Golf 1.4 tsi bagaj kapağı değişmiş sorun olur mu

dsahin404

Yeni Üye
İsim
Deniz
Arkadaşlar bi golf 1.4 TSI buldum arka bagaj kapağı yetkili serviste değişmiş sorun olur mu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Arka bagaj kapağı neden değişmiş o önemli, bagaj havuzunda tampon demirinde problem varmı bakmak lazım, bagaj kapağı değişirken çamurluklar boyanmış mı? Birde piyasanın ne kadar altında fiyatı var?

Normalde parça değişimi başka bir boya vs yoksa emsalinden 5.000 TL fiyatı düşürür, eğer bu şartlarda satılıksa her türlü alınır.

@Serkanasn arkadan biri uyuyakalıp  bana vurmuştu sonrasında servise götürdüm ve arabanın bagaj kapağını değiştirdiler ayrıca çamurluğa da boya atmışlardı. Expert 8bin lira değer kaybı çıkarmıştı.

Arka bagaj kapağı neden değişmiş o önemli, bagaj havuzunda tampon demirinde problem varmı bakmak lazım, bagaj kapağı değişirken çamurluklar boyanmış mı? Birde piyasanın ne kadar altında fiyatı var?

Normalde parça değişimi başka bir boya vs yoksa emsalinden 5.000 TL fiyatı düşürür, eğer bu şartlarda satılıksa her türlü alınır.
Sadece bagaj kapağı için 5.000 hayatta düşmem fiyattan. En fazla 2.000 oda zorda kalırsam. Aracım temiz ise beklerim. 

Sadece bagaj kapağı için 5.000 hayatta düşmem fiyattan. En fazla 2.000 oda zorda kalırsam. Aracım temiz ise beklerim. 
Kesinlikle katılıyorum. Bende düşmezdim . 8.000 hasar kaydı çıkmayacak bi hasar kaydına exper nasıl 8000 değer kaydı çıkarmış ? 

Durum şöyle oluyor; eğer 5000 düşülmez ise yani 2-2,5 düşüğüne vermeye çalışıldığı zaman alıcı 2 daha verir hatasız boyasızı alırım yarın satarken de müşterinin nazıyla niyazıyla uğraşmam diyor, biz genelde otomobile çeyrek altın muamelesi yaptığımız için maalesef böyle oluyor, yoksa bagaj kapağını kaputu tutan 4 civata var değişse ne olur değişmese ne olur, geçen her tarafı pas ve çürük içindeki brodway a sırf boya değişen yok diye golf 4 parası isteniyordu.

Durum şöyle oluyor; eğer 5000 düşülmez ise yani 2-2,5 düşüğüne vermeye çalışıldığı zaman alıcı 2 daha verir hatasız boyasızı alırım yarın satarken de müşterinin nazıyla niyazıyla uğraşmam diyor, biz genelde otomobile çeyrek altın muamelesi yaptığımız için maalesef böyle oluyor, yoksa bagaj kapağını kaputu tutan 4 civata var değişse ne olur değişmese ne olur, geçen her tarafı pas ve çürük içindeki brodway a sırf boya değişen yok diye golf 4 parası isteniyordu.
Hocam inanın boyasız değişensiz birçok araba iyi bakılan boyalı değişenliden kötü duruyor. 

Şimdi bende R var. Sağ çamurluk değişen kapı boyalı ön tampon boyalı. Ben buna güzel güzel baktıktan sonra gelen adam fiyat kırmaya kalktı mi satmam arabayı :)  gitsin başka araba alsın. Bulursa böyle temiz. 

Aracına zevk için binenler başka tabi ama arabayı yatırım olarak gören ve altın gibi aman değeri düşmesin mantığında olan ve araç sahiplerinin %99 civarındaki bir çoğunluğu oluşturanlar için araba gerekirse yurumesin expere çekiciyle gitsin ama boya değişen olmasın mantığı mevcut, keşke arabalara kolay ulaşılsa bir arabayı 4-5 sene bindikten sonra satmakla uğraşmayıp hurdalığa verip yenisini alabilsek, ama gerçek olan şu ki 15 cm çizik boyası olan arabayı satarken bile gelen adam pertten çıkmış muamelesi yapiyor, geçen bir ilan vardı bir sitede adam arabanın bir tarafını komple çizdirmiş ama orijinalliği bozulmasın diye boyatmadım yazıyordu, çok enteresan değil mi.

Geri
Üst Alt