Detaylı temizlik

...

Aracın temizlik, bakım, cila vs. ne tür bir ürünlere ihtiyacınız var söylerseniz., bütçenize göre temizlenecek malzemeye zarar vermicek, başarılı güzel ürünleden tavsiye verebiliriz.., yapı marketler, satıcılar vs herkes kendi sattığı ürünü övecektir., kobay muhamelesi görmeyin., elimizden geldiğinde yardımcı oluruz.,

detay ürünleri için; yamaçlar detailing, boyakoruma.com, boyassi.com, detailingdukkanı.com, detail-box, kimyasal adamlar, n11 nanolex türkiye, sonaxshop.com.tr, temizlik madeni, autoglym türkiye, gibi sitelerden güvenle alışveriş yapabilirsiniz

Benim aracım kumaş koltuklu.

1. Aşağıdaki ürünlere ne dersiniz

Koch Chemie RCC Araç iç Plastik Bakım Ve Koruyucu Sprey 500 ml

Koch Chemie SGC Hızlı Cam Temizleyici Ve Parlatıcı 750 ml

Koch Chemie PO Deri Alcantara Döşeme Temizleyici Pol Star 1 lt.

Koch Chemie TS İç Vinil, Kauçuk, Plastik Koruyucu Yarı Mat 1 lt

Koch Chemie GS Green Star Genel Amaçlı Temizleyici 11 lt.

2. Autoglym vb. diğer markalar Koch Chemie den daha mı iyidir? Onları mı tercih etmeliyim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Benim aracım kumaş koltuklu.

1. Aşağıdaki ürünlere ne dersiniz

Koch Chemie RCC Araç iç Plastik Bakım Ve Koruyucu Sprey 500 ml

Koch Chemie SGC Hızlı Cam Temizleyici Ve Parlatıcı 750 ml

Koch Chemie PO Deri Alcantara Döşeme Temizleyici Pol Star 1 lt.

Koch Chemie TS İç Vinil, Kauçuk, Plastik Koruyucu Yarı Mat 1 lt

Koch Chemie GS Green Star Genel Amaçlı Temizleyici 11 lt.

2. Autoglym vb. diğer markalar Koch Chemie den daha mı iyidir? Onları mı tercih etmeliyim.
Koch ‘un ürünleri güzeldir., Yani şimdi Autoglym daha iyi demek yanlış olur., her markanın kendi içinde güzel ürünleri oluyor.,

Green Star ‘ı 11 litre napcaksınız., ürün konsantre kir durumuna kullanılacak bölgeye göre sulandırıyoz.., 11lt. evde bile kullansanız o bidon bitmez., 1litre olanı yeterli., genel temizlik için green star müdaili hanımların kullandığı Amway LOC düşünülebilir., ama bu tür genel temizliyicilerle torpido, ön konsol, alcantara/süet temizlemek için fazla agresifler.. koltuk ve taban halısında en iyi sonuç halı yıkama makinası ama çoğumuzun yer sıkıntısı olduğundan böyle bir imkanı olmuyor.,

RCC ile Top Star benzer ürünler., Top Star yeterli., 

Cam ürünü olan SGC güzel temizliyor., 

Koltuklar tamamen kumaş ise sizin PO yani pol star almanıza gerek yok., aynı işi GS ile yapabilirsiniz., PO size sadece direksiyonun derisini temizlemde ihtiyaç olur., deri direksiyon, yumuşak plastik olan bölgelerde genel amaçlı temizleyiciler kullanmıyoruz., neden çünkü bu tür ürünler zamanla deriyi sertleşririr yapısını bozar.. 

Koch ‘un ürünleri güzeldir., Yani şimdi Autoglym daha iyi demek yanlış olur., her markanın kendi içinde güzel ürünleri oluyor.,

Green Star ‘ı 11 litre napcaksınız., ürün konsantre kir durumuna kullanılacak bölgeye göre sulandırıyoz.., 11lt. evde bile kullansanız o bidon bitmez., 1litre olanı yeterli., genel temizlik için green star müdaili hanımların kullandığı Amway LOC düşünülebilir., ama bu tür genel temizliyicilerle torpido, ön konsol, alcantara/süet temizlemek için fazla agresifler.. koltuk ve taban halısında en iyi sonuç halı yıkama makinası ama çoğumuzun yer sıkıntısı olduğundan böyle bir imkanı olmuyor.,

RCC ile Top Star benzer ürünler., Top Star yeterli., 

Cam ürünü olan SGC güzel temizliyor., 

Koltuklar tamamen kumaş ise sizin PO yani pol star almanıza gerek yok., aynı işi GS ile yapabilirsiniz., PO size sadece direksiyonun derisini temizlemde ihtiyaç olur., deri direksiyon, yumuşak plastik olan bölgelerde genel amaçlı temizleyiciler kullanmıyoruz., neden çünkü bu tür ürünler zamanla deriyi sertleşririr yapısını bozar.. 
Hocam bana önerdiğiniz PO’dan sipariş veriyorum alcantara koltuklar ve ön konsoldaki plastik kısımları temizlemek için uygun mudur?

@forzaGilles Teşekkürler faydalı bilgilendirmeniz için. Önerinize göre listemi güncelleneceğim. 

Hocam bana önerdiğiniz PO’dan sipariş veriyorum alcantara koltuklar ve ön konsoldaki plastik kısımları temizlemek için uygun mudur?
Pol Star alcantara, kumaş, halı, deri gibi yüzeylerde kullanılıyor., ön kolsolda kullanılabilir mi tam bilmiyorum açıklamasına bakmak gerek.. halı yıkama makinası kullanma imkanınız var mı..?

Peki jant temizliği için ne yapabiliriz ? Yıkama ile çıkmayan yapışan şeyler için kill uygulayacağım peki ufak çizikler için pasta yapılabilir mi sünger ile ?
Jant için;  yılda 2-3 kez balata/demir tozu temizleyicisi denilen ürünlerden kullanıyoruz.

Bugün aracı Ironx ile benzin istasyonunda yıkadım. Daha sonra amazondan aldığım Wax i deneyeyim dedim. Ya ben beceremedim, yada ürün tırt çıktı. Pek fark olmamasının yanında bide kaputu çizdik. 

Diyorum acaba o çizikler vardıda araç temizlenincemi çıktı piyasaya, anlamdım tam olarak. 

Aldığım ürün ve çizik olan yeri resim olarak bıraktım.... 

Aslında yorumlarda ürün hakkında iyi yorumlar yapılmış, acaba kullandığım süngerden kaynaklı bi durummu oldu? 

20200508_202607.jpg

Screenshot_20200508-202530_Amazon Shopping.jpg

Geri
Üst Alt