Aracı P Konumunda Terk Ediniz (Değişim Sonrası Tekrar Uyarı Çıktı)

@Bink 

Bir daha Volkswagen marka araç alırsam 2 olsun. Almanya'ya gerekli şikayetler için başvuruda bulunacağım. Müşterisini bu kadar rezil eden bir firma görmedim. 
Bir daha vw audi seat skoda marka araç alırsam diye başlayın bence porche de bunların ama şanzımanı farklı olduğu için onu katmadım, çok da haklısınız ama bu vw ile ilgili bir durum değil tamamen türkiye ve distribütör firma ile ilgili bakınız abd de şu an emisyon skandalına karışan binlerce tdi güneşin altında çürüyor parasını verip vatandaştan araçları geri almak zorunda kaldılar bu milletin hakkına, parasına sahip çıkan yok soygun ekonomisine hoş geldiniz.

Volkswagen Dicle Otomotiv "Mikro Şalter" değişimi için 700 TL ücret talep etti. 

@Bink mikro şalter denilen parca sunada araçta bulunan bi parça değil. Sonradan takılan bi parca bence ücrete itiraz edin sonucta aracta olupta bozulan bi parça değil ve kronik bi arizanin çözümü icin araca takilan bi parça...

Volkswagen Dicle Otomotiv "Mikro Şalter" değişimi için 700 TL ücret talep etti. 
kardeşim doğuşa şikayet ettim bugün dönüş yapıldı şirket gereği kronik sorun olsada zararına da yapılsa  ( 205 tl sözde zarar bu fiyat doğuş için )fiyat dediler bu ücret karşılığı değişim yapacaklar

sende şikayet et benden de 700 tl istemişlerdi şimdi servis aradı  205 tl civarı fiyata yapılacak aracı getirin değişimi yapacaz dediler.

@palsak Sizin de daha önce vites kol mekanizması mı değişti? Benim durum sizinkinden biraz farklı, ben değişim yaptım ve sorun düzelmedi. Benden haksız yere ücret talep ettiklerini düşünüyorum. Bu konu ile ilgili Almanya'ya mail attım. İki gündür oyalıyor Volkswagen. Bakalım sonuç ne olacak. 

@palsak Sizin de daha önce vites kol mekanizması mı değişti? Benim durum sizinkinden biraz farklı, ben değişim yaptım ve sorun düzelmedi. Benden haksız yere ücret talep ettiklerini düşünüyorum. Bu konu ile ilgili Almanya'ya mail attım. İki gündür oyalıyor Volkswagen. Bakalım sonuç ne olacak. 
benim değişmemişti senin farklı kardeşim bence sen o parayı iade al bunu da sana 205 tl ye tekrar yapsınlar:D

saçmalık başka bişey değil

geçen yazdım 2012 corolla benzin deposunda bir parça 2017 de ön yolcu hava yastığı fişeğide 2018 servis bizzat aradı ve çağırdı sıfır ücret talebiyle değişti

vw bırak aramayı biz uğraşıyoruz ve üzerine para veriyoruz

adamlar şirket politikası gereği kronik arızada olsa garantisi biten araçlardan parça ücreti alıyormuş doğuş öyle diyor bana

Konu ile ilgili olumsuz deneyimimi Şikayetvar sitesinde paylaştım, Volkswagen dönüş yapma nezaketi bile göstermedi! 

Şikayete buradan ulaşabilirsiniz.

Emin olun şu an Türkiye dışında bir ülkede olsaydık, Volkswagen bu sorunu müşteriyi ikiletmeden çözerdi. Doğuş Otomotiv, bu markayı hak etmiyorsun!

Uzay Oto, şuanda bakımda olan ve daha önce bu uyarıdan bir kaç defa çıkmış aracım için mikro şaltere 550₺ gibi bir fiyat çıkardı... 

Uzay Oto, şuanda bakımda olan ve daha önce bu uyarıdan bir kaç defa çıkmış aracım için mikro şaltere 550₺ gibi bir fiyat çıkardı... 
Dogusa sikayet kaydi ac

Almanyaya yaz

Sikayetvar yaz

Reise de yaz

İyi niyet garantin var senin tum bakimlarin yetkili servis ve uzatilmis garantin yeni bittimesine rağmen cok para çıkmış

Yetkili servis benim açımdan pişmanlıktır. Ne hata olursa olsun ilk denilen şey kullanıcı hatası sonrada size bir fiyat çıkartılır aman Allahım buda ne ama aracım servis bakımlı dersiniz. Sonra size derlerki genel merkezle görüşeceğiz. Merkezle görüşülür atıyorum size önceden 5bin lira fiyat verilmiştir ama genel merkez iyi niyet adı altında 2 bin liraya sorunu çözecektir denilir. Size ölüm gösterip sonra size hadi yine iyisiniz sıtma olmuşsunuz denir. Hep aynı numara hep aynı düzen. Vw Türkiye'de birilerinin tekelinde olduğu sürece servisler vw almanyanın kabul ettiği hatalardan bile para almak için elinden geleni yapacaktır. Ne demiş ünlü bir yazar "Düzen böyle bu gemide". 

Sözün özü araç arıza yaptığında iyi bir ustat bulup 3 te 1 fiyatın dışarıda yaptırın geçin gitsin.

@HONEY Bizim şu “ tüm bakımlarımı serviste yaptım “ deyip “iyi niyet garantisi” dediğimiz şey farklıymış. Adı iyi niyet garantisi değilmiş... baika bir şey söyledi adam fakat anlamadım. 
Telefonda daha önce iyi niyetten yaptıran var tanıdığım, ondan da başta ücret talep etmişler sonra doğuş ve almanyaya mail göndermiş sonra kabul edip ücretsiz yapmışlar, dedim :)  kabul ettiler ptesi sabah parça gelecek takacaklar ücretsiz bir şekilde hocam :)  
Ve de dediğiniz gibi hocam araba 2015 olabilir ama garantisi yeni bitti. Hiç bakmadan sizin garantiniz 2017 de bitmiş. 1 yıl iyi niyet garantisi 2018 olur o yüzden bitti diyor.... halbuki 2020 ocakta bitti...

Moderatör tarafında düzenlendi:
@agacmalzeme tam olarak bahsettiğiniz gibi bir şey oldu hocam... son görüşmede ücretsiz yapılacak mı yapılmayacak mı doğuşla görüşeyim ona göre dedim, yapılacak sorun yok, dedi servis danışmanı

Eveeet benimde başıma gelirmi gelmez mi derken 2-3 seferdir, tam aracı D ye alıp hızlanacakken kısa süreliğine "Aracı sadece P konumda terk edin" uyarısı baş göstermeye başladı. Bende bi servise görüneyim bakayım ücretli mi değişecek ücretsiz mi !  Araç hala garanti kapsamında.

2 seferdir yolda giderken saniyelik olarak hata görünüp kayboluyor, sanirim bana da bir cisim yaklaşıyor.. 

Arkadaşlar biraz araştırma yaptımda, bu uyarının "Güvenlik" açısından herhangi bir problem olmadığını öğrendim,

Hata görselindeki yazı şu şekilde "Aracı Sadece P konumunda Terk edin" yani burda araç bizim onu N konumunda veya D konumundayken terk ettiğimizi algılıyor.  Tabii  bu uyarının gösterilmesi can sıkıcı, parçanın değişmesi tabii ki gerekiyor.

Araç  o an bize "çabuk vitesi P konuma alıp aracı terk et" demiyor.  =)

hata.jpg

Geri
Üst Alt