, krom parçalara zarar verir., farlarda sararma yapar., Elbette şu da var Combo2 için yıkamacı köpükleri kadar dandik bir ürün der isek haksızlık yapmış oluruz., bu ürünün kullanım amacı kış aylarında oluşan yağmur-çamur-kar yol tuzu gibi aşırı yoğun kirli zamanlarda kullanıma uygun..  

Valet pro Foamula 1  veya Flowey Ev13 veya Valet pro ANSF daha doğru bir tercih olacaktır.. 

Soft99 Authentic parlaklığı güzeldir ama bu wax soft99 ailesinin dayanıklığı en az olan ürünü., Authentic uygulanan araç en iyi wax dostu ön yıkama köpükleri ile yıkansa bilee dayanımı düşük bir ürün., bu sebebten soft99 kiwami veya fusso coat 12 öneririm.. 

Sünger türevi yıkama ürünleri aracı çizer/çizecektir., madem hare ve çizikler için polisaj yaptırdınız., tekrardan oluşması önlemek istiyorsanız düzgün bir yıkama eldiveni temin ediniz..

Geri
Üst Alt