Koltuk Döşemesi Söküğü

Emptis

Yeni Üye
İsim
Şahin
Aracımın şoför koltuğunda tam binip inerken sürtünme olan yerde önemli bir yıpranma söz konusu. Bu tarz sorunları kılıf değiştirmeden tamir eden bildiğiniz bir yer var mı acaba? 

P_20190406_123227.jpg

Ayni durum benim araçta da var. Yan parca degisimi yaptiranlar varsa, gorsel atabilirlerse cok makbule geçer

Upvote 0

Aynı sorun hepimizde var golf VII nin kronik koltuk sorunu istanbulda güzel bir yer var mı? bildiğiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
İstanbul'da bildiğim en iyi döşeme ustaları ArtCar Cem ADALI ve UdCustomWorks Ünal DEMİR.

Upvote 0
Aynı sorun bizdede var ve çözümü yeni koltuk sanırım

Upvote 0
Açıkcası İşin en zor kısmı uygun kumaşı bulabilmekte dış taraftaki siyah kumaş bulunabiliyor fakat iç tarafta kalan işlemeli kumaşı bulmak çok zor döşemeci bir tandığım ile görüştüm iç taraf için numune verdi fakat çok az bir renk farkı var gibi veya koltuklar pis ondan dolayı renk tutmuyor hafta içinde yaptıracağım fakat kararsız kaldım sonuç olumlu olursa fiyat bilgisini buradan paylaşırım olmazsa tek çare çıkma kılıf bulmak.

WhatsApp Image 2022-06-19 at 18.57.36.jpegWhatsApp Image 2022-06-19 at 18.57.36 (1).jpegWhatsApp Image 2022-06-19 at 18.57.35 (1).jpegWhatsApp Image 2022-06-19 at 18.57.36 (3).jpegWhatsApp Image 2022-06-19 at 19.03.56.jpegWhatsApp Image 2022-06-19 at 19.03.56 (1).jpeg

Upvote 0
Bu gün aracıma Arca serviste hidrolik değişimi yaptıktan sonra bej alcantra koltuklarım da sigara yanığı tadilatı yapılmış fakat içime sinmediği için kumaş değişimi için Şaşmaz da Güngör Oto Döşemeye gittim.
Bej olan orta Alcantra kumaşlardan mevcutmuş ama kenarda olan kumaş piyasa da yokmuş siyah olan kumaşın çok benzeri var ama bejde yok dendi.
Parça kumaş değişimi için de parça başı 1000 tl gibi fiyat verdiler.

Upvote 0
Açıkcası İşin en zor kısmı uygun kumaşı bulabilmekte dış taraftaki siyah kumaş bulunabiliyor fakat iç tarafta kalan işlemeli kumaşı bulmak çok zor döşemeci bir tandığım ile görüştüm iç taraf için numune verdi fakat çok az bir renk farkı var gibi veya koltuklar pis ondan dolayı renk tutmuyor hafta içinde yaptıracağım fakat kararsız kaldım sonuç olumlu olursa fiyat bilgisini buradan paylaşırım olmazsa tek çare çıkma kılıf bulmak.

Ekli dosyayı görüntüle 58978Ekli dosyayı görüntüle 58980Ekli dosyayı görüntüle 58979Ekli dosyayı görüntüle 58981Ekli dosyayı görüntüle 58982Ekli dosyayı görüntüle 58983
Aynısı değil evet ama çok yakın, sökülme deforme çok fazla sizinkinde, Çaresiz yaptıracaksınız hocam. Dediğiniz gibi kirli temiz olması tonun farklı görünmesine de sebep oluyor olabilir.

Peki oradaki sünger tabakasına bir hal çaresi var mı? Yani kaşar dilimler gibi oraya biraz sünger dilimleyip yapıştırmak gerekir mi acaba ?

Çünkü üzerine kumaş geçirince o bölge çökük gibi kalacak kumaş pot kalacak gibi geldi bana.

Bu gün aracıma Arca serviste hidrolik değişimi yaptıktan sonra bej alcantra koltuklarım da sigara yanığı tadilatı yapılmış fakat içime sinmediği için kumaş değişimi için Şaşmaz da Güngör Oto Döşemeye gittim.
Bej olan orta Alcantra kumaşlardan mevcutmuş ama kenarda olan kumaş piyasa da yokmuş siyah olan kumaşın çok benzeri var ama bejde yok dendi.
Parça kumaş değişimi için de parça başı 1000 tl gibi fiyat verdiler.
Fiyat bilgisi de eklediğiniz için teşekkürler. Arabada sigara içirmemek için bir neden daha. Kendim içerim de başkasına içirmem 😀

Upvote 0
Aynısı değil evet ama çok yakın, sökülme deforme çok fazla sizinkinde, Çaresiz yaptıracaksınız hocam. Dediğiniz gibi kirli temiz olması tonun farklı görünmesine de sebep oluyor olabilir.

Peki oradaki sünger tabakasına bir hal çaresi var mı? Yani kaşar dilimler gibi oraya biraz sünger dilimleyip yapıştırmak gerekir mi acaba ?

Çünkü üzerine kumaş geçirince o bölge çökük gibi kalacak kumaş pot kalacak gibi geldi bana.

Fiyat bilgisi de eklediğiniz için teşekkürler. Arabada sigara içirmemek için bir neden daha. Kendim içerim de başkasına içirmem 😀
Ben sigara kullanmam aldığım kişi ilk sahibi koltukların anasını aglatmis

Upvote 0

En dıştaki sünger tabakası zaten döşeme kumaşının kendi süngeri altındaki dokumadan görebilirsiniz koltuk süngeri değil yani parça değişince pek fark olacağını sanmıyorum tabi bu benim koltuklar için geçerli daha oyuk olanlar için dediğiniz gibi dilimleyip yapıştıranlar görmüştüm ne kadar sağlıklı olur muamma .

Upvote 0
@bmrt95

Bir civic forumundan savrulup bu foruma gecerken ugramış olsam ??

Şu koltuk döşemelerini görünce
Elimin altındaki hondaya
1000 kere şükür ederdim.

Made in Almanya arabaya hiç yakışmayan hareketler bunlar ?

F sürtünme ?
Yesinler böyle bahaneyi

Eşe dosta
belimdeki smith wesson tetik kilidi boşaldı silah ateş aldı diye yutturmak lazım.

Ayıp derecede Malzeme DANDİK
Bahanesi yok

2001 mk4 golf comfort döşemesi teşhir ederim burada (km298.000) (yan apartman komşu)

Bu adam sürtünmüyormu 21 yıldan beri arabaya inip binirken ?

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2022-06-19 at 19.03.56 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-19 at 19.03.56 (1).jpeg
    110.1 KB · Görüntüleme: 26
  • WhatsApp Image 2022-06-19 at 19.03.56.jpeg
    WhatsApp Image 2022-06-19 at 19.03.56.jpeg
    105.4 KB · Görüntüleme: 26
Upvote 0
Ben bu sorudan dolayı komple sıfırladım koltuklarımı hemde ısıtmalı olarak :D Elimde 4 takım da var hala yıprandıkça değiştiririm :):)

Upvote 0

Bende deri kaplattığım için kalan orjinal bej döşeme arka koltuk kılıfları var. Önleri sattım. Arka kumaş arayan varsa yardımcı olabilirim.

Upvote 0

Geri
Üst Alt