DSG vites geçişlerinde titreme sorunu

mhmt0606

Yeni Üye
İsim
Mehmet
Öncelikle tüm forum üyelerine merhaba, 

Ben Mehmet, Ankara’da yaşayan bir kamu görevlisiyim. 2016 model 1.6 tdi DSG comfortline (41.000 km) passat b8 araç sahibiyim.

Aracımın DSG vitesiyle ilgili sizlere danışmak ve paylaşmak istediğim bazı problemlerim var. Bu problemlerimin çözümünü birçok yerde araştırmama rağmen şu ana kadar doğru düzgün bir bilgi bulamadım.

1-2018 ağustos ayında aracım 36.000 km’de iken 1. vitesten 2. vitese geçerken titreme yapması sebebiyle Doğuş Oto Çankaya’da kavraması değişti.

2-Ancak titreme sorunu azalmak yerine daha da arttı. Konuyu aynı servisle paylaştım ama ilgilenmek yerine beni başlarından savmak için bin dereden su getirdiler. 

3-Titremenin artmasından kastım şu; kavrama değiştikten sonra ilk kalkışlarda ve duruşlarda (durmak için yavaşlamalarda) sürekli değil ama çoğu zaman titremeler başladı.

3-Bununla birlikte ayrıca 2’den 3’e, 3’ten 4’e ve 4’ten 5’e geçişlerde ise her zaman ciddi şekilde titremeler başladı. 2’den 3’e ve 3’ten 4’e geçişlerde titreme çok daha bariz şekilde hissediliyor. Titreme esnasında biraz gaza bastığımda aracın devrinin yükselmesiyle birlikte titreme kesiliyor. Her vites geçişinde bunu tekraren yaşıyorum. Titreme meselesi rampalarda çok daha fazla mevcut olduğunu da belirtmem gerek. Yine geri viteste de biraz titreme var. Ancak 1. vitesten 2. vitese geçerken ise hiçbir titreme kalmadı.

4-Ayrıca örneğin araç 4. viteste giderken yavaşlama sebebiyle devir düştüğünde 3. vitese inene kadar, 3’te iken de 2’ye düşene kadar bariz titreme mevcut.

5-Bu durumlar acaba normal midir?

6-Haftaya bu kez Doğuş Oto Etimesgut’tan bu sorunları iletmek için servis randevusu aldım. Serviste nasıl hareket etmem konusunda neler tavsiye edersiniz?

Cevap verip yardımcı olabilecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 

Saygılarımla.

Hocam bende çok hafif titreme sorunuyla (ben hissetmiyorum servis teknisyeni hissetti) pazartesi serviste kavrama değiştireceğim. Şimdi bu anlattıklarından sonra korkmaya başladım hiç değiştirmesem mi acaba

Video varmı hocam nasıl bi titreme bu araba boğuluyor gibimi oluyor

Video varmı hocam nasıl bi titreme bu araba boğuluyor gibimi oluyor
Videosu yok ama şöyle anlatabilirim;

Düz vites araçta, ilk kalkışı 1. vitesle değil de 2. vitesle yapmaya çalıştığın zaman oluşan titreme gibi. 

Hocam servis değiştirin bence. 
 Servisi değiştirdim, Çankaya yerine Etimesgut’a gideceğim. İşlemler tam garanti kapsamında olduğu için fazla bir seçeneğim de yok zaten. 

Hocam öncelikle merhaba.konunun üstünden baya geçti ama bu titremelerle ilgili sorunu nasıl çözdunuz? Teşekkürler şimdiden.. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben de 1 ay once kavrama degstrdim sknti cozuldu servis degstrmenizde fayda var bence 

Öncelikle tüm forum üyelerine merhaba, 

Ben Mehmet, Ankara’da yaşayan bir kamu görevlisiyim. 2016 model 1.6 tdi DSG comfortline (41.000 km) passat b8 araç sahibiyim.

Aracımın DSG vitesiyle ilgili sizlere danışmak ve paylaşmak istediğim bazı problemlerim var. Bu problemlerimin çözümünü birçok yerde araştırmama rağmen şu ana kadar doğru düzgün bir bilgi bulamadım.

1-2018 ağustos ayında aracım 36.000 km’de iken 1. vitesten 2. vitese geçerken titreme yapması sebebiyle Doğuş Oto Çankaya’da kavraması değişti.

2-Ancak titreme sorunu azalmak yerine daha da arttı. Konuyu aynı servisle paylaştım ama ilgilenmek yerine beni başlarından savmak için bin dereden su getirdiler. 

3-Titremenin artmasından kastım şu; kavrama değiştikten sonra ilk kalkışlarda ve duruşlarda (durmak için yavaşlamalarda) sürekli değil ama çoğu zaman titremeler başladı.

3-Bununla birlikte ayrıca 2’den 3’e, 3’ten 4’e ve 4’ten 5’e geçişlerde ise her zaman ciddi şekilde titremeler başladı. 2’den 3’e ve 3’ten 4’e geçişlerde titreme çok daha bariz şekilde hissediliyor. Titreme esnasında biraz gaza bastığımda aracın devrinin yükselmesiyle birlikte titreme kesiliyor. Her vites geçişinde bunu tekraren yaşıyorum. Titreme meselesi rampalarda çok daha fazla mevcut olduğunu da belirtmem gerek. Yine geri viteste de biraz titreme var. Ancak 1. vitesten 2. vitese geçerken ise hiçbir titreme kalmadı.

4-Ayrıca örneğin araç 4. viteste giderken yavaşlama sebebiyle devir düştüğünde 3. vitese inene kadar, 3’te iken de 2’ye düşene kadar bariz titreme mevcut.

5-Bu durumlar acaba normal midir?

6-Haftaya bu kez Doğuş Oto Etimesgut’tan bu sorunları iletmek için servis randevusu aldım. Serviste nasıl hareket etmem konusunda neler tavsiye edersiniz?

Cevap verip yardımcı olabilecek tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim. 

Saygılarımla.
Merhaba! Hocam yaşadığınız aynı sorunları yaşadım ve benimkinde de kavrama değişti fakat aynı bahsettğiniz gibi titremeler mevcut aracımda şuan.  Sorunu nasıl çözdünüz acaba anlatır mısınız?

Bazen kavrama ile volant dislisi de degsmeli diyorlar ondan mi acaba ben de 3 ay oldu degstreli ama herhangi bir sorun yok suana kadar

Geri
Üst Alt