SES SİSTEMİ ÖNERİ

Sedan için birşey diyemem ama 30 cm ve üzeri cihaz hb araçta kapı hoparlörlerini değiştirmeden yoğun bas ve gürültü yapar.

bagajda 1 ayakkabi kutusu genisligi kaldi sadece :D  ve basin onunden biraz yani genel olarak cok yer kapliyor

Hocam piyasa da 5 kanal amfiler mevcut saund magusun var mesela bas besleme ayri mid lere ayri verebilir.Yada tek kanal bas amfi alabilirsiniz.Burada önemli olan teybin sub woofer çıkışı olmasıdır.İmkaniniz varsa bas çıkışı olan teyp almalisiniz.Yoksa ses te biraz sikinti olabilir...

Yaklaşık 2 aydır ses sistemini kullanıyorum, kullandığım bass cadence çift bobin fxs 600 ve amfi For-x 1800.5 

Şuana kadar yaşadığım tek sorun arka kapıya taktırdığım dsk 165.3 dan  gelen çınlama sesi.

Sorunun kaynağının da orjinal crossover olduğunu gördük.

Genellikle bu hertzi takarken crossover takmadan montaj yapıyolarmış ve daha yüksek performans alıyolarmış fakat crossover takmadığınız  zaman teyp üzerinden balance-fader ayarlarını yapamıyorsunuz.

Bunun sebebi de tahmini olarak crossover olmadığı için 4ohmda sabitlenemiyor ve teyp algılamıyor diye düşünüyorum.

Bass olarak çok fazla bass denedik fakat hiç biri cadence kadar etkili olmadı. Bu bass için de amfi 4 ohm da 200w güç sağladığı için yetersiz kalacağını söylediler fakat bass çift bobin olduğu için ve amfi 2 ohm 320 w kadar güç verebiliyor ortaya çıkan güç şuan da kapılardan trim sesi yaratacak kadar güçlü ve yeterli geldi bana.

Sonuç olarak özetlersek eğer orjinalden tatmin olmayıp bir tık daha iyi bir ses sistemi düşünüyorsanız kendi yaptığım sistemi öneririm fakat ön ile arkayı aynı(Hertz Ck 165) takmanızı öneririm ve virüsden sonra ki ilk fırsatta bende arkaları Ck165 ile değiştirmeyi düşünüyorum. 

Hatta ben yaptıktan sonra dayanamayan bir abiminde A3 Sedanına da bu sistemi yaptık fakat onun aracı sedan olduğu için onun bassını 30 Cm daha farklı bir bass ayarladık.

Yapılan sistemin 2 ay önceki maliyeti herşey dahil 4000 tl oldu.

Ön kapılar: Ck 165

Kapılar : Dsk 165.3

Amfi: For-x 1800.5 (5 Kanal)

Bass: 38cm Cadence fxs 600

Gile güle kullan, 38 cm bassı nereye (kutulu-kıtusuz) koydunuz

@sertan Teşekkürler hocam kutulu bagaja koydum, boydan tam oldu sadece yanında yanına spor çantası,ayakkabı kutusu vs koyabiliyorum ama aracı tek kullandığım için bagaja ihtiyacım olmuyor, olunca da bassı çıkarıyorum :D  

@yusuf merhaba yusu bey dynaudio nerden teymin etttiniz alırken neye dikkat etmeliyim her yerde arıyorum Yurt dışında buldum dönmediler

@AhmetM  BEN GOLF 7 SAHİBİ BİRİ olarak söylüyorum kendi ses sistemi gayet yeterli bunu diyen kisi diger aracimda 48 cm lik cadence bas wardi jbl bas anfisi ile sürüyordum 😃. şunu demek istiyorum anfiye elektrik aku kutuplarindan almadan ayrıca medya cikisindan ses cikislarini almadan arabayi sokmeden arkaya nasil ulasiyorsunuz merak ettim acikcasi yillardir tesisat yaptığım için söylüyorum yukarda sokmeden olur denmis bilmediğim icin soruyorum bu mümkünmü ? 

@IBS6134 merhabalar umarım aradığım kişisinizdir. :D  şuan bir karar vermenin arefesindeyimde. vibe in istetme için kullanılan mini amfili sistemlerinden düşünüyorum. bu konuda tecrübenz ne olur ben öyle arkaya kocaman bass koyamam coluk cocuktan dolayı amacım temiz bir ses almak orjinale yakın bir sistem yaratmak. 

@GkM_2015 Hocam bu arabalara özel isletmelere uygun subwoferler var mesela dynaaudıonun bıldıgım kadarıyla forumda konusuda var hem yer kaplamaz hemde sesi iyi alırsınız ama bunun için maddiyat önemli biraz pahalı işler :)  he birde şunu yapabilirsiniz golflerin ön kolonları iyi arka kapılar biraz zayif onları kaliteli birmarkaile değişim yaparsanız yeterli olacaktır kanımca bu göreceli tabine isteiğinizede bağlı 

meselabu ilan uygun fiyat :)

Geri
Üst Alt