Mk7 Far + Yağmur Sensörü, Otomatik Kararan Dikiz Aynası

Golf 7 Kararan Ayna Servis satış fiyatı : 949,9
Golf 7 Yağmur Işık ve nem sensörü fiyatı : 437,78
Golf 7 Auto konumlu Far anahtarı fiyatı : 285,56
Toplam :1673,24 tl Sadece parça fiyatı

-ender elektonikte 1518 (işçilik dahil)

Bunun yerine çinden 140-180 dolar arasında satılan komple set mevcuttur. Bu sayede ışık yagmur paketini +kararan dikiz aynasını uygun bir maliyetle kendimiz de yapabiliriz. Aracın garantisinin bozulma riski yok denecek kadar az zira serviste nem sensörü değişmişmi? Yok dikiz aynası değişmişmi diye bakacaklarını hiç zannetmiyorum.

http://tr.aliexpress.com/item/GENUINE-Original-Auto-headlight-switch-Rain-Wiper-Sensor-Anti-glare-Dimming-Rear-View-Mirror-For-VW/32297143378.html?spm=2114.13010208.99999999.291.T4koHw

Açıkçası bu tip uygulamaların kendim yapıp bunun vereceği hazzı hiç bir yerde bulamam diye düşünüyorum. Şuan incelmeye devam ediyorum. 1 ay sonra heralde bende girişirim bu işlere diye düşünüyorum

Yaklaşık 1 aydır bu konuyu araştırıyorum.Genelde herkes memnun.Memnun olmayanlar ise sensörün hassasiyetinden yakınmakta.Çok zifiri karanlık olmadığı sürece coming/leaving home un çalışmadığını okumuştum.İstanbulda ender elektronik harici mantıklı bir fiyata montajını yapacak yer bulursam düşünmeden alırım.

Sonradan takanlar LUX değerini ayarlamadıkları için hassasiyetinden şikayetciler 

Necati ustadin buraya gelmesine sevindim. Golftr de bahse konuda ilk mesajinizi editlediginiz icin kodlari bulamamistim artik bir sekilde urunler elime gecince size danisiriz ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Sonradan takanlar LUX değerini ayarlamadıkları için hassasiyetinden şikayetciler 
necati ustam bu lüx değeri nasıl ayarlanır bilgi verirseniz sevinirim

Moderatör tarafında düzenlendi:
yağmur ve ışık sensoru aliexpresste 20$ auto konumlu far anahtarı 20$ ve far anahtarından bcm ünitesine kablo çekilmesi gerekiyor oda enderelektrinik te kablo 20tl hepsi bu kadar ... bcmdeki C sütünün 16nolu pinine auto konumlu far anahtarından yeni aldığınız kabloyu montaj yapacaksın ( çok zor iş deyil) toplam maliyet 40$ +20tl = yağmu sensoru ve auto konumlu far anahtarinin hazır.... ben aldım yaptım oldu....
Hocam memnun musunuz, bende 1 aya ekipmanları alıp girişeceğim inşallah

tavsiye ederim...

sadece bcm ünitesi ne kablo çekmek biraz zahmetli o kadar...

kabloyu da sadece ender elektronikte bulabildim...

sensörler iyi çalışıyor şu ana kadar bir sorun yaşamadım..

coming home leaving home aktif ...

Kablo çinde de var, hepsini oradan alacağım. BCM işini de Necati Usta sağolsun detaylıca anlattı, Emrah Abi de destek verdi bende gaza geldim. Murat Abiyle beraber yaparız dedik, yapacağız bakalım inşallah

ben kablonun özel vw servislerinde de olabileceğini düşünüyorum sanayiye gidince bir bakmak lazım

Arkadaşlar bugün bizim buralarda bayağı yağmur yağdı ve yağmur sensörünü güzelce bir test etme imkanım oldu.yağmur damlaları düştüğü gibi çalışmaya başlıyor ve yağmurun şiddetine göre hızlanıp yavaşlıyor silecekler.kendim manuel yapsam bukadar güzel kontrol yapamam.kararan iç dikiz aynasıda başlı başına bir olay.arkamdan farları patlatsalar bile aynada sönük farlar görüyorum.şaşırmış durumdayım gerçektende iyiki bu opsiyon varmış arabada.

2016 golf7 1.2 tsı comfortline sürüş komfor ve ışık paket

istanbulda montajı yapan bir usta varmıdır bilgisi olan?

@yusuf yusuf hocam parcalari aliexpressten almayi dusunuyorum fakat montaj beni aşar.bu uygulamayi yapan bir yer bulursam siparişi geçecem

@soner34soner hocam istersen al bende bi bakayım parçalara bir kablo sensör ve far anahtarı gerekiyor sanırım farlı bir durum olursa apo ustaya danısırız benim golfun tesisatına göre veya şemalardan bakıp yapılabılır

Geri
Üst Alt