Shell, BP, Opet tavsiye

Opet. daha önce de söylemiştim; tuvaletleri güzel. Yoksa gözle görülür bir fark yok gibi yakıtlarda.

Bende o Total benzinliğin fiyat panosu arızalı/güncel değil diye düşünüyordum her sabah geçişimde. Demek 30 kuruş indirimliymiş?

Tümü Yan yana komşu Shell/bp/Total/opet  seç beğen al orası , bi Petrol ofisi eksik
Damla petrolken gidemiyorduk guvenemedim Total olunca denedim hem ucuz hemde beğendim diyebilirim. Tavsiye ederim.

Aracın fazla fan açması aldığımız yakıtla ilgili midir peki dostlar? 

@Muhammed aracın fazla fan açması dediğiniz olay rejenerasyonun yarıda kesilmesinden kaynaklı tam olarak bitmeden kontajı kapatırsanız fan çalışır sürekli yarım kalırsa her seferinde çalışır. Aracınızın kaç km bir rejenerasyona girdiğini hesaplayabilirsiniz devir saatini takip edin 1000 devir start stop devre dışı kalır rejenerasyon başlar, start stop tekrar devreye girdiğinde rejenerasyon bitmiş demektir göstergedeki km sayacını sıfırlayın birdahaki rejenerasyona kadar kaç km geçtiğine bakın ben sürekli şehir içi kullanıyorum 250 km fix rejenerasyona giriyor.

Bende ankarada istanbul yolu totalden aliyorum kendi bayiisi ve bence hem menzil artiyor hem de motor sesi azaliyor gibi geldi , bp den aldigimda hafta da 3-4 defa fan calistirirdi totaldan aljnca 2 haftada 1 falan anca fan calistiriyor , totalden memnunum 

TSİ kullandığım zaman shell den alıyordum,ama dizele geçtiğimden beri BP den alıyorum..çok menunum.hiç yakıt sorunu  yaşamadım..ama hepsi birbirine yakın önemli olan hangi istasyon olduğu..bir kaç istasyon belirleyin ve hep oralardan alın.

Aracıma sürekli Opet den yakıt alırdım ve soguk havada vuruntulu çalışırdı bide DPT ikazı yandı biraktim. Şimdi Shell’de den alıyorum vuruntu yok daha sessiz bakalım DPT ikazı gelecekmi 

Geri
Üst Alt