Golf 7 Muayenedeki 18'' Jant ve Stop Lambası Sorunsalı

Depo kapaginda yaziyor olculer ve basinclar.

Rasgele bir konu degil , kalanlar var.Depo kapagina bakin
Hocam yukarıda foto attım. Benim araç için sadece 18 ibaresi var. Basınclar yazıyor ama jant ibaresi yok. Böyle bir uygulama yapamazlar çünkü tüvtürk ağır kusurlarında bu madde yok. 

EC9361ED-57ED-4B14-9CFF-A294E1172F0C.png

Bu da tüvtürk ibaresi.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Hocam yukarıda foto attım. Benim araç için sadece 18 ibaresi var. Basınclar yazıyor ama jant ibaresi yok. Böyle bir uygulama yapamazlar çünkü tüvtürk ağır kusurlarında bu madde yok. 
Attiginiz fotograf depo kapagi degil cunku, o 18” ince stepnenin degeri bendede o etiket ayni

Madde var , jant lastik uyumsuzlugu mu oyle bir sey olmasi lazim

Attiginiz fotograf depo kapagi degil cunku, o 18” ince stepnenin degeri bendede o etiket ayni

Madde var , jant lastik uyumsuzlugu mu oyle bir sey olmasi lazim
Evet jant lastik uyumsuzluğu var ama bu konumuzandan bağımsız bir durum. 225 taban gerektiren janta 265 takarsanız jant lastik uyumsuz olur.

@yusuf 

1-abi 225 taban lastige 265 takamazdin J degerinden dolayi neyse diyelim ki taktin kalir muayeneden, adini tam hatırlamıyorum kusurun ama var

2-Disaridayim , telefondan bulamadim ama bu ekran resmi yeterli sanirim...

4FEE8EA5-6D88-4B9B-A186-851D3A49915B.jpeg

@yusuf 

1-abi 225 taban lastige 265 takamazdin J degerinden dolayi neyse diyelim ki taktin kalir muayeneden, adini tam hatırlamıyorum kusurun ama var

2-Disaridayim , telefondan bulamadim ama bu ekran resmi yeterli sanirim...

Ekli dosyayı görüntüle 18831
Hocam buradaki ibareye göre kitapçık yazan değerler bizim kullandığımız değerler. 15-16-17-18-19 istediği ölçüyü seçebilir kullanıcı. Kitapçık var hepsi. Sadece kapı demiyor yani. Araca uygun her ölçü ile muayeneden geçilebilir.

Depo kapaginda yaziyor olculer ve basinclar.

Rasgele bir konu degil , kalanlar var.Depo kapagina bakin
Hangi yıl üretilen Golf7 letin depo kapağında lastik ebatı var merak ettim. Çünkü benim aracımdaki etiket bu

IMG_20190204_201848.jpg

Öncelikle Herkese iyi Forumlar.

Bu konuya en güzel cevabı ben yazabilirim sanırım :)   Şöyleki ; Önceki aracım Golf 7 Higline ile 17 dijon jant varken muayeneye 18 Durban jantlarla girdim ve bir problem olmadı. Bu konu başlığı zaman zaman bu şekilde gündeme geldiği için bende kısaca kendimi tanıtıp TüvTürk Müdürü ile bir görüşme gerçekleştirdim Insanların Yanlış bilgilerle sorun yasamamasi adına. Bana aktarılan bilgiyi olduğu gibi ifade etmem gerekirse ;

Özel araçlar Hariç ( iş makineleri Tankerler vs ) Otomobillerimiz için aracın üretici firma tarafından kabul görmüş ve uygulanmis lastik&jant ebatlarında muayene için herhangi bir sakınca olmadığı yönünde Örnek verecek olursak;

Golf araçlarımız için;

1. Medlineplus araçlarda 15 ebat jant

2.Comfort modellerde 16 ebat jant

3.Higline modellerde 17 ebat jant

4.opsiyon Durban gibi 18 ebat jant

5.Golf R gti donanımlarda 19 ebat jant, orjinal jant değerleri Olduğu gereğinden yola çıkarsak hiçbir problem olmadığı;

Fakat Bazı jant ve Lastik tiplerinin Camurluktan çıkıntı olması veya Etiketli olan Araçların Jant lastik Skalası arasında olmayan ebatlarının kullanılması gibi Tehlikeli ve Güvenlik faaliyeti bulunan hallerde ağır kusur sayılacağı, Bunun içinde ayrıca Bir Testlerinin olduğu bilgisidir. Dolayısıyla Lastik Jant değerleri olarak Ataclarimiza takılabilenlerde herhangi bir sıkıntı olmadığı gibi Lastik Diş derinlikleri daha önemlidir. Sonuç Olarak Jantlar daha sonra bakılacak kısımlardır ki onlarada pek dikkat etmezler.

Son olarak Etiket değerleri Bazı yeni üretim araçlarda b sütununda yada depo kapağı veya aracin muhtelif yerlerinde olabildiği bilgisi. Bu her araç marka ve model için geçerli olmadığından bu konuda da bir yanlış algı oluşmaktadır. Örneğin Motor numarası çoğu araçta okunamasa da hafif küsur olarak geçmekte fakat istense Motor numaraları okunabilmektedir.

Herkese iyi Forumlar Dilerim

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

@Ender hocam bilgiler için teşekkürler. Ayın 16 sına randevu aldım muayene için. Mevcut haliyle sanşımı deneyeceğim. Olan biteni yazacağım muayeneden sonra.

Yukarıdaki iki unsuru hafif kusur dahi sayılmadan muayeneden geçtim. Saygılar  :)
Beklediğimiz sonuç ve aslında doğal olanıda bu. :)  

kazasız belasız sürüşler dilerim. iyi forumlar değerli hocam.

Geri
Üst Alt