golf cafe

İsim
yasin
hosgeldiniz  :)

golf yada hayata dair ne varsa her turlu muhabbeti burda yapabiliriz sanırım. muhabbetimiz bol olsun  ;)

topalkartal dedi:

golf yada hayata dair ne varsa her turlu muhabbeti burda yapabiliriz sanırım. muhabbetimiz bol olsun  ;)
Ozaman günün anlam ve önemi olan dirilişi takip eden var mı :)

yusuf dedi:

Merhaba Yusuf Hocam

"Diriliş" derken ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
silvershadow dedi:

Merhaba Yasin Hocam

Doğanın dirilişi mi

troll ün serpilişi midir kastınız ? =)
Aslında izledigim tek dizi olan diriliş ertugrul dan bahsetmek istedim :) ama bizim dirilisimiz de bugün

vE801p.jpg

Bu fotoğraftaki stoplar hangi araca ait bakalım biliyor musunuz. Ve size neyi anımsatıyor.

Dün trafikte ilk defa farkettim aradaki benzerliği.

Arkadaslar gunaydın...Öncelikle artık hergun bu foruma gırmenın bı gereklılık oldugunu dusunmeye basladım... :) enteresan bır sekılde suan ogretmenler odasında otururken (derste ıngılızce ogretmenı var dersım bos yanlıs anlasılmasın :)   ) bırden sıteye gırmıs oldugumu farkettım artık boyle olacagını da dusunmeye basladım :) Şimdi bır sorum olacak cumartesı corumdan aracımı almaya gıdecegım satıs temsılcısınden en azından bır pas pas rıca edım dıyorum ama cekınıyorum da hıc beceremem boyle seylerı :S sız ne onerırsınız veya dersınız? bır de sonucta adam her aradıgımda benım nazımı cekıyor hos kasım gozum hurmetıne degıl ısı bu ama elı bos gıtmesem mı en azından bır tatlı mı alsam dıyorum bılemedım kı...daha oncede 4 araç aldım ama hepsı ıkıncı eldı ılk defa sıfır alıyorum sızler napmıstınız veya ne dersınız cok mu hassasım yoksa olması gereken bu mu?

aryacg dedi:
Arkadaslar gunaydın...Öncelikle artık hergun bu foruma gırmenın bı gereklılık oldugunu dusunmeye basladım... :) enteresan bır sekılde suan ogretmenler odasında otururken (derste ıngılızce ogretmenı var dersım bos yanlıs anlasılmasın :)   ) bırden sıteye gırmıs oldugumu farkettım artık boyle olacagını da dusunmeye basladım :) Şimdi bır sorum olacak cumartesı corumdan aracımı almaya gıdecegım satıs temsılcısınden en azından bır pas pas rıca edım dıyorum ama cekınıyorum da hıc beceremem boyle seylerı :S sız ne onerırsınız veya dersınız? bır de sonucta adam her aradıgımda benım nazımı cekıyor hos kasım gozum hurmetıne degıl ısı bu ama elı bos gıtmesem mı en azından bır tatlı mı alsam dıyorum bılemedım kı...daha oncede 4 araç aldım ama hepsı ıkıncı eldı ılk defa sıfır alıyorum sızler napmıstınız veya ne dersınız cok mu hassasım yoksa olması gereken bu mu?
Hocam aracı aldıktan sonra bu istek daha fazla oluyor :) Kolay kolay hediye vermiyorlar. Ama siz yine de şansınızı deneyin. Elinizde tatlıdan ziyade çikulata olabilir bence. Uzuklardan geldiğinizi bir hediyeyi hakettiğinizi belirtin. Muhtemelen anahtarlık verektir size. Bari ikinci anahtarlığı isteyin bu durumda hiç yoktan. ;)

Bir de aracı alırken neleri kontrol edip almalıyım? sonucta corumdan alıp ıstanbula geldıgımde hatalı veya eksık gorudugum bırseyı bırdaha degıstırme sansım yok 750 km mesafe var :)

aryacg dedi:
Bir de aracı alırken neleri kontrol edip almalıyım? sonucta corumdan alıp ıstanbula geldıgımde hatalı veya eksık gorudugum bırseyı bırdaha degıstırme sansım yok 750 km mesafe var :)
Ben boyada sorun çıkacağını pek sanmıyorum. Arabanın çevresinde tur atın gözünüze takılan yerleri inceleyin iyice. Silecekler doğru düzgün siliyor mu ona bakın. Benimki iz bırakıyordu sonradan gittiğimde burun kıvırıp, kuyruk falan salladılar :) Ben heyecandan hiçbirşeye bakmayıp arabayı alıp kaçırmıştım hemen.

aryacg dedi:
Şu Hediye meselesi çetrefildir.

İma etseniz...

Duymazdan gelirler...

Nazikçe teklif etseniz....

Şirket prensibi veremeyiz derler.

İsteseniz...

vermezler...

Gemi azıya alıp çok ısrarla isteseniz....

yakamızdan düşsün diye 20 liralık çakma bir paspas ve 15 liralık piyasa malı krom egzoz ucu verirler.

bence görgüsüz veya açgözlü ya da ölücü olarak anılmak ister misiniz? umurumda olmaz da diyebilirsiniz...onu siz bilirsiniz.

Verdikleri Bir belki iki anahtarlık, bir ruhsat kılıfı...

Forum tarihinde orijinal paspas alma başarısına ulaşmış dostlarımız da yok değil ama parmakla gösterilecek kadar az..

Nadiren yangın tüpü, orijinal krom egzoz ucu...

Bunca talep olan ve 3 ay sıra bekleyenlerin olduğu bir yerde de dahası verilmez zaten...

Ben boşverdim.

Üç ay sonra paspasımı kendim aldım.

Hediye mi?

İki anahtarlığın birini bile vermediler...

En büyük hediye; Golf'ünüz.

Ben giderken elimde 12 kişilik bir pasta ile gittim. Gazoz, kola ve çaylar onlardan geldi. Herkesin gönlü hoş oldu.

Bakarsınız giderken bagajınızda bir yangın tüpü bulu verirsiniz.

aryacg dedi:
İşte size detaylı bir kontrol listesi.

Ben çıktısını alıp yanına işaret koyarak kontrol etmiştim.

İlk olarak aracınız bayiye geldiğinde ve ödemesini yapmadan önce mutlaka ama mutlaka görmeye gidin ve her açıdan fotoğraf çekin...

1. Yanınızda mutlaka ama mutlaka fotoğraftan anlayan ve mümkünse profesyonel ya da yarı profesyonel makine ile çekim yapacak bir arkadaş ayarlanmalı...

Heyecana kapılıp bu güzel anları heba etmemeli. Düğüne gider gibi iyi giyinmenizi öneririm, çünkü Fotoğraflarınız daima kalacak elinizde. Ben 10 ayda belki 50 kere baktım...

2. Kurumsal bir şirkete ait bayiden araç aldığınız için bahşiş genelde hoş karşılanmaz ama elinizde birer tane 2.5 litrelik kola, gazoz, fanta; yanına da pasta ağızları tatlandırır ve herkes memnun olur. Önünüze bir sürü evrak gelecek onları imzalarken iyi yapmışım dersiniz.

3. Size aracı tanıtan ve test sürüşü yapan kişiye en az 20 en çok 50 TL bahşiş iyidir. Yakıt almanız için kendi anlaştıkları benzin istasyonuna doğru test yaptıracaklardır... Gaza gelmemek lazım.araçtaki çeyrek depo benzin sizi minimum 150-170 km götürebilir. İlk benzinlikte pompacı derhal anlayıp çökecektir... Kaçış yok, 20 TL sizi zengin etmez ama onlar için çok önemli..

4. Boya koruma koltuk koruma ve bir dolu ıvır zıvır için sizin heyecanınızdan faydalanmak için teklif edecekler. sakın yüz vermeyin.

5. Su iticisi dediğiniz internetten alıp kendiniz uygulama yapabileceğiniz basit bir spreyden ibaret...

6. Anahtarlık, çakmak, ruhsat kılıfı hediyeleri var. Kauçuk paspas 162 TL'den satıldığından hediye etmezler genelde. Başka hediyeye gerek yok ısrar edip 20 TL'lik paspas almak için taviz vermeye gerek yok. 

7. Benim hayatımda aldığım ilk arabam, 0 km Golf olduğu için her gün kendimi tebrik ettim.... Durdum durdum turnayı gözünden vurdum..

Teslim almaya gittiğinizde yapılacaklar bir kontrol listesi olarak çıktı alarak teslim alan ilk benmişim...[sm=o_o.gif]

Teslimata gittiğinizde zaten size bir kontrol listesi imzalatacaklar.

Bu listede kendilerine dönüş olabilecek her türlü kusur ya da hata iddiasına karşı araç sahibinin kontrollerini yaptıktan sonra ayrılmasını öneririm.

Çünkü araç ilk alındığı gün 5 dakikalığına dahi olsa yalnız bırakıldığında olup biten bir şeyi teslim eden firmaya yıkma olasılığına karşı kendilerini yasal sorumluluktan kurtarmış oluyorlar.

Forum geçmişindeki  Üstadlarımızdan derlediğim ve naçizane eklemeler yaptığım bu liste oluştu...

Pek umutlu değilim kontrolleri yapabileceğinizden ama burada yazılanları kontrol etmenizi öneririm.

Ya da aklı selim işten anlayan birini yanınıza alarak gitmenizi öneririm.

Çünkü olayın heyecanına kaptırıp bir bakacaksınız ki evdeyim ve kapının önünde Golf'ünüz duruyor..

İşte liste

Teslimata giderken dikkat edilecekler.

- Dıs boyayı kontrol ediniz, cizik, boya hatası, boya da baloncuk var mı ?

- Dıs kaportayı kontrol ediniz, göçük vs. gibi

- İc kısımda koltuklari kontrol ediniz, yırtık veya hatalı dikiş, sökük ve benzeri kusurları var mı?

- Ic kisimda genel çizik kontrolü yapınız

- Sipariş ettiğiniz opsiyonlari bir bir kontrol ediniz orada. Her şey üretim aşamasında takılmış mı diye bakınız(faturada yazmalı ve üretim /tescil etiketinde var olmalı)

- Motor kaputunu acıp genel bir kontrol yapınız

-Aracın ön sağ kapı direğindeki kapı etiketini mutlaka kontrol ediniz karoseri birleşen yerlerindeki boyalara ve kaynaklara bakınız çünkü bunlar fabrikada robot ile kaynak yapıldığından tamamen hepsi aynı kaynak stilidir farklılıklar araçta oynama var anlamına gelir

-lastikler, jantlara,ön ve arka cam direklerine dikkat ediniz

-şasi numarasını kontrol ediniz mutlaka

-emniyet kemerinden tutunda sinyallere, farlara, hız sabitleme, cam otomatikleri, koltuk ayar düğmeleri vs vs vs ne varsa bakın

-araçta sökülen bantların lekesi vardı. bunlara dikkat (HAYALET VANTUZ LEKELERİ İÇİN YAPACAK BİR ŞEY YOK!)

-Kriko ve avadanlıkların olup olmadığı

-İlk yardım seti var mı?

-vites geçişleri

-direksiyon hareketi

-Sinyal ve silecek kolları

-gösterge panelinde ikaz ışığı vs yanık/sönük mü?

-2. yedek anahtarı almayı unutmayın

-4 cam otomatiğini deneyiniz

-Aracın kullanım kılavuzu torpidoda mı? ilk fırsatta okuyunuz. (teslimata kadar zaman geçirmek için PDF formatında bilgisayarda okunabilir olan versiyonunu da tavsiye ederim.)

-Faturanızı, tescil belgesinin aslını almayı unutmayın ve  kontrolünü yapın

-Far kontrolü

-Far yıkama ile cam silmeyi test ediniz

- Ruhsatınızı teslim alana kadar yerine geçen geçici ruhsat belgesini almayı unutmayınız.

-Bayinizden ruhsat kılıfı ve anahtarlık istemeyi unutmayınız.

-FREN RODAJI, LASTİK RODAJI ile MOTOR RODAJI'na dikkat ediniz.

- ilk benzincide benzin alırken lastik kontrolü

-Yanınızda 1 kg'lık kuru tip bir yangın söndürücü götürünüz.(Alman konfigüratörde bu da opsiyonel)

-Allah kaza bela vermesin..

Geri
Üst Alt