Yeni Carplay ekranım ve sorunum

@AhmetCakmak ben Çin ile görüştüm cihazdan dili kopyalayıp almalarının mümkün olmadığını dediler.Eger kopyalacak varsa Türkçe cihaz var yardımcı olurum 

Moderatör tarafında düzenlendi:

@AhmetCakmak ben Çin ile görüştüm cihazdan dili kopyalayıp almalarının mümkün olmadığını dediler.Eger kopyalacak varsa Türkçe cihaz var yardımcı olurum 
Ben zamanında 6.5 yeni tip carplay cihaz aldığımda içerisinde dil dosyasını almıştım hocam. Bildiğim kadarıyla da halen mümkün. 1 yıldan fazla süredir Golf'e binmediğim için bu işlerden uzak kaldım biraz. 

@AhmetCakmak 

Dosya uzantısı qm fakat hex editor ile düzenlenebiliyor. İngilizce dosyasını kopyalayıp türkçe olarak değiştirdim. İçindeki ingilizce ifadelerin bir kısmını da türkçeye çevirdim fakat cihaz olmadığı için deneme şansım olmadı. Başka bir fikriniz var mı hocam?

Screenshot_3.jpg

@AhmetCakmak Peki siz windows ce ekranına bağlandığınızda alabildiniz mi dosyaları? Yani makineden usb ye kopyalama oluyor mu? Aslında mantıklı yani o şekilde olması lazım, sonuçta biz oraya yükleyip dosyaları değiştirebiliyorsak oradan da dosya çekebiliriz.

Geçen ay instagram'dan bir sayfadan (Tekirdağ tarafında bir ekip) 1300 TL montaj dahil aldım abimin comfortline aracına bu cihazı. Hem Türkçe hem kodlamasını herşeyini yapıp gittiler. Çok memnun kaldım, instagram sayfalarını kurcalamakta fayda var. Bilinen VAG sayfaları iyi iş yapıyor. 

@AhmetCakmak Peki siz windows ce ekranına bağlandığınızda alabildiniz mi dosyaları? Yani makineden usb ye kopyalama oluyor mu? Aslında mantıklı yani o şekilde olması lazım, sonuçta biz oraya yükleyip dosyaları değiştirebiliyorsak oradan da dosya çekebiliriz.
Windows makine sonuçta, bilgisayardan farkı yok. Usb'ye kopyalamıştım.

@Aliiii Tamam hocam haklısın fiyat iyi fakat şöyle bir durum var eğer çözümünü bulursak buradaki bir çok arkadaşın derdine derman olacağız, yani illa ki bir yere yaptırmak isteyenler olabilir fakat elinden gelen arkadaşlar da birbirine yardımcı olsa fena olmaz.

@AhmetCakmak Evet ben de öyle düşünmüştüm. Teşekkür ederim hocam, türkçe cihaz bulunca deneyeceğim bunu.
Deneyin hocam. Vag grubuna dönüş yapıp bu işleri daha da detaylı öğrenme planım var ama bakalım hayırlısı :)   Pek bilgim yok benim de.

@AhmetCakmak Ben de vaktim oldukça karıştırıyorum yabancı forumları, retrofit konusunda bizden baya öndeler ve aracıma kendi başıma birşeyler katmayı seviyorum.

@strayder Kesinlikle haklısınız. Ben uğraşmak istemeyenler için bir alternatif sundum sadece. İnşalalh çözebilirsiniz. Biriniz DIY şeklinde, Yurtdışından gelen cihazı nasıl TR'ye çevrileceğini, TR dil dosyasını ve Montaj sonrası Kodlaması ile gösteren bir konu açsa, inanılmaz dua kazanır. Hem herkes öğrenmiş ve yapmış olur böylelikle. Direk yurtdışından almak her türlü daha ucuza geliyor. 

@Aliiii Evet hocam uğraşmak istemeyenler dediğiniz gibi yaptırıyor. Ben biraz bu işlere meraklı olduğum için kendi başıma yapmak istiyorum. Eğer olur da yaparsam buradaki herkesle paylaşacağım. Çünkü Çin'den cihaz getirtiyoruz sonra birine kargola türkçeleştirsin, geri göndersin, verdiğin para da cabası. Bir usb ile çözülecek bir iş sonuçta. 

Geri
Üst Alt