TDİ ve TSİ farklı süspansiyon sertlik sorunu

@Golfmk7 1.2 ile 1.6 arasında 100kg fark var aynı marka torsiyon ve süspansiyon kullanılıyorsa 1.6 tdi yere daha fazla kuvvet uyguluyor ve süspansiyon etkisi daha fazla demek yani daha az sarsıntı fazla konfor demek 1.2 tsi arkasına iki un çuvalı atın aynı deneyimi yaşarsınız😁 en iyisi 1.4 tsi denedim farkı bariz anlaşılıyor.

Şimdi bi çelişki var., konunun ilk mesajında highline ile comfortline arasındaki 16-17 jant farkından bahsediyorsunuz., ancak simdi ise comfortline aracın dijon opsiyonlu olduğundan bahsediyorsanız., bu durumda her iki aracında dijon lu olması gerekir ve ikisi arasında küçük-büyük jant farkı kalmaz.,

Ayrıca Comfortline araç eğer gerçekten fabrikasyon Dijon opsiyonlu ise lastik başıncı etiketinin

ünlem işaretli olan değerin 30-30psi

diğeri 35-35psi

diğeri yani tam yüklü basınç değeri 35-41psi olması gerekir.,

Yaşadığınız problem için aracınızın amortisörlerini kontrol ettiriniz., amortisörleriniz de yağ kaçağıve patlak var mı diyee
Hocam evet haklisiniz biraz çelişkili bir şekilde anlatmışım düzelteyim. Benim araçda şuan 16 dover var. Dijon düşündüğümden hazır konu açılmışken dijonun basıncınıda sordum, çelişkide bundan kaynaklı kusura bakma hocam.

Aracın lastik işini çözdükten sonra amortisörleri dediğiniz gibi kontrol ettiricem. 

Depo kapağında yazar , bu soğuk havada çok fazla arabayı kaydırarak , limitlerde kullanarak petrole gitmediğiniz sürece ısıtamazsınız.32 basın lastiklere.Premium contact6 çok güzel lastiktir bu arada ama üstünden benim anladığım 4 yıla yakın bir süre ve 45.000km geçmiş.Bu lastikler artık ömrünün tamamlamıştır diyebiliriz...

En ucuz çözüm yolu , lastik ve jantları abinizle değiştirip deneyin.Muhtemelen aracınız yumuşayacaktır
Hocam dediğiniz gibi. Bende biraz daha düşününce 4 yıl 45 bin km mevzusuna bağlıyorum. Teşekkür ederim değerli yorumlariniz için 

Hocam evet haklisiniz biraz çelişkili bir şekilde anlatmışım düzelteyim. Benim araçda şuan 16 dover var. Dijon düşündüğümden hazır konu açılmışken dijonun basıncınıda sordum, çelişkide bundan kaynaklı kusura bakma hocam.

Aracın lastik işini çözdükten sonra amortisörleri dediğiniz gibi kontrol ettiricem. 
Lastik işini çözmeden önce amortisörlere baktırmanız daha doğru olur.!

Lastik her halukarda alınır., Ayrıca 16 'dan 17 'ye geçtiğinizde konforunuzun daha da azalacak bunu göz önünde bulundurmanızı öneririm

Geri
Üst Alt