Akü bitti

İsim
fatih
Arac son 6 aydır ki star stop devreye sokmuyordu en son bu sabah marş basmadı ışıklar gitti neyseki gaz bedalına dokununca çalış tüm ışıklar sabıttı sabah iş yerimin karşındaki bosch servise gittim akü 1200 tl hepsidede aynı akü değişimi yapan varmı yakınlarda agm 70 amper servisler bu gün kapalı galiba mecbur almak zorundayım servis fiyatı bilen değişen varsa yakın zaman bilgi verirse sevirim 

22C07E61-9631-4396-9627-F95B78D4EFE4.png

son denemede artık hiç basmadı zar zor aldı mecbur değiştim 1090 tl bosch agm akü hepside 1200 dü ihtiyacı olana yardımcı olurum 

43A069EB-7A4B-4A76-8863-5788B47B3564.jpeg

B6FA07AA-4035-449A-A0DC-3A2868FF4A5A.jpeg

Upvote 0
@eriklivotka Güncel servis fiyatı.  Dün taktırdım.

Arayıp fiyat alabilirsin. Servis öğlene kadar çalışıyormuş. İndirim almak için zubizubi uygulamasını indirip kayıt olman yeterli. 

Upvote 0
@eriklivotka Bosch aracınızın 3. aküsü mü? 

Varta da servisin değiştirdiği orjinal akü galiba.

Eğer öyleyse 2. Aküyü ne kadar süre kullanabiliriz? 

Upvote 0
@eriklivotka Bosch aracınızın 3. aküsü mü? 

Varta da servisin değiştirdiği orjinal akü galiba.

Eğer öyleyse 2. Aküyü ne kadar süre kullanabiliriz? 
Yok 3 akü değil ilk akü değişimi servise soracak zaman kalmadı çünkü karşımdaki tek bir akü kalmıştı onuda kaçırmak istemedim nette baktım 1200 dü komşu işi 1090 at taktılar 5 dakikaya hallettik birde hafta sonu öglen kapatıyor her yer yarın düğün var yolda kalırım korkusuna servisede hiç sormadım direk değişimi yaptım agm alüler efb akülete göre zaten pahalı daha farklı iç yapısı var şu anda marş alma sesi bile gitti eziyet emişim arabaya 3 aydı bu şekilde çalışıyodu günlük kullandığımdan gidiyodu ama 1 gün yatsa basmazdı galiba 

Upvote 0
Haziran ortasında benim aracımın aküsü bitti yetkili serviste yeni start stoplu akü takıldı 680 TL fiyatı vardı, 1200 çok yüksek gibi.

Upvote 0
hocam aracınızın garantisi var mıydı? benim aracın ki garanti kapsamında değişti ücretsiz olarak. 4 senesinde

Upvote 0
@Serkanasn sizin akü büyük ihtimal efb akü onların fiyatı uygun 600 lira agm aküler en uygunu varta buldum nette oda 950 di ha bosch ha varta dedim star stopta çalışmıyodu şimdi oda etkin aküyü yanlız değişirken aracı çalışır vaziyette değiştiler hata vermesin diye rolenti biraz artıyo okadar o şekilde değiştiler

Upvote 0
@eriklivotka ha bosch ha varta ha inci ha mutlu 🤔bunlar illaki birbirinden farklı ama bu akü de üzmez sizi inş akü işi kullanım ve kullanılan şartlarla ilgili aynı akü yılda 5 bin yapan kişiye 3 yıl dayanıyor 20 bin yapana 7 yıl antalyadakine 5 yıl dayanıyor erzurumdakine 4 yıl vs vs örnekleri sıralayabiliriz 4.5 yıldır aracımın üstünde varta agm var 1.6 tdi kışın eskişehirde tek marşta alıyor fakat start stop yazın 2 dk devreye girerken kışın 20 dk da devreye giriyor soğuk artık zayıflayan aküyü daha çok etkiliyor her gün 50 km yapmasam  şimdiye akü bitmişti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
[mention=12634]eriklivotka[/mention] ha bosch ha varta ha inci ha mutlu [emoji848]bunlar illaki birbirinden farklı ama bu akü de üzmez sizi inş akü işi kullanım ve kullanılan şartlarla ilgili aynı akü yılda 5 bin yapan kişiye 3 yıl dayanıyor 20 bin yapana 7 yıl antalyadakine 5 yıl dayanıyor erzurumdakine 4 yıl vs vs örnekleri sıralayabiliriz 4.5 yıldır aracımın üstünde varta agm var 1.6 tdi kışın eskişehirde tek marşta alıyor fakat start stop yazın 2 dk devreye girerken kışın 20 dk da devreye giriyor soğuk artık zayıflayan aküyü daha çok etkiliyor her gün 50 km yapmasam  şimdiye akü bitmişti.
Ben sadece hafta sonları arabaya biniyorum kışın 2 hafta binmediğim oluyor ekim 2013 de aldım 1.4 tsi şuan 22 bin km de exide efb 59 luk fabrikasyon aküyü hala kullanıyorum [emoji4] yalnız start stopu hiç kullanmıyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0

Geri
Üst Alt