1.2 tsi sesli çalışma

Mmt0634

Katılımcı Üye

İsim
Mehmet
Sanırım ben bu 1.2 tsi motordan tiksindim bazen sarsıntıli çalışır bazen eski şahin lerdeki gibi sanki motorda ses varmış gibi çalışır bazen çalışıyor mu start stop devre demi farketmem o derecede sarsıntısız ve sessiz çalışır bu ve bunu 20 km ilk kısa bir yolculukta hepsi başıma geliyor neden acaba bir yerinde problem var ama nerede servise gitsem normal diyecekler iyice sinir olacam bugünde çalıştırdım 17 derede ce uzun süre yakit tuketimi 3.6 gösterdi oto. Jikle devrede kaldı uzun süre sonra bi zahmet 0.7 ye düştü de yola çıktım nedeni ne olabilir dostlar bilgisi olan varımdır ? Saygılarımla...

@Mmt0634  sanki motorda kuş varmış gibi ses çıkar diyecektim motorda ses varmış gibi olmuş kusura bakmayın çok sinir oldum bugün baya titreye titreye çalıştı da yazarken imla kurallarına uyamadim

@yusuf hocam öyle de bi anı bi anına tutmuyor bazen çok titriyor bazen çalışıyor mu çalışmıyor mu devir saatinden anlıyorum bu kadar dengesiz motor mu olur bişey ı yanlış mi yapiyirum diyorum gözüm gibi bakarım vites değişmeyi bile göstergeden yaparım hiç yormam araç daha 63 binde anlamadım gitti 

Merhabalar, ayni aracın 1.0 var bende. Aynen sizdeki sıkıntılar var. Ben de az sıkıldım en kısa zamanda gideceğim servise ama İnan konusunu açsam aynen senin yazdıklarını yazacaktım.

Kaybetmezsek iyi bulduk yani...servise gideceğim bakalım normal deyip yollayacaklar ya hayırlısı eğer bi gelişme olursa sorun çözülür se sizlerle paylaşırım 

@Mmt0634  sanki motorda kuş varmış gibi ses çıkar diyecektim motorda ses varmış gibi olmuş kusura bakmayın çok sinir oldum bugün baya titreye titreye çalıştı da yazarken imla kurallarına uyamadim
1.2 tsi motorlarda bu problemlerden dolayı serviste Almanya merkezden gelen talimatla turbo yay kıskacı denilen bir parça takıldı., sorun düzeldi., bu işlem ücretsiz olarak yapıldı/yapılıyor., Oldukça uzun zaman önce yapılmıştı., Size servise gittiğinizde bu konudan hiç mi bahsetmediler..? Bakım için bile gitseniz otomatikman sistemde gözükür.. Kronik bir sorundur ama çözümü basittir.

@forzaGilles hiçbir şekilde bilgilendirilmedim paylasiminizdan dolayı cok teşekkür ederim yarın servise gideceğim turbo yağ kıskacı dediğim anda sistemden goruntulenecektir sanırım sonucu paylaşacağım tekrardan çok teşekkürler 

@forzaGilles şu anda serviste yim kronik olarak bir hata görünmüyor deniyor turbo yay kiskacini da hiç duymamislar öyle boş boş suratıma baktılar sonra da kronik arıza görünmüyor araciniz da dendi konturol edelim dendi de bu servise guvenemedim fethiye başaran servis bakımda shell yag kullanıyorlar bakıma da sokmadım önerebileceğiniz servis varmidir acaba 

@salcek adamlar turbo  yay kiskaci diyorum suratıma bakıyorlar ne demek istediğimi anlayamadılar parçayı bilmiyor araca bi bakalim dediler vermedim Rod balans cihazı bile yok nasıl bi servisse boş beleş ne kadar insan var toplamışlar İzmire geçecek gibiyim izmir de servise göstermeyi düşünüyorum bakalım sonucu paylaşacagim ilginizden ötürü teşekkür ederim ses her zaman gelmiyor fakat motor sesi arttı bundan sonra içten yanmalı motor mu düşünürüm biran önce elektirikli araçlar ulasilabilir seviyeye gelmesi umuduyla çok zor ülkemizde yine kılıfına uydururlar vergi den bindirmez ler fakat en azından aldık mı sorun yaşamayız die umuyorum gereksiz insanlarla muhatap olmayız kadın bilmiyor turbo yay kiskacini kronik sorunu yok aracınızın öyle bi uygulama hiçbir zaman olmadı diyor kendinden de emin emin ve cahil Allah ıslah etsin 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@salcek ilginizden dolayı çok teşekkür ederim İzmire geçince servise götüreceğim sıkıntıyı çözünce bilgilendiririm başka bir arkadaşımın başına gelirse yol gösterici olur saygilarimla 

Ben bu kıskacı servise sordum 180 tl gibi bi fiyat söylediler aliexpres ten 7 $ a almıştım  fakat 1.2 tsi wasegate e uymuyor bilginiz olsun 

Merhaba 2013 1.2 tsi golf aracım var henüz 2 hafta önce aldım. Geçen haftaya kadar hiç bir sorunum yoktu araçla ilgili geçen hafta sonu periyodik bakım yaptırdım Luqui Moly Top Tec 4200 Long Life yağ ve mann filtreler kullanıldı. Bakımdan 4 gün sonra benzine yapılan son zamdan ötürü depoyu Shell'den doldurdum ve üzerinden 3 gün geçti şuan da aracımda sesli çalışma sanki dizel gibi, hafiften titreme var ve dün akşamda ışıklarda beklerken biranda rolanti dalgalanması oldu silkeledi. Kafaya taktım bakım yapılan yere gittim güvenirim kendilerine de bakıldı teste çıkıldı ve benzer sorunlarla gelen o kadar çok araç varmış ki ustanın söylediği şu; özellikle geçen hafta ki son zamlardan sonra tüm istasyonlar zarara uğradıkları için benzin ve mazota kar amacı ile ek katkılar ya da içinde ki bi maddenin arttırıldığını ve bunun da araçlara bu tarz sorunlar (teklemeler sesli çalışmalar vs) yarattığını söyledi. Mantıklı geldi çünkü bu tarz şeylere artık göz yumar olduğumuz için yaparlar diye düşünüyoruz. Daha sonra bugün Luqui Moly Ceratec yağ katkısını koyduk araca ama dediğim gibi aracım benzinli değil sanki dizel gibi çalışıyor yolda giderken de aynı şekilde ve bu can sıkıcı gerçekten. Umarım katkının faydası olur. Serviste bu 1.2 tsi motorların bu şekilde sesli çalışması ile ilgili bir işlemleri var mı? Ayrıca yeni aldığım için bujilere de serviste baktırmak istiyorum tekleme sorunu bundan dolayı olabilir düşüncesindeyim öneriniz var mıdır?

Merhaba 2013 1.2 tsi golf aracım var henüz 2 hafta önce aldım. Geçen haftaya kadar hiç bir sorunum yoktu araçla ilgili geçen hafta sonu periyodik bakım yaptırdım Luqui Moly Top Tec 4200 Long Life yağ ve mann filtreler kullanıldı. Bakımdan 4 gün sonra benzine yapılan son zamdan ötürü depoyu Shell'den doldurdum ve üzerinden 3 gün geçti şuan da aracımda sesli çalışma sanki dizel gibi, hafiften titreme var ve dün akşamda ışıklarda beklerken biranda rolanti dalgalanması oldu silkeledi. Kafaya taktım bakım yapılan yere gittim güvenirim kendilerine de bakıldı teste çıkıldı ve benzer sorunlarla gelen o kadar çok araç varmış ki ustanın söylediği şu; özellikle geçen hafta ki son zamlardan sonra tüm istasyonlar zarara uğradıkları için benzin ve mazota kar amacı ile ek katkılar ya da içinde ki bi maddenin arttırıldığını ve bunun da araçlara bu tarz sorunlar (teklemeler sesli çalışmalar vs) yarattığını söyledi. Mantıklı geldi çünkü bu tarz şeylere artık göz yumar olduğumuz için yaparlar diye düşünüyoruz. Daha sonra bugün Luqui Moly Ceratec yağ katkısını koyduk araca ama dediğim gibi aracım benzinli değil sanki dizel gibi çalışıyor yolda giderken de aynı şekilde ve bu can sıkıcı gerçekten. Umarım katkının faydası olur. Serviste bu 1.2 tsi motorların bu şekilde sesli çalışması ile ilgili bir işlemleri var mı? Ayrıca yeni aldığım için bujilere de serviste baktırmak istiyorum tekleme sorunu bundan dolayı olabilir düşüncesindeyim öneriniz var mıdır?
Aynı sorunlar bendede var. Maalesef buralarda bu durumu yorumlayacak usta yok. 2 bakım öncesi Liqui Moly Top Tec 4200 Long Life kullanmıştım fakat aracın motor sesi değişti. Bende bundan dolayı motul specific 5w30 kullanmaya başladım. Memnun kaldım. Bakım zamanına1000 km kaldı yine aynı yağ ile değiştirmeyi düşünüyorum. Dediğim gibi yakın zamana kadar sorun yaşamadım bilhassa sıcak havalarda, havalar soğudukça bu sıkıntıları yaşıyorum. Fakat dediğiniz gibi katkılardan dolayıda olabilir. Sizden ricam bu konu ile bir gelişme yaşadıysanız bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Sanırım ben bu 1.2 tsi motordan tiksindim bazen sarsıntıli çalışır bazen eski şahin lerdeki gibi sanki motorda ses varmış gibi çalışır bazen çalışıyor mu start stop devre demi farketmem o derecede sarsıntısız ve sessiz çalışır bu ve bunu 20 km ilk kısa bir yolculukta hepsi başıma geliyor neden acaba bir yerinde problem var ama nerede servise gitsem normal diyecekler iyice sinir olacam bugünde çalıştırdım 17 derede ce uzun süre yakit tuketimi 3.6 gösterdi oto. Jikle devrede kaldı uzun süre sonra bi zahmet 0.7 ye düştü de yola çıktım nedeni ne olabilir dostlar bilgisi olan varımdır ? Saygılarımla...
1 yıldan uzun süredir bende 1.2 tsi kullanıcısıyım. 2015 110'luk manuel model. Bahsettiğiniz şeylerin neredeyse tamamını ben de ara ara yaşıyorum. Bazen araç çalışıyor mu diye camı açıyorum o derece sessiz oluyor. Bazen saçma sapan sesler çıkarıyor. Örneğin eve dönüş yolum sokak aralarında yokuş yukarı bir aralık var yaklaşık 200 metre. Burayı tırmanırken 1. viteste özellikle motordan sanki şıngırtılar geliyor gibi hissediyorum. Serviste bir kaç kez sordum normal denildi ama yay kıskacından falan bana da bahsedilmedi.

Geri
Üst Alt