Taiwan U led far ampülü

@ekim @muhammedakgunes @HONEY Bilgiler için çok teşekkürler, azda olsa soru işaretim vardı onlarda silindi sayenizde.

100-200 TL yaptığımız masraflar yanında hikaye sanki, yolu gösterecek ampul için hiçbişey, önemli olan iyi aydınlatsın, verir geçerim :D

Stark'a da gitmiştim, aynı ampül gibi duruyor, ama biri tüccar biri esnaf, stark'dakiler bir kaç şu konnektörü şöyle yapsak vs gibi şeylere yanaşmadılar, Semih gayet işini severek yapan iyi bir esnaf göründü bana açıkcası, o kazansın hemde daha özenli iş yapacağı net, ordan alırım ben.

@Musaaksoy Muhammedinde dediği gibi hocam U-Led farda da çizgi bendeki uyduruk led'le dahi oluşuyor, önemli olan parlaklık ve Beam Pattern, ben onun peşindeyim.

@ogzdrk Bülent hocam'ın dediği gibi çanak yanında asıl Merceği sarartıyor ve ilerde koyulaştırıyor ısı dolayısı ile deniyor, xenon için baya kaliteli mercek lazım gibi anladım ben. Semih sonuçta xenon'dan daha çok para kazanacak elinde var ama led tak bu far'a ilerde hem parçalarından balastı, bağlatılardı sorun yaşama riskine değmez dedi ve gayetde mantıklı geldi bana :)  Ama her halükarda Xenon ampul daha iyi onu herkes söylüyor :)  Led'ler yaklamış olsa da.

@ogzdrk Aslında 3 tip far var replikalarda;
-   Birincisi Kısa'da sabit mercek ve Uzun'da da ayrıca Ampul var, bunlarda uzun sadece içteki çanakdan sağlanıyor ve neredeyse uzun far'sız sayılır bunlar, sadece selektörde işe yarıyorlar.
-   İkincisi Kısa'larda BiXenon mercek var, içteki çanakta da yine ampul, bunlar uzun için BiXenon mercekteki perdeyi kaldırıyor, iyi bir ampulle gayet güzel uzunlar oluyor, selektör atıncada hem perde kalkıyor, hem iç ampul yanıyor, böylece hem uzağa hem yakına gayet sağlam selektör atmış oluyorsunuz.
-   Üçüncü tip (ki bu bendeki), orjinal U-Led gibi dış çanakta BiXenon mercek ve içte kendisinden sadece nokta led var, iç çanağa ayrıca ampul takılmıyor. Bunda da uzunları yakınca yada selektör atınca perde kalkıyor, bende buna iyi bir ampul arıyorum ki hem uzun hem kısa farlarım iyi olsun. Led olursa soğuk selektör işinide halletmiş olurum. Selektöre sis'leride katabilirim duruma göre, onlarada led takıcam  :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@HONEY Abi benimde aracımda xenon ampülü patlamış bi ampül arayışındayım. 
Photon supreme basic kit var. Senin de philips xenon tavsiyeni gördüm. Bu kit philipsi çalıştırır mı?  
Replika çift U far var performans nasıl olur? Ya da önereceğiniz başka bir ampül var mı? Kısa farlar için  133F08F3-53EA-4B60-A196-2F07015F5FB4.jpeg

[mention=11839]HONEY[/mention] Abi benimde aracımda xenon ampülü patlamış bi ampül arayışındayım. 
Photon supreme basic kit var. Senin de philips xenon tavsiyeni gördüm. Bu kit philipsi çalıştırır mı?  
Replika çift U far var performans nasıl olur? Ya da önereceğiniz başka bir ampül var mı? Kısa farlar için  /monthly_2020_05/133F08F3-53EA-4B60-A196-2F07015F5FB4.thumb.jpeg.d909fd45cdb26f42c207ab0d98c0110d.jpeg
Selam hocam

Baska xenon ampulleri calistirir

Ama ben philips önermedim sadece kullandigimi söyledim çünkü piyasada philips sahte ürünü cokmus benimde belkide sahtedir

Osramin xenarc laser 4500 k ampulunu oneririm butceniz varsa cifti 800 tl civari sanirim

Forumda Osram güvenilir yetkili satıcı adresi de paylasilmisti

@ogzdrk Osram'lar Bulent Hocam'in söylediği ampuller 800TL ancak bunla bitmiyo, Kablolar ve Balast da lazım.

@muhammedakgunes Hocam montaj'daki hata neydi, bende dikkat edeyim.

@ogzdrk Osram'lar Bulent Hocam'in söylediği ampuller 800TL ancak bunla bitmiyo, Kablolar ve Balast da lazım.

@muhammedakgunes Hocam montaj'daki hata neydi, bende dikkat edeyim.
Led oturduğu yerde 2 kanal var ve led in daire şeklindeki metalinde de 2 kanal var.Bu ikisini ğst üste getirin.Üst üste gelmszse bile simetrik yapın o şekilde yaptık oldu 😊

@muhammedakgunes Tamamdır hocam teşekkürler. Bendeki yuva D2S plastik bir D2S aparatı var üzerinde, takarken ışık yönüne bakıp öyle oturtutuz diye düşünüyorum. Meta dediğine göre senin soket yapısı farklı, metal aparat Led'le blok halinde sanırım. D2S olanda yanılmıyorsam led kendi aparatının içinde dönderilebiliyo en iyi yönü bulmak için?

Replika uled lerde dönüş farı işi nasıl acaba?

Orjinalden farkli mi?

@CemK hocam senin farlar hoşuma gitti İstanbul'un neresindesiniz acaba? Gelip bakma şansımız var mıdır?

Moderatör tarafında düzenlendi:
@erkanta Göztepe'deyim hocam buyur gel bak tabii :)  Lakin aldigim yerde baska yoktu, bulabilirmisin tekrar bilemiyorum.

Dönüş farları yanmiyor, onun icin sis'lerden kablo çekmek lazım. Ben uğraşmadım.

@Rx7 Viraj aydınlatmadır kendileri. 

Geri
Üst Alt