Hangi lastiği kullanıyorsunuz ?

profesor

Üye
İsim
Ahmet
Selam arkadaşlar,

Bugun yarın lastik alacağım, aklımda iki marka var birisi michelin diğeri continental contact 6 hangisini tavsiye edersiniz? Kullanıcı yorumlarınız nelerdir ? 

İmzamdaki lastiği çok araştırıp aldım.  2k km oldu.  Her türlü yola girdim şimdilik çok memnunum ! 
(eski lastiğe göre max: 0,5 kadar yakıt farkı yarattı ama onuda yol tutuşuna, çukurlardaki tümseklerdeki sessizliğine sayıyorum...  Eski lastik hem sertti hemde 4 yılını doldurmuştu.)   

Aldığımda 250 TL'lik indirim çeki de aldım. Toplam fiyattan 250 TL daha ucuza geldi kısacası. (benzin alabilirsiniz ya da elektronik vs. satan sitelerde geçerli bir çok ürünün içerdiği genel kapsamlı bir çek. Mutlaka faydalı bir şekilde kullanabilirsiniz.)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0

@Savatage mobilde nasıl görünüyor bilmiyorum hocam. Ben direk lastiği yazayım....

Goodyear Eagle F1 Asymmetric 5    225/45 r17 91Y fp

Moderatör tarafında düzenlendi:
Upvote 0
Aracımda fabrikasyon 225/40/18 Dunlop sportmaxx vardı markayı beğendiğim için yine dunlop almayı tercih ettim, internetten yaptıgım araştırma ve lastik bayisi tanıdıkların tavsiyesi üzerine 225/40/18 Dunlop sport fm800 modelini aldım iyi gibi lastikler yol tutuşta ve ses konusunda da iyi diyebilirim.

Upvote 0
@4hmetuyar Bugün yeni değiştirdim lastiklerimi Brigestone Potenza S001 vardı üzerinde Michelin Pilot Sport 4 aldım 225/40/ZR18  92Y . İlk izlenimlerim baya olumluydu, aslında Pirelli P Zero PZ4 ile baya kararsız kalmıştım, ayrıca Pirelli'nin jant koruması müthiş derecede iyi onu belirteyim,Michelin'ki  Brigestone'dan da bi tık aşağıda jant korumasında ama lastik olarak daha iyi gibi izlenimler bıraktı bende. 

Upvote 0
@4hmetuyar Continental 6'ya da baktım ama sırt desenini beğenmedim açıkçası ,yoksa Continental de çok iyi lastiktir bence ...sadece desende dolayı eledim onu :)

Upvote 0
Lastiğe ne kadar para verdiniz peki ya da ne kadar para vermek mantıklı 270 den başlıyor 1000 tl kadar gidiyor, 

Upvote 0
@4hmetuyar Dün taktırdığım Michelin Pillot Sport 4 ... 225/40 ZR18 XL lastiklerimi deneme şansım oldu baya bugün ve muazzam yol tutuş ve bir o'kadar da yumuşak bu kadar olacağını tahmin etmemiştim doğrusu.Tanesini 630 tl. gibi aldım kampanyalı 

Upvote 0
18 inç durban  +Bridgestone (taş devri lastiği) + 37 psi 

Sanırım bu kombinasyon arabayı yaktırır

Diğer taraftan 

16 dover + Michelin (vernel yumuşaklığı) + 30 psi

Bu üçleme adamı direksiyon başında uyutur (Yataş ergodinamik soft yatak hissi)

Upvote 0
Bugun lastik aldım. Continental 205/55 R16 91V Contact 6 kampanya vamış tanesi 360 tl geldi. Lastikler güzel gibi arabanın konforu baya artı. Bakalım ilerleyen zamanlarda yorumlarımı yazarım. 

Upvote 0
Bugun lastik aldım. Continental 205/55 R16 91V Contact 6 kampanya vamış tanesi 360 tl geldi. Lastikler güzel gibi arabanın konforu baya artı. Bakalım ilerleyen zamanlarda yorumlarımı yazarım. 
Hayırlı olsun iyi günlerde kullanın , konfor neye göre arttı eski lastikleriniz neydi onların yeni hali ile kıyaslama yaparmısınız

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Upvote 0
Eski lastikleri Orijinal lastikleriydi. Hankook marka onlarda artık tamamen bitmişti. 84 binde 2014 model. Lastikleri bayramda detaylı test edeceğim artık. şimdilik sadece çukurlarda v.b baya sessiz gibi geldi. 

Upvote 0
Benim arac orjinalinde dunlop sp sport blueresponse ile geldi bu lastikler hakkinda bilgisi olan varmi? İyimidir?

Upvote 0

Geri
Üst Alt