Kır güvercinim

osmanturev

Üye
İsim
Semih
Bol keyifli ve de golf tutkulu günler hocalarım, abilerim, kardeşlerim. Uzun bir araştırma, çekilen sıkıntılar, karar değiştirmeler, bayinin kapısından dönmeler sonucunda nihayet 1 eylül günü itibarıyla kır güvercinime kavuşmuş bulunmaktayım. Aracım 1.2 tsi manuel tungsten gri golf. Ekstra olarak  sürüş konfor paketi mevcut araçta. Aracımı vosmer gaziemir bayiinden aldım yaklaşık %4 lük bi indirimle 63300'e denk geldi. Sigorta 702 tl kaskosu 1323 tl tuttu. Her ikisi de axa'dan. Aracım şu an itibarıyle 750 km de. aracımı tanıma evresindeyim hala. İzmir'in Aliağa ilçesinde ikamet etmekteyim. bol tepeli bol ışıklı ve de bol araçlı bir ilçe olduğu için şehir içi kullanımında henüz 7 litrenin altına düşebilmiş değilim. genel olarak da 9-10 arası tüketime sahibim. tabi bunda hem benim araca henüz tam alışamamamış olmamın hem de aracın daha yeni olmasının payı olduğunu düşünüyorum. uzun yolda is neredeyse lpgli şahinimiz kadar az yakmakta. kuşadasından aliağaya 4.9 ortalamayla geldim. hızım 100-120 arasında değişti bu süreçte.

Araç ile ilgili ilk izlenimlerime gelecek olursam araç bence harika. comfortline donanımın farkını dönüşe duyarlı farlar ve iç ambiyans aydınlatması ile gece sürüşlerinde; destekli koltukları ve hız sabitleme ile uzun yolculuklarda yaşamak çok güzel. bu sebeple beni comfortline donanıma yönlediren @yusuf Hocama ve @silvershadow Murat Hocama teşekkür ederim. Belimde problem olmasına rağmen kır güvercinimle uzun bir yol çıksa da sürsem diye can atıyorum. hiçbir şekilde yormadığı gibi üstüne üstlük araç uzun yolda keyif veriyor. 1.2 motorun hiçbir şekilde çekiş problemi yok. Foça'nın virajlı ve yokuşlu sahil yollarında virajlarda çok stabil ve çoğu zaman yokuş tırmanırken 5. vitesten 6. vitese yükseltme uyarısı veriyor.

Demem o ki araç çok güzel. ben ve çevremdekiler dahil iyi ki almışız diyoruz. hatta kız arkadaşım senin arabandan sonra diğer araçlar çok rahatsız geliyor dedi. ben de 8 senedir kullandığım şahinimizi(ki stüne araç tanımazdım & :) golf kullandığım iki hafta sonra kullanınca (daha doğrusu kullanamayınca) şaşırdım. ya bu araba bu kadar sert ve rahatsızmıydı dedim. gerçekten çok rahat çok stabil bi araç golf. Forumdaki golf sahibi tüm arkadaşlarıma kazasız belasız bol keyifli sürüşler, aracı olmayan ve alma arifesindeki arkadaşlarıma da bu keyfe çabuk ulaşmaları dileklerimi iletiyorum. İyi günler.

1250_c38c749443888941c8ebaa5f0cf831b181a0fc50.jpg

1252_37ee57bb933f27b74ca86ef972afd9e3b6e0fbb5.jpg

1254_1778bae49c930a4642dc1314da5bac270584df21.jpg

1256_be52e392540dd3210310e63e2e6494eda68c9ba2.jpg

@osmanturev

Çok mantıklı  bir motor seçimi hocam. Renk seçimi zaten harika. Allah kaza bela vermesin öncelikle. Zaten arabanıza 1-2 ay içerisinde iyice alışıp az yaktırmaya başlayacaksınız. Zamanla 1-2 küçük dokunuşla Golf'ünüzü daha yakışıklı hale getireceksiniz.

Ben de yeni üye olmama rağmen forumun yardımseverliğinin ve ilgisinin faydasını çok gördüm. Öncelikle size önerim forumun aksesuar bölümüne bir göz atmanızdır.

İyi günlerinizde kullanın :)

Kazasız günlerde kullanın inşallah hayırlı olsun :)

Kazasız günlerde, güle güle kullanın aracınızı. Hayırlı olsun.

hayırlı olsun , güle güle kullanın.

Polis plajının arka yolunda müziği açar gezersin artık  :mad:

Hocam hayırlı uğurlu olsun güle güle binin. Tabi bir şahin değil ama idare ediverin artık :D

@yusuf @Orhan Hoca @theGenius @KabileReisi @Sithnecro @Rust hepinize cok tesekkur ederim iyi dilekleriniz icin hep beraber insallah. @Orhan Hoca hocam kursun gri golf izmirde 4 yaprakli yonca misali. Murat hocam araci satmadan once de.gozlerim cok aradi da gormek nasip olmadi. Insan gozunun onundeki guzelligi goremezmis. Bizim iki sokak altimizda varmis kursun gri golf.

@dtkorkmaz Bizim bi komsumuz 95 model bmw 5 bilmemkaciyla hem plaj yolunun hem de aliaganinbilimum kavsaklarinin driftiyle dragiyla son ses muzigiyle hakkini veriyo. (Anasini aglatiyor bol bol da kufur isitiyor )Ben sakin sakin izmir yolunda dolasmayi tercih ediyorum s=captain @SerkanG sahinin virajlarda got atarak insana drift heyecani yasatmasini ozlicem. Gerci o da kapinin onunde duruyor istedigimde yine surerim. fazla da ozlemem ama ya bu golf cok baska abi  :( '

Moderatör tarafında düzenlendi:
Maşallah Semih hocam, rengiyle gerçekten çok özel görünüyor.. Allah kaza bela göstermesin :'(

Ah bir de jantlar en az 17" olsaydı ah ahh  :) Bir de plakalıklardan kurtulmanızı tavsiye ederim  :mad:

Moderatör tarafında düzenlendi:
@gdervisoglu  Goktug Hocam cok tesekkur ederim. 13" luk cantlaedan sonra hem gozum hem kaba etlerim yeni yeni alisiyor 16" liklara ama ilerde neden olmasin.  :'(

Geri
Üst Alt