Golf 7 - Acc ve Lane asist montajı

Elinize sağlık. Maşallah Süper olmuş. Sormak istediğim Bende 2017 Highline DSG var, 7.5 larda ACC radarı ön logo arkasına takılıyormuş deniliyor. Sizin kullanmış olduğunuz radar logo arkasına takılabilir mi ? Logonun değişimi gerekiyor mu? Aracımda Manevra frenleme özelliği mevcut. Radar, direksiyon tuşları ve kodlama dışında ne gibi parçalara ihtiyaç duyarım.  Bu tip bilgileri nereden edinebilirim. Bana yardımcı olabilirmisiniz? 
Benim kullandığım radar logo arkasına takılabilirmi daha önce denemedim. logo arkasına takılan radarı tampon ızgarasına taktığımda kapağın oturmadığını fark ettim. şuanda ihtiyacınız olan malzemeler acc radar , acc tuş takımı ,kablo tesisatı ve cam logo

@forjust1day  hocam sonradan yapılma acc ve lıne assist serviste bakım yapıldığı zaman güncelleme falan yaparlarsa bu sorun olur mu kodlamaları aktivasyonu falan silinir mi orjinalde olmadığı için

@forjust1day  hocam sonradan yapılma acc ve lıne assist serviste bakım yapıldığı zaman güncelleme falan yaparlarsa bu sorun olur mu kodlamaları aktivasyonu falan silinir mi orjinalde olmadığı için
Online yapilacak her kodlama aktivasyonu uçurur lane assist hariç 

Moderatör tarafında düzenlendi:
@forjust1day bu işlemin maliyeti ne oldu? Yaptırmak istesem, nerede kime yaptırabilirim? Karabük'te yaşıyorum.

herkese merhaba,

@murat644, @forjust1day, @Vanery

aracımda fabrika çıkışlı acc ve çift j farlar var. (2017 7,5 kasa) (İstanbul da yaşıyorum)

şerit takip için tüm malzemeleri aldım ve geçen hafta sonu enderde montajını yaptırdım.

bazı sorularım olacak. yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

acc den kablo çekerek kamerayla beraber çalışmasını sağladılar vs..

merak ettiğim radarı açtığımda öndeki aracı normalde acc ile seçtiğim takip mesafesine göre gaz fren yapıp ayarlıyordu.

şimdi şeritte takip ediyor.

ancak öndeki tamamen durduğunda 5-10 sn hareketsiz kaldığında tekrar hareket için gaz yada reset tuşuna basman gerekiyordu.

kısaca ben kamerayı takınca öndeki hareket ettiğinde kendiliğinden hareket edeceğini düşünmüştüm.(tahmin ediyorum)

kısaca "traffic jam assist" özelliği bu olmuyor mu? yada tam nedir?

bir diğer sorum çift j farlara sahibim. kamerayla birlikte uzun far asistanı da aktif oldu. ancak anladığım kadarıyla bu çok karanlık olduğunda uzunları kendisi yakıp söndürecek.

yani bnim farlarda perdeleme özelliği yok diye anlıyorum. doğru mudur? Dinamik Light Assist özelliği olmayacak sanırım doğru mudur?

Trafikte bekleme asistanı,

Otomatik hızlandırma asistanı,

Sollama asistanı,

Sollama önleyici asistanı

Hız limiti asistanı (tabelaya göre)

Viraj algılama asistanı

kısaca aktif edebileceğim başka bir şey var mı? yada tam olarak bu özellikleri anlamadım. yardımcı olabilecek birisi olursa süper olur.

şimdiden teşekkürler.

@mersamut Dostum selam DLA olayına benimde ilgim olduğu için araştırmalarım sonucunda az biraz fikir sahibi oldum. U led olması ve lane desteği ile DLA olduğu anlamına gelmiyormuş maalesef. Bunu destekleyen far parça kodu 5G1941033X(eski) veya 5G1941043X(yeni) türevleri grubu.

Traffic Jam Assist düşük hizlarda da şerit takip'in devrede olabilmesini sagliyor diye biliyorum.

Halen dusunuyorsaniz Golf diye aldigim fakat sonradan Tiguan icin olduğunu öğrenip kullanmadığım ACC tus takımı var, elden çıkartmaya çalışıyorum.

@forjust1day hocam merhaba, öncelikle elinize sağlık. Benimnaracim 2016 tiguan yeni kasa front asist var, ben acc  ekletmek istiyorum mümkün müdür ort . Maliyet ne olur acaba teşekkürler 

2016 1.4 tsi dsg highline aracıma bütün tesisatı almak istesem ortalama kaç tl ye mal olur bütün sistemi yaptırmak istiyorum 

line asist 

acc

front asist 

hepsi kaça mal olur 

Merhabalar yeni konu açmadan burdan sormak istedim.
Aracımda hali hazırda front assist var. Mercek olanından değil kare radar var. Şimdi merak ettiğim bir konu radar donanımı var. Front assist olan araca sadece kodlama ile Acc yapılabilir mi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

@serkanhector acc pek yapılabilir durumda değil şu anda . Birkaç yöntem var ama en son apo usta yapmıyordu. 

Geri
Üst Alt