Golf 7 Viraj Demir Lastiği Ses Problemi

@Aliyano62 ilgili parçanın benim araçtaki görselini aşağıda paylaşmıştım. Salıncağın değişmesine gerek yok; sökülüp sadece burçların değiştirilmesi yeterli linki tıklayın göreceksiniz.

@onurmat @onurmat @onurmat senin ki golf 6 , farklı şeylerden yapıyor olabilir , salancagin sadece burçları değişiyorsa süper , peki daha öncesinde viraj demir lastiğini değiştirdin mi hiç 

@Aliyano62 selamlar linkin görseline bakarak yorum yapmışsınız sanırım aracım Golf VII 1.4 TSI. Salıncağın sadece burçları değişiyor ancak üstüne basa basa tekrar edeyim içindeki burçlar yönlü malzeme yenisi takılırken yönüne dikkat edin. Demir viraj lastiğinde sorun yaşamadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ben bu sıkıntıyı skoda aracımda yaşamıştım, özellikle soğuk havalarda kasislerden geçerken çıldırtıcı bi gıcırtı oluyordu. sonradan gördük ki amortisör yağ kaçırmaya başlamış, sürekli yağlayarak sesi azaltmaya çalışıyordum. çözüm olarak amortisörlerin değişmesi gerektiğini söylemişlerdi. aynı zamanda tanıdığım vw kullanıcılarının bazıları da aynı problemi yaşıyorlardı

sebebi ise çukurlara kasislere çok sert girmeniz olabilir. bir defa bile sert şekilde kasise/çukura girmeniz amortisörü patlatabilir

@onurmat ben viraj demir lastiğini değiştirdim , dışarda kendi ustamda ama ses kesilmedi , şimdi senin dediğin gibi sorun salıncak gibi görünüyor ama ben burçları değiştirmekle ugraşmayacağım direk salıncakları değiştireceğim neredeyse fiyat aynı ☺️ umarım sende kesildiği gibi bende de kesilir kardeşim 

@onurmat ben viraj demir lastiğini değiştirdim , dışarda kendi ustamda ama ses kesilmedi , şimdi senin dediğin gibi sorun salıncak gibi görünüyor ama ben burçları değiştirmekle ugraşmayacağım direk salıncakları değiştireceğim neredeyse fiyat aynı ☺️ umarım sende kesildiği gibi bende de kesilir kardeşim 
@Aliyano62 Hocam değiştirmeye gerek yok çünkü ileriki zamanlarda yine ses yapacaktır sorun malzeme seçimindeki hata burçlar ile yuva arasındaki uyumsuzluk denebilir. 

Egerki tüm sistemi veya burçları değiştirecekseniz kesinlikle araya teflon benzeri ne metal ne de poliüretan malzeme koymaniz faydalı olacaktır. Buna ek yaglamayi da unutmayınız, mümkünse burçlara dışarıdan kapak ta takabilirsiniz. Ki içine toz vb malzeme kaçmasın. 

Yaklasik 2-3 ay önce yaglama uyguladım tunap 121 pro ile sesten eser yok ama zamanla yine yapacaktır. Benim şahsi görüşüm yurt dışındaki tamamen değişik burç tipleri mevcut (YouTube da mevcut) onlardan takmanız olacaktır. 

Umarim kalıcı kesin çözüm bulabilirsiniz ve bizlere de umut olur. 

@Kingslayer sordum sadece burçları değiştirmek mantıksız geldi , niye çünkü 4 burç 210 TL , ekstra 100 TL de tornacı alıyor , çünkü normal serviste burçları takamıyorlar, sadece salıncağı söküp tornaya veriyorlar tornacı burçları takıyor 100 de o alıyor 300 küsür ediyor , sadece burç fiyatı sağ sol 300 TL , üstelik tornacı da takarlarken zedeleme yalama yapadabiliyorlarmış, yani ustaların dediği mantıklı olan direk salıncağın değişimi

Lastikleri değiştirdim kardeş , servisin dediği gibi komple demirin değişmesine gerek yok 60 liraya lastikleri aldım , ön iki lastikte değişti.
Hocam hangi ürünü aldınız bir de lastik üstündeki kelepçeyi açınca cıkıyormu yoksa torna ile içine işlemiş biçimdemi

Bahsi geçen sorun tüm Golf 7 ve sonrasında maalesef var, geçen ay 15 000 bakım için gittiğimde bu sorundan bahsetmiş ve bakım öncesi yetkili ile yol testine çıkmıştık, ses neredeyse her kasiste duyulmasına rağmen anormal karşılamadı ve bu sesi sorun ediyorsanız yapar normaldir, isterseniz yağlayalım ama yine yapacaktır, değiştir desen değiştireyim ama yine yapacaktır, Golf lerin alt takımları sağlamdır korkulacak bir şey yok, ses'e takılmayın dedi. Bende mekanik olarak sorun yok ise bırakın kalsın diyerek konuyu kapattım.

Bu servislerin yaptığı en iyi şey, psikolojik destek sağlamak saolsunlar...
Ne guzel işte para harcatmiyorlar

@iamalegend aynen öyle ama sese takıntılı olanlar , benim gibi 😅 bunu dert haline getiriyoruz , viraj demir lastiği dendi degistirttim , ses devam ediyor şimdi de salıncak burçlarından deniyor bakalım nasıl bir yol cizecegim bende merak ediyorum çünkü amartisor takozlari da yapıyor olabilir diye de söylenmiyor degill , yani son çare ya takozlar yada salıncak burçları 

@onurmat emin misin kardeş 😅 önce viraj demir lastiği dediler yaptık şimdi salıncak burcu veya amortisör takozu diyorlar , orta da kaldım valla 

Geri
Üst Alt