90 bin tl bütçe ile kararsızım yardım!

Hocam hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kunllanın ama keşke dsg alsaymışsınz 104 binlira bu devirde sağlam para manuel bi arabaya 104 bin :(  üzüldüm

Tekrar Hayırlı olsun güle güle kullanmak nasip olur inşaallah.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam hayırlı olsun kazasız belasız günlerde kunllanın ama keşke dsg alsaymışsınz 104 binlira bu devirde sağlam para manuel bi arabaya 104 bin :(  üzüldüm
Açıkcası dsg olmasını pekte istemiyordum tabiki büyük kolaylık ve konfor ama ben zaten küçük bi yerde yaşıyorum araba manuel olunca kontrolün daha çok bende olduğuna inanıyorum 😊

Açıkcası dsg olmasını pekte istemiyordum tabiki büyük kolaylık ve konfor ama ben zaten küçük bi yerde yaşıyorum araba manuel olunca kontrolün daha çok bende olduğuna inanıyorum 😊
Çankırı gibi bir yerde dsg yi napıcaksınız hocam çok doğru düşünmüzsünüz., manuel vites kıymetini bilen için sorunsuz, can sıkmaz, 100bin km yaparsın bana mısın demez., ne istersen onu yapan kontrolün tamamen sürücüde olması kadar keyifli bişey olamaz..

@Emre19030 İstanbul bursa gibi büyük şehirlerde bile manuel vites araç kullandım, otomatiği hiç aramadım, hatta firma ismi vermeyeyim sıfır araç bakarken neden manuel istiyorsunuz kampanya var otomatik vites manuel fiyatına zaten dedi, bende; manuel daha pahalı da olsa kabulum deyince olayın fiyat ile alakalı olmadığını anlayınca daha kolay anladı derdimi, vitesini benim değiştirmediğim devrini benim ayarlamadigim bir aracı kullanmaktan açıkcası keyif alamıyorum, pek tabii bu kadar para verdim vitesi de ben mi atayım diyenler çoğunluğu oluşturuyor o da başka, araba benim için bir ihtiyaç değil keyif almasam zaten alma gereği hissetmem o sebeple manuel keyiftir diyorum ve isabetli bir seçim yaptığınızı düşünüyorum, otomatik olsun 3 kuruş fazla olsun diyenlere kulak asıp moralinizi bozmayın.

Dediklerinize katılıyorum bencede tamamen kişinin arabadan beklentisi ne meselesi 

@Serkanasnkeşke otomatik olsun 3 kuruş fazla olsun  olaydı....

Ben listesinde 17 bin fark bindiren bir dsg ye her türlü risk bozulma faktörlerini ekleyerek gözüm kapalı vereceğim en fazla tutar 6-7 bin olurdu.

Listesinde 17 alırken nereden baksan 12-13 para bayılınan bir dsg yerine

Manuel vites ile Yorulan yıpranan deforme olan sol ayağa her ay 5 yıldızlı otel konforunda body/fitness/spa/sauna/masaj ile kür/tedavi uygulamayı tercih edenlerdenim.

Manuel vites candır/ ekonomidir/spordur/kas yapar adale yapar.

Messi kadar olmasa da sol ayaklı olmak her zaman iyidir

@Savatage Benimki sadece keyifle alakalı gerçekten manuel daha pahalı olsa yine manuel tercih ederim, ama genel kamuoyu araştırmaları tersini ifade ediyor o da ayrı bir konu, bu tamamen zevk meselesi yoksa dsg sorunluymuş falan olayı değil, alıp kullananlarda çok memnun iyi niyet garantisi sayesinde arıza olayı da çok mühim değil ama dediğim gibi, spor kullanıma dair bütün gostergeler manuel diyor.

Hatta bir ara araç bakıyorum bir arkadaş 2015 highline yerine 2017 comfortline alsana dedi bende yağmur ve far sensörü yok iki de bir far aç kapat silecek çalıştır zor iş dedim, onun bana dediği ise 6 vites değiştirmeye üşenmiyorsunda silecek çalıştırmayamı üşeniyorsun oldu😀😀

Geri
Üst Alt