@MSE

diğer tarafa takılır mı hocam? kablo ve kod altyapısı hazır midir?

maniax dedi:
@MSE

diğer tarafa takılır mı hocam? kablo ve kod altyapısı hazır midir?
Hocam kod sorun değil halledilir ama kablo tesisatı yoktur çekmek lazım. Hatta kodla uğraşmadan sol taraftaki tesisattan bile kablo çekilir. Stop lambası içinde sis olarak yanan ışıktan sağda var mı asıl onu öğrenmek lazım. Evde halojen stoplar var şimdi baktım onlarda yok.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:
mcanerol dedi:
@newspeed

hocam kocaman bir masallah diyorum size.

kar yokmuş gibi gidiyorsunuz valla. İstanbullu şoför gerçekleri de var bu videoda.

Ankara'ya 2 mm kar yağsın etraf 4leri yakıp 30 la evine gitmeye çalışanlarla doluyor.

sus-pus da güzel gitmiş videoya ;)
Hocam merak etmeyin istanbulda da bol bol dörtlü yakıp gezen oluyor. Ben asıl sis olmadığı halde arka sis lambalarını yakanlara fitil oluyorum. O kadar parlak yanıyor ki o lambalar resmen gözünüzü kör ediyor.
Benim asıl gıcık olduklarım Fiat Ducato'lar. Işıklarda dibimde durduklarında kör oluyorum resmen. Nasıl yapıyorlarsa yan aynalardan hedef alıyorlar  :-

newspeed dedi:
@arfkync beni kastediyorsunuz diye düşündüm  :) Siz ne taraflarda oturuyorsunuz?
aynen hocan yanlış alıntı yapmışım..videoda baktım yollar çok tanıdık ;) çınardere tarafındayım ben

MSE dedi:
Hocam geçenlerde burası çok sisliydi. Sis farı açık ve kapalı led stoplu golf görme şansım oldu ve yoğun siste kesinlikle açılması lazım. Normal ledler o kadar da belli olmuyor sis varken. Anca frene basılında belirginleşiyor.

@maniax

@mcanerol

Sizin dediğiniz gibi durumlarda katılıyorum hocam yakılsın. Fakat ortada hiç bir şey yokken çok az bir sis oluyor dörtlüler sis lambaları sanırsınız tipi filan var görüş mesafesi sıfır. İster istemez insanın gözünü alıyor birde o zaman görüş mesafeniz düşüyor işte :D

mcanerol dedi:
Hocam geçenlerde burası çok sisliydi. Sis farı açık ve kapalı led stoplu golf görme şansım oldu ve yoğun siste kesinlikle açılması lazım. Normal ledler o kadar da belli olmuyor sis varken. Anca frene basılında belirginleşiyor.

@maniax

@mcanerol

Sizin dediğiniz gibi durumlarda katılıyorum hocam yakılsın. Fakat ortada hiç bir şey yokken çok az bir sis oluyor dörtlüler sis lambaları sanırsınız tipi filan var görüş mesafesi sıfır. İster istemez insanın gözünü alıyor birde o zaman görüş mesafeniz düşüyor işte :D
Aynen öyle hocam :) Ayrıca normal günlerde arka sisleri açık gezen arkadaşlara özel kodlamamız mevcut bi-xenon + ön sisler ile selektör :)

MSE dedi:

@maniax

@mcanerol

Aynen öyle hocam :) Ayrıca normal günlerde arka sisleri açık gezen arkadaşlara özel kodlamamız mevcut bi-xenon + ön sisler ile selektör :)

Aynen hocam biliyorum kodlamayı. Foruma uzak kaldığım donemde siz kodlama konusunda Master olmuşsunuz :D Orhan hocamın payını es geçmeyelim ama mentor olarak :D Ama sabah sabah arka sisler diğer sürücüler kulaklarımızı çınlatır :D

mcanerol dedi:

@maniax

@mcanerol

Aynen hocam biliyorum kodlamayı. Foruma uzak kaldığım donemde siz kodlama konusunda Master olmuşsunuz :D Orhan hocamın payını es geçmeyelim ama mentor olarak :D Ama sabah sabah arka sisler diğer sürücüler kulaklarımızı çınlatır :D
Estağfurullah hocam elimizden geldiğince bişeyler yapmaya gayret ediyoruz. Orhan hocam hepimizin hocasıdır :)

Arka sisi açık gezenlere sinirlenmeyen yoktur heralde. Adana'daki kuzenim de açardı bir iki kızdım arkaları kapattı sadece önleri açıyor artık :)

tum yorumlar icin tesekkurler, cumartesi gunu petlas bayine gittim kis lastigi almak icin.. fakat sifreli bijon anahtarini bulamadigimizdan lastik alamadim.. aracin 3. sahibiyim, diger sahiplerininde konuyla ilgili fikri olmayinca bize dogus oto yolu gorundu

nyhavn dedi:
tum yorumlar icin tesekkurler, cumartesi gunu petlas bayine gittim kis lastigi almak icin.. fakat sifreli bijon anahtarini bulamadigimizdan lastik alamadim.. aracin 3. sahibiyim, diger sahiplerininde konuyla ilgili fikri olmayinca bize dogus oto yolu gorundu

Hocam o iş baya sıkıntılı. Eğer stepneyi hiç değiştirmedilerse hemen orada olması lazım. Yoksa durum sıkıntılı

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bugün birkaç lastikcinin yönlendirmesiyle contiye yöneldim

Conti ts 850 205-55-16 için 240TL fiyat aldım

Bende eski aracımda 195/55/16 kullanmıştım. petlas snowars 651 ürününden Gayet memnun kaldım. kaldıkı Türkiye Markası ve uygun olup kaliteli olması diye özetleyebilirim.

Geri
Üst Alt