Temizlik Kiti

@forzaGilles hocam hortum işini de bir şekilde çözeceğim, koch chemie pw çok duyduğum bir ürün. Sizin de önermeniz üzerine onda karar kıldım. İç temizlik için de yine söyledikleriniz arasından bir karma oluşturacağım. Önerileriniz için çok teşekkürler. Son olarak yıkama noktasında bir akış diyagramı oluşturacak olursak;

-önce aracı güzelce ıslatıyoruz,

-ön yıkama ürünümüzü uyguluyoruz (bunu secho ile sıkıp biraz üzerinde bekletmek kafi sanırım),

-duruluyoruz, sonrasında çift kova ile güzelce asıl yıkamamızı yapıyoruz ve duruluyoruz,

-bu aşamada pw uygulaması kalıyor. Uygulamayı ıslak olarak yapıp, sonrasında durulayıp aracımızı siliyor muyuz ? Optimum uygulama yöntemini de açıklarsanız çok memnun olurum, saygılar.
Ön yıkama yaparken aracı (ıslatmadan) yüzey kuru iken ürünü uyguluyoruz çünkü araç ıslakken ön yıkama ürünü sıkarsak ürün akar gider yüzeye tutunamaz, kirleri yumuşatamaz., bu sebebten kuru iken uygulayın., Secho ile sıkıp 5-6dk. bekleyin sonrasında durulayın., aracın kaportası çok sıcak olmasın mümkünse gölgede yıkayın., güneşten kurtuluş yoksa ön yıkama ürününü veya şampuanı kurutmamaya çalışın (süreyi kısaltın).,

Hortum işini hallederken hortumun ucuna takılan tabancalar var yapı marketlerde satılan., tabanca ile daha iyi su basıncı sağlarsınız., Ayrıca hortum ile yıkama yapacağınız için basınç düşük olacağından aracı bol su ile iyice durulayın..!!

PW 'yi ister ıslakken, isterseniz aracı kuruladıktan sonra keyfinize göre uygulayabilirsiniz.. ben şayet pw uygulayacaksam (araç ıslakken) 1litre suyun içine 30-40ml. arası pw ilave edip, sprey şişe ile veya secho fx2 ile uyguluyorum., secho ile uygulamak daha kolay., sprey şişe ile bir süre sonra parmaklarınız yoruluyor kas yaparsınız :) Ancak secho ile uyguluyacaksanız ön yıkama ürünü için aldığınız secho'yu kullanmayınız çünkü ne kadar içini temizlemeye çalışsanızda temizlenmez, içinde cila kalacaktır., ikinci bir secho almanız gerek.. Sonrasında 2-3dk. bekleyip su ile duruluyorum ve kuruluyorum.,

Koch Chemie PW uygulama yöntemleri;

Recommended dosage:
Machine application:
Apply pure up to 1: 2 via dosing pump.
Recommended consumption per car:
Hot / cold wax: 13-19 ml.
Foam wax: 13-19 ml.
Premium wax: 16-23 ml

Manual application:
Approximately Add 30ml of ProtectorWax to 1 liter of water and apply by foam sprayer or pump sprayer on the cleaned, still wet vehicle and leave to act for a short time.
Thoroughly rinse the product with a high-pressure cleaner to avoid stains.
If used with foam cannon, adjust the predilution accordingly.
Dry off remaining water.
Mix product only for one application and do not store.
Protect from frost and excessive heat.

Moderatör tarafında düzenlendi:

@alicankaradag

Detay sitesinde aşşağıda link'ini verdiğim yerde bir arkadaşımız ihtiyacınız olan pek çok ürünü ve fazlasını bölünmüş olarak satmaktadır., kendisini ile irtibata geçerseniz bütçenizi yormadan uygun fiyata ihtiyaçlarınızı karşılıyabilirsiniz., kendisi güvenilir bir dostumuzdur.., PW, nanolex pure, vp citrus pre-wash ön yıkama, af spritz vs. herşey mevcut; http://www.detailforum.com/konu/satilik-fazlaliklar.1547/

@forzaGilles  iyi en az azındann diğelerine katılmanıza sevindim 

tabiki tercih meselesi ama bilberyy'iyi her yıkamada kullanmayınca da balata kirleri çıkmıyor lakin

auto finessenin kurulama havlusunu çok beğeniyorum belki daha iyisi vardır önerirseniz.onuda denerim

ayrıca Valet Pro Citrus Pre Wash  ön Yıkama Köpüğü olarak geçiyor diye biliyorum.gayette menunum daha iyisi varsa öneriniz lütfen

@forzaGilles hocam kendi sistemimi oluşturmam noktasında çok yardımcı oldunuz, çok teşekkür ederim. Ve dahi yazan fikir veren tüm herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Herkesten biraz birşeyler alarak güzel bir kombinasyon oluşturacağım :)  zamanla, tecrübelerimi yine sizlerle paylaşırım. İyi ki golf aldım, ve iyi ki bu sayfayı keşfettim. Buradaki yardımlaşma mükemmel !!

Ön yıkama yaparken aracı (ıslatmadan) yüzey kuru iken ürünü uyguluyoruz çünkü araç ıslakken ön yıkama ürünü sıkarsak ürün akar gider yüzeye tutunamaz, kirleri yumuşatamaz., bu sebebten kuru iken uygulayın., Secho ile sıkıp 5-6dk. bekleyin sonrasında durulayın., aracın kaportası çok sıcak olmasın mümkünse gölgede yıkayın., güneşten kurtuluş yoksa ön yıkama ürününü veya şampuanı kurutmamaya çalışın (süreyi kısaltın).,

Hortum işini hallederken hortumun ucuna takılan tabancalar var yapı marketlerde satılan., tabanca ile daha iyi su basıncı sağlarsınız., Ayrıca hortum ile yıkama yapacağınız için basınç düşük olacağından aracı bol su ile iyice durulayın..!!

PW 'yi ister ıslakken, isterseniz aracı kuruladıktan sonra keyfinize göre uygulayabilirsiniz.. ben şayet pw uygulayacaksam (araç ıslakken) 1litre suyun içine 30-40ml. arası pw ilave edip, sprey şişe ile veya secho fx2 ile uyguluyorum., secho ile uygulamak daha kolay., sprey şişe ile bir süre sonra parmaklarınız yoruluyor kas yaparsınız :) Ancak secho ile uyguluyacaksanız ön yıkama ürünü için aldığınız secho'yu kullanmayınız çünkü ne kadar içini temizlemeye çalışsanızda temizlenmez, içinde cila kalacaktır., ikinci bir secho almanız gerek.. Sonrasında 2-3dk. bekleyip su ile duruluyorum ve kuruluyorum.,

Koch Chemie PW uygulama yöntemleri;

Recommended dosage:
Machine application:
Apply pure up to 1: 2 via dosing pump.
Recommended consumption per car:
Hot / cold wax: 13-19 ml.
Foam wax: 13-19 ml.
Premium wax: 16-23 ml

Manual application:
Approximately Add 30ml of ProtectorWax to 1 liter of water and apply by foam sprayer or pump sprayer on the cleaned, still wet vehicle and leave to act for a short time.
Thoroughly rinse the product with a high-pressure cleaner to avoid stains.
If used with foam cannon, adjust the predilution accordingly.
Dry off remaining water.
Mix product only for one application and do not store.
Protect from frost and excessive heat.
Ben de koch chemie protector wax olayina girecegim. Seramik isi (ozellikle tavanda) olmadi malesef, bu hizli cilanin araci koruma etkisini merak ediyorum. Sorum su: bunu siktiktan sonra tazyikli su sikacagiz ve devaminda kurulayacagiz. Bu nano urun havluyu bozar mi ? Havlunun su cekme ozelligini. Gozleminiz nedir ? Havlum wooly mammoth. Biraz mastafli.

(Original sise ariyorum pw icin)

Ben de koch chemie protector wax olayina girecegim. Seramik isi (ozellikle tavanda) olmadi malesef, bu hizli cilanin araci koruma etkisini merak ediyorum. Sorum su: bunu siktiktan sonra tazyikli su sikacagiz ve devaminda kurulayacagiz. Bu nano urun havluyu bozar mi ? Havlunun su cekme ozelligini. Gozleminiz nedir ? Havlum wooly mammoth. Biraz mastafli.

(Original sise ariyorum pw icin)

ilk kullanmada havluyu belki etkiliyebilir ama zaten ara sıra beyaz sirkede bekletiyoruz bu çözüyor hem de bezin liflerini açıyor., zaten tek kurulama havlusu yerine yedekte havlu şart., pw zaten devamlı kullamında havlu gereksinimini azaltacaktır., daha az sürede daha kolay kurulama imkanı sağlayacaktır.. Esas önemli olan havluya önem veriyorsanız yıkama sonrası havluyu 3-4kez iyice çırparak liflerinin açılmasını sağlayıp kurutmalısınız., silkeleyip iyice çırpmazsanız havlunun lifleri birbirine yapışıyor yapısı bozuluyor..

Geri
Üst Alt