Golf 7 Viraj Demir Lastiği Ses Problemi

@Aliyano62 hocam var mı bir gelişme. Değiştirdiniz mi salıncakları?

iki önce tunap 921 aldım ve bugün lifte kaldırıp salıncak burclarına ve bir kac yere daha sıktım ismini bilmediğim. Dönüşte tık ses yoktu bakalım ne kadar gidecek

@Sel Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim 10 15 gün sonra rot ayarı yaptıracağım arabaya o ara salıncak burçlarına sıkarım ben de.

@DuzboruDownpipe hocam sesler %60 oranında gitti ama tamamen gitmedi tunapı sıkalıda bir hafta olmadı ya ben kendim sıktığım için tam yerlerine sıkamadım eğer kafanıza takıldıysa değiştirin komple uğraşmayın tunapla. Değiştirirseniz en az iki sene ses gelmez gibime geliyor bundan önceki sıfır aldığım 1.6 tdi de 2 sene gelmemişti. Birde bence ses olayında jantlarında etkisi var gibi geliyor öncekiler 16 inçti sadece ve sadece plastik olan kasislerden gecerken geliyordu. Simdikiler 17 jant araba esneyincede geliyordu tunaptan sonra kesildi.

Yani YouTube da bayağı bi araştırdım sanırım bendeki ses subframe deki civata gevşemesi gibi birsey altta video bırakıyorum; umarım gelişme kaydedebilirim. 

Güncelleme olarak test sürüsü yaptık sonrasında civatalari sıktık. Gelişme var mi evet var ama usta amortisor gıdık dedi bende yanaşmadım hemen değişime sonra uğrarım dedim. 

Diger bir olay ise amortisor üst takozu olabilirmiş yarın müsait bir zamanda usta takozun civardasını kontrol edeceğim gevşeme sonucu olabiliyormuş 

@Aliyano62 Hocam böyle metal sesi gibi geliyor burçtan mi acaba bilemedim ki ya sağlam görünüyor hani gıcırtı yapsa anlarım da böyle metal surtmesi gibi bir ses mevcut. Ve sadece çukurdan geçince oluyor ses yoksa hiç yok. 

Ha eğer burç tamamen gıdık veya boşluk oluştu ise onu bilemem tabiki size kaça maal oldu peki hocam bu değişim ve ortalama kaç saat sürüyor? 

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt