Tek tuşla tüm camların kapanması HK.

@Golftdi açma tuşuna basarsanız açılması kapama tuşuna basılı tutunca açılması lazım, sunroof için kodlama ve yağmur sensörü olan araçlarda yağmur yağınca müdahalesi kapanma kodlaması var 

@yusuf bende yok hocam bastım olmadı? Comfortline 
Tüm cam açma tuşlarınız otonom ve senkronize olması lazım.aynı zamanda ayarlar menüsünden tüm camlar şeklinde seçilmeli hocam.  

otonom olması tek tuşla yukarı yada aşağı inmesini istediğinizde sol kapı üzerinde ki tuşa tek hamle yapmanızla açılış/ kapanış ın devam etmesi anlamında.

Senkronize ise sağ ve sol camlarda bunun olması . 

Bazen bu otonom durumu tek tuşla açılıp kapama yapmaz arasıra elimiz değer yada belli bir süre sonra sıfırlayabiliyor kendisini. dolayısıyla güncel hali hepsinde otonom olması lazım.

Forumumuz da Otonom açılan camların açılmadığı yönünde şikayetleri olan bir konu vardı sorunun çözümü de basitaslında. otonom olmayan cam düğmesine aşağı ve yukarı yönde sürekli basık tutularak sonuna kadar açıldığında yada kapandığında ( hangisini yapıyorsak) 1001 1002 1003 gibi içimizden sayarak bu zaman aralığında hafızaya kayıt etmiş etmiş oluruz hocam.

Bu dediğiniz olayı önceki mk5 imde vagcom ile açmıştım. Basılı tutup camlar kalkmaya başlayınca basmayı bıraksanız da gerisini otomatik kaldırıyordu. Ama mk7 de malesef kalkana kadar o komutu vermeye devam etmek gerekiyor. Çok aradığım Bi özellik :(

otonom olması tek tuşla yukarı yada aşağı inmesini istediğinizde sol kapı üzerinde ki tuşa tek hamle yapmanızla açılış/ kapanış ın devam etmesi anlamında.

Senkronize ise sağ ve sol camlarda bunun olması . 

Bazen bu otonom durumu tek tuşla açılıp kapama yapmaz arasıra elimiz değer yada belli bir süre sonra sıfırlayabiliyor kendisini. dolayısıyla güncel hali hepsinde otonom olması lazım.

Forumumuz da Otonom açılan camların açılmadığı yönünde şikayetleri olan bir konu vardı sorunun çözümü de basitaslında. otonom olmayan cam düğmesine aşağı ve yukarı yönde sürekli basık tutularak sonuna kadar açıldığında yada kapandığında ( hangisini yapıyorsak) 1001 1002 1003 gibi içimizden sayarak bu zaman aralığında hafızaya kayıt etmiş etmiş oluruz hocam.
@mustafacagri okuyunca anladım ve aklıma geldi hocam, benm ön cam düğmeleri sağ sol  otonom açıyor bunu biliyorm, ama bazen otonom oluyor bazen olmuyor, ben de hıza veya başka bişeye bağlıyordum bunu. 

@Golftdi yok hocam bazen senkron kayabiliyor, bende ilk olduğunda aha dedim galiba otomatiği bozuldu, sonra youtube videolarına bakıp o tuş kombinasyonunu yapınca düzeldi. Genelde aracı kilitledikten sonra aradan geçen süre zarfında zaten kendisini sıfırlıyor.

Geri
Üst Alt